Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radziecki spodek (1950 r.) ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak podaje źródło (popmech.ru) owe zdjęcie ma być własnością jednego z Rosyjskich pracowników wojskowych (aktualnie nie pracuje dla armii) ... zostało przez niego zrobione w latach 50tych.

Według źródeł... celem budowy owego pojazdu był test i sprawdzenie jego możliwości bojowych. Zdjęcie pochodzić ma z Rosyjskiej bazy Sił Powietrznych Spitzbergen lub Slalbard Island, na północ od Norwegii.

Dołączona grafika



by dj_cinex
Źródło : http://www.ufocasebo...yingsaucer.html

_________


  • 0



#2

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mizerny FotoMontaż :( widać na pierwszy rzut oka. Ktoś się słabo napracował. Takie cuś to ja też w PhotoShopie mogę zrobić. To nie problem. 100% Fake...
  • 0

#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może byś wytłumaczył dlaczego. Chciałbym się czegoś dowiedzieć więcej.
  • 0

#4

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli dobrze rozumiem to ten rzekomy spodek zosta zbudowany przez Rosjan,tak?Słyszałem o wielu tego typu próbach,ale z tego co wiem żaden nie leciał wyżej niż kilka metrów.
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o moje zdanie (na świeżo) to ... gdybym ja miał na lotnisku spodek i miałbym zrobić fotkę dokumentującą jego istnienie to kadrowałbym owy obiekt w centrum zdjęcia. Tu to wygląda tak jakby ktoś robił fotkę samolotu... lub może chciał uchwycić dwie rzeczy na raz (mniej prawdopodobne). Może dla autora zdjęcia samolot na pierwszym planie był bardziej "nadzwyczajny" ...
  • 0



#6

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cos mi sie z ostroscia tego spodka nie zgadza.

Nawet nie potrafie ocenic, czy on unosi sie w powietrzu, czy spoczywa na trawie...

Smierdzi fotomontazem na kilometr.
  • 0

#7

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie siedze w grafice duzo.
wyraznie jest zbyt ostry. powinien byc nieco rozmyty, gaussowsko i powinien byc troche poruszony. sproboje to editnac nieco, zobaczymy jak wyjdzie..
  • 0

#8

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cała sprawa wydaje mi się mało wiarygodna,tym bardziej to zdjęcie.Specem nie jestem ale na 99% to fake.
  • 0



#9

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fejk na 100%. spodek wyglada jak by byl wycięty z gry z konca lat 90.
  • 0

#10

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyznam, wogóle nie znam się na grafice i fake'ach ;] ale czytałem artykuł o historii niesamowitych statków powietrznych i całkiem prawdodobne, że zarówno USA jak i ZSRR mają do dyspozycji obiekt znany jako UFO.. podobno badania nad nim prowadzili jeszcze Niemcy z Rzeszy za II Wojny Światowej, ba, udało im się prawdopodobnie taki dysk zbudować.. ciekawy temat :)
  • 0

#11

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli za fakt przyjmiemy istnienie w latach 2 wojny światowej projektu Dzwon i Nowa Szwabia, to wygląda to troszkę inaczej. Rosjanie penetrowali Książ, udało im się też zdobyć wiele ważnych informacji.
Oczywiście było wiele fotomontaży jak choćby FW TA-183 w radzieckich barwach.

ZSRR i latające spodki - temat tabu, kompletnie niezbadany ( ta ich cholerna tajemnica na dosłownie wszystko).
Może by odstawić area51 i poszukać miasta 51 gdzieś w południowej Syberii.
  • 0

#12

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fotografia wygląda mi na autentyczną, natomiast to, co widać za Migiem-15 nie jest żadnym UFO, tylko jakąś metalową makietą lub punktem obserwacyjnym, stojącym na ziemi. Po zbliżeniu fotki widać okalający tę konstrukcję rząd prostokątnych okien, oddzielonych od siebie jedynie wąska listwą a w perspektywie przez te okna widać wnętrze tego czegoś na przestrzał. Konstrukcja oparta jest na podporach, których cienie są dostrzegalne tuż przed nosem Miga i na prawym brzegu obrazka.
  • 0



#13

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Możemy przyjąć, iż jeśli to nie photoshoping to jest to jakiegoś rodzaju model...

Może ćwiczyli strzelanie do UFO rakietami powietrze-ziemia :P
  • 0



#14

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętacie stolicę Patentonię z Podróży Pana Kleksa. jest to jak najbardziej prawdziwy obiekt w nad rzeką Amur. Czyż nie wygląda futurystycznie? Zdjęcie nie pozwala określić proporcji.

Zdjęcie jest bardzo rozmyte. Niska podstawa horyzontu. Trawa stepowa. Bardzo stara wersja Miga 15 Uti (pojedyncze podwozie przednie i zbiorniki odrzucane, rodzaj limuzyny.)
Bardzo statyczne zdjęcie.
  • 0

#15

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje zdanie...chyba raczej napewno fake. To "coś" stoi (albo lekko się unosi) na trawie. Czyż nie powinno mieć specjalnego, wybetonowanego "stanowiska" takiego jak np. dla helikopterów?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych