Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o Duszy.


  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#46

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ni wiem dlaczego ale wcale nie czuje sie zobligowana do udowadniania ci czegokolwiek. Chcesz wierzyc, wierz, nie chcesz, nie wierz. Acha a z tym, ze sceptycy nie musza niczego udowadniac to wcale tak nie jest, jesli komus zalezy aby cos udowodnic mozna sie za to wziac niezaleznie od tego, po ktorej siedzi sie stronie. Juz nam sceptyczni naukowcy ,,udowodnili", ze duchy to wytwor mozgu, wiec moze im uswiadomisz, ze zrobili to niepotrzebnie bo to nie do nich nalezy a do zwolennikow.
  • 0

#47

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ni wiem dlaczego ale wcale nie czuje sie zobligowana do udowadniania ci czegokolwiek. Chcesz wierzyc, wierz, nie chcesz, nie wierz.


No tak najłatwiej jak zawsze. Jak się nie ma co powiedzieć to najlepiej się wycofać.
  • 0

#48

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie - nie masz pojęcia jak udowodnić istnienie duszy, ale dla Ciebie i tak patrzenie sceptyczne jest "dowodem nieskończonego ograniczenia".

Motasz się :)

Juz nam sceptyczni naukowcy ,,udowodnili", ze duchy to wytwor mozgu, wiec moze im uswiadomisz, ze zrobili to niepotrzebnie bo to nie do nich nalezy a do zwolennikow.


Jeżeli ktoś się zabrał od tej strony, skoro już chce, to nic tylko pogratulować postawy. A tak poważniej - naukowcy udowodnili, że zjawisko duchów istnieje tylko w głowie. Do zwolenników teorii duchów należy udowodnienie, że istnieją one poza umysłem człowieka :) Naukowcy zatem nie udowadniali nieistnienia duchów poza umysłem, tylko istnienie "duchów" wewnątrz umysłu :)
  • 0



#49

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej to byc sceptykiem, siedziec z nogami na stole i czekac na podane na talerzu fakty. Zreszta napisanych na tym forum jest wiele rzeczy na temat duszy, duchow, zjawisk paranormalnych, moze sami przeczytacie? Na tyle sceptycy moga sie zdobyc? :) ps Ograniczenie samo w sobie jest skonczone - sam/sama sie motasz :P
  • 0

#50

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak się samemu nie doświadcza to najlepiej nie wierzyć i wyśmiewać...
Dowody, dowody... Widocznie nie jest wam pisane wiedzieć więcej niż powinniście i nigdy nie poznacie prawdy... Doświadczenia są dla nich, niczego nie muszą udowadniać...
Masa ludzi regularnie praktykuje medytacje, rozwija się i doświadcza rzeczy których nie jesteście sobie nawet wyobrazić.
  • 0

#51

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej to byc sceptykiem, siedziec z nogami na stole i czekac na podane na talerzu fakty.


Najlepiej być wszystko wiarkiem nie pytać dlaczego tylko muwić tak jest i trzeba wierzyć nawet jeśli tego nie doświadczyłem ale mimo wszytko trzeba wierzyć. Taki punkt widzenia jest otępiający bo nie wprowadza nic nowego do wiedzy. Dlatego średniowiecze zmarnowało tyle czasu bo ludzie zamiast pytać i badać to "aa tak Bóg napewno" a jak ktoś myślał to go od razu spalić.

Gratuluje i życze szczęścia. Jeśli nie interesuje cię prawda wolisz wierzyć we wszystko co się wymyśli to prosze bardzo rub se to. Ale ja nie będe się w ten sposób ograniczać.
  • 0

#52

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie napisalam DLACZEGO wierze w dusze wiec nie wyjezdzaj mi tu z ciemnogrodem, bo badz co badz sam w nim zyjesz
  • 0

#53

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Więc się nie ograniczaj i nie krytykuj nikogo za czyjeś wierzenia i poglądy...
Powiedziałeś wiecej niż miałeś do powiedzenia i na tym zakoncz dyskusje...
Kolejne dyskusje na poziomie wierzysz, nie wierzysz będą karane.
  • 0

#54

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc się nie ograniczaj i nie krytykuj nikogo za czyjeś wierzenia i poglądy...
Powiedziałeś wiecej niż miałeś do powiedzenia i na tym zakoncz dyskusje...
Kolejne dyskusje na poziomie wierzysz, nie wierzysz będą karane.


Typowo polskie zachowanie. Jak ktoś ma inne zdanie to od razu zniszczyć.

Prosze bardzo już się zamykam ale jak sam widzisz zostaliście (wy wierzący w dusze) doprowadzeni do nerwacji dlatego że nie potraficie po ludzku udowodnić swojego zdania... Skończyłem....

STOP DYSKUSJOM na forum dyskusyjnym! :)
  • 0

#55

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepiej to byc sceptykiem, siedziec z nogami na stole i czekac na podane na talerzu fakty.


No cóż, taka jest natura dochodzenia prawdy.

Zreszta napisanych na tym forum jest wiele rzeczy na temat duszy, duchow, zjawisk paranormalnych, moze sami przeczytacie?


Na tym forum są też teorie "no boeing in pentagon" i moonoax.

Dowody, dowody... Widocznie nie jest wam pisane wiedzieć więcej niż powinniście i nigdy nie poznacie prawdy...


Przykład demagogii - jesteście ograniczeni i dlatego nie wierzycie/nie uświadczycie. W dochodzeniu detektywistycznym głos jasnowidza ma mieć większą wartość od dowodu materialnego?

Masa ludzi regularnie praktykuje medytacje, rozwija się i doświadcza rzeczy których nie jesteście sobie nawet wyobrazić.


I wciąż nie potrafią udowodnić, że to nie jest jedynie ich wyobraźnia...


Nie napisalam DLACZEGO wierze w dusze wiec nie wyjezdzaj mi tu z ciemnogrodem


Więc napisz w końcu i każdy będzie zadowolony.
  • 0



#56

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myśli też nie widac a przecież istnieje.... Macie pomysł na to jak udowodnic istnienie duszy? Pytam poważnie. Kiedy byście uwierzyli? Gdyby została sfotografowana? Zważona?
Co jest wg Was niepodważalnym dowodem istnienia przedmiotu? Ja nie mam pojęcia jak udowodnic koledze ,że moja dusza istnieje tak jak Was nie przekonał, że jego dusza nie istnieje.
  • 0

#57

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekaw jestem co to by było za forum gdyby było tak jak chcecie:

">Witam pisze bo wierze w nadpyrodzoną moc spinaczy do papieru"
">Tak masz racje"
">Pipieram"
">Ja też mam dowody ale zgubiłem"
">NIe ważne to prawda, Ja to muwie"
....

Fajna dyskusja, nigdy nic nowego wszyscy mają to samo zdanie.

Myśli też nie widac a przecież istnieje.... Macie pomysł na to jak udowodnic istnienie duszy? Pytam poważnie. Kiedy byście uwierzyli? Gdyby została sfotografowana? Zważona?
Co jest wg Was niepodważalnym dowodem istnienia przedmiotu?


Czy ktoś tu wogóle pokazał jakiekolwiek dowody? Nie muwie o fotografiach czy innych takich ale jak narazie nikt z "wierzących" nie poiedział nawet dlaczego wierzy a co dopiero muwić tu o jakim kolwiek dowodzie.
  • 0

#58

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie nie mam pojęcia jaki może być dowód na istnienie duszy, więc ciekawi mnie na jakiej podstawie tak wielu ludzi w nią wierzy a nawet nazywa niewierzących "ograniczonymi".
  • 0



#59

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się , że obowiązek argumentacji spoczywa na obydwu stronach, i ci co czują, że mają duszę i Ci co wierzą, że jej nie mają powinni przedstawic swoje argumenty.Można odwrócic sytuację- Jak dotąd nikt naukowo nie udowodnił, że dusza nie istnieje.
I "wątpiący naukowcy" i "oświeceni iluminaci" mają ten sam problem. ;)
Ja twierdzę, że duszę mam a ty że njej nie masz i możemy tak do ...śmierci ;)
  • 0

#60

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się , że obowiązek argumentacji spoczywa na obydwu stronach, i ci co czują, że mają duszę i Ci co wierzą, że jej nie mają powinni przedstawic swoje argumenty.Można odwrócic sytuację- Jak dotąd nikt naukowo nie udowodnił, że dusza nie istnieje.
I "wątpiący naukowcy" i "oświeceni iluminaci" mają ten sam problem. ;)


Masz racje. Ale "oświecei iluminaci" nie mają ochoty dyskutować bo nie mają ani puł dowodziku.

Dokładnie, tak naprawdę nie ma gwarancji na to , że istnieje cokolwiek poza naszą subiektywną wizją rzeczywistości, może tak naprawdę prowadzimy dyskurs sami ze sobą. ;)
Poza tym, wydaje mi się że myśl kreuje rzeczywistośc w o wiele większym stopniu niż nam się wydaje, stajemy się powoli tym w co wierzymy, ktoś kto nie wierzy w duszę zachowuje się tak jak by ona nie istniała, ze wszystkimi tego konsekwencjami(niekoniecznie od razu negatywnymi).
Ktoś kto twierdzi, że ma duszę ma ją do końca swego krótkiego żywota a to co dalej tak naprawdę nie ma znaczenia bo dusza wraz z ze swoimi problemikami przestaje istniec.
Jeśli chodzi o nasze istnienie to tak naprawde jesteśmy wiązką atomów a kwestia stałości materii z której jesteśmy zbudowani to sprawa dyskusyjna. A życie to sen wariata... ;)


A co do tego. (Nie zauważyłem tego wcześniej a szkoda) Całkowicie popieram ten punkt widzenia. Co nie zmienia faktu że poza tym w co wierzymy i to dla nas jest są te atomy i pewne prawa które udowadniają bądz dementują w to co wierzymy w sposób obiektywny.

Szczególnie zgadzam się z zaznaczonym zdaniem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych