Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywoływanie duchów, życie po życiu ? Nie rozumiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wierze w reikarnacje i w to że człowiek może umrzeć a potem jego dusza przejść do innego ciała więc dla mnie nie ma problemu dusza albo przechodzi na drugą stronę albo zostaję jako duch i ot ci cała historyja :D

PS Dager coś w tym jest :)
  • 0

#17

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Brrr powiało grozą. Nauka o reinkarnacji to na pewno działania sił demonicznych, szczególnie że ta nauka jest starsza niż chrześcijaństwo...
  • 0

#18

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nauka o reinkarnacji to na pewno działania sił demonicznych, szczególnie że ta nauka jest starsza niż chrześcijaństwo...



no napewno to sa demony :mrgreen:

a tak na serio to zgadzam sie z wiciem :)
  • 0

#19

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brrr powiało grozą. Nauka o reinkarnacji to na pewno działania sił demonicznych, szczególnie że ta nauka jest starsza niż chrześcijaństwo...


Co ma piernik do wiatraka? Demony istniały przed chrześcijaństwem.
  • 0



#20

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dager, muszę to powiedzieć! Zachowujesz się jak kolejny głupi moher! Tylko Jezus jest prawdziwy, wszystko inne to bajki podsunięte przez demony. To wyjątkowo prymitywny tok rozumowania. Rozumiem, że buddyści, tak jak i wyznawcy innych religii (oprócz Jedynej Prawdziwej) twoim zdaniem ulegli Szatanowi w postaci Buddy. Tylko cudowne Chrześcijaństwo jest prawdziwą wiarą, bo tak napisali w książeczce dla dzieci zwanej Biblią - no gratuluje inteligencji.
  • 0

#21

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurde... Mnie to dobija... Bo np. Jakiś Buddysta powie "Moja religia jest tą prawdziwą" i podejdzie kolo z wyznający Islam i też powie "Nie, tylko moja religia jest prawdziwa"i tak dalej...

By się nazbierało pełno różnych wyznań ale które jest naprawdę tym prawdziwym ?

A co do demonów... Myślę że są... Ale może to demony są dowodem że nie ma życia po życiu... Po prostu jeśli byłeś dobrym człowiekiem staniesz się Aniołem a jeśli byłeś złym to będziesz Demonem... (jak dla mnie to trochę głupie :hmm: ) Ale jak wyjaśnić błąkające sie dusze (czyt. duchy)... ?
  • 0

#22

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager, muszę to powiedzieć! Zachowujesz się jak kolejny głupi moher! Tylko Jezus jest prawdziwy, wszystko inne to bajki podsunięte przez demony. To wyjątkowo prymitywny tok rozumowania. Rozumiem, że buddyści, tak jak i wyznawcy innych religii (oprócz Jedynej Prawdziwej) twoim zdaniem ulegli Szatanowi w postaci Buddy. Tylko cudowne Chrześcijaństwo jest prawdziwą wiarą, bo tak napisali w książeczce dla dzieci zwanej Biblią - no gratuluje inteligencji.


Pozwolisz, że nie odpowiem na te epitety?

Kurde... Mnie to dobija... Bo np. Jakiś Buddysta powie "Moja religia jest tą prawdziwą" i podejdzie kolo z wyznający Islam i też powie "Nie, tylko moja religia jest prawdziwa"i tak dalej...

By się nazbierało pełno różnych wyznań ale które jest naprawdę tym prawdziwym ?

A co do demonów... Myślę że są... Ale może to demony są dowodem że nie ma życia po życiu... Po prostu jeśli byłeś dobrym człowiekiem staniesz się Aniołem a jeśli byłeś złym to będziesz Demonem... (jak dla mnie to trochę głupie :hmm: ) Ale jak wyjaśnić błąkające sie dusze (czyt. duchy)... ?


Ja na Twoim miejscu wcale bym się nie przejmował buddystami i islamistami. To ich problem, niech sami troszczą się o siebie.

W planie Bożym człowiek zbawiony będzie usytuowany wyżej niż aniołowie, co nie znaczy, że przeistoczy się anioła. Demony - anioły upadłe, czeka taki sam los jak wszystkich tych, którzy nie poddają się woli Boga.

Duchy, czy jak wolisz - "zbłąkane dusze" to też demony, o których już pisałem i nie ma potrzeby do tego wracać.
  • 0



#23

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśli byłeś dobrym człowiekiem staniesz się Aniołem

Nie wiem czemu ale jakoś mi się tak skojarzyło z pewną piosenką Rammsteinów :P

Co do wypowiedzi Daggera to muszę się zgodzić z Berith'em. Wypowiedzi niektórych użytkowników momentami skłaniają mnie do stwierdzenia, iż na naszych oczach odradza się Święta Inkwizycja, uznająca wszystko, co "niechrześcijańskie", za "szatańskie".

Chociaż nazywanie Biblii "książeczką dla dzieci" to moim zdaniem lekka przesada...
  • 0



#24

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na naszych oczach odradza się Święta Inkwizycja, uznająca wszystko, co "niechrześcijańskie", za "szatańskie".


Ha,ha,ha!!! Dobre. :brawo:
  • 0



#25

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakiś Buddysta powie "Moja religia jest tą prawdziwą" i podejdzie kolo z wyznający Islam i też powie "Nie, tylko moja religia jest prawdziwa"i tak dalej...

Niet - buddysta podejdzie i powie "nie mogę ci powiedzieć, że moja religia jest tą prawdzią, ale mogę ci powiedzieć, że każdy człowiek może się otworzyć na prawdę, wystarczy tylko być otwartym na wszystko, co niesie ze sobą wszechświat, a wszechświat jest taki, jakim go widzimy, a religia jest częśćią wszechświata. Więc religia jest taka, jaką ty sam ją widzisz - jeśli myślisz, że jest jedyną prawdziwą - wtedy nią jest.." :mrgreen:
  • 0

#26

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem seanse spirytystyczne są dosyć niebezpieczne. Przeważnie jak ktoś chce przywołać ducha to tego dobrego. W świecie duchów jest tak (niewiem czy się niemylę) ,że im duch jest bardziej dobry tym mądrzejszy. A taki mądry dobry duch jest albo w niebie albo przez jakiś czas "wałęsa" się po świecie i chce trafić do nieba, a kiedy ktoś go wywołuje to ten duch stara się niebyć wywołany i na seans może nieprzyjść. Zamiast niego zlatuje się kilka a nawet kilkanaście demonów lub nieczystych dusz ,które będą cię w nocy straszyć. Oczywiście są też takie duchy ,które są jakby neutralne. Te pośrednie dusze są dobre do kiedy ma się do nich szacunek bo w innym razie mogą ci coś zrobić.
Co do tego co napisałem mogę się trochę mylić, ale myślę,że tak jest.
  • 0

#27

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Berith wiesz co, pisząc że Biblia jest książeczką dla dzieci okazujesz swoją głupotę, ignorancję i to że nie wiesz co piszesz na forum. Powiedz muzułmanom że Koran jest książeczką dla dzieci to wywołają świętą wojnę i nie pożyjesz dłużej niż parę dni więc dla czego obrażasz Chrześcijan czując się bezkarnie pisząc że Biblia jest książeczką dla dzieci? A propo twojej sygnaturki to mam pytanie: Po co żyjesz Ty?

aaa Piotrku, nie wiem czy dobrze jaże ale zdaje mi się że swoją "wiedzę" o tzw. duchach czerpiesz z mickiewiczowskich "Dziadów" a film "szósty zmysł" zakwalifikowałeś do "ulubionych"
  • 0

#28

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Biblia jest książeczką dla dzieci, bo tylko dziecko uwierzy w cudowne poczęcie, cudowne życie, cudowną śmierć i cudowne zmartwychwstanie. Dziecko nie jest w stanie wyciągnąć wniosków, tylko uwierzy we wszystko co tam przeczyta. Chrześcijaństwo to takie przedszkole, w którym opiekunami są księża.

Źle to ująłem, bo Biblia może i jest ważnym pismem, ale na pewno nie należy jej interpretować dosłownie, tak jak to czynią chrześcijanie.
  • 0

#29

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

piszesz jak by wszystkie rzeczy których nie da się w racjonalny sposób wytłumaczyć były nie możliwe a jest to tylko kwestia wiary, wystarczy zrozumieć że nie wszystko da się wytłumaczyć na nasz ludzki sposób bo są rzeczy o których ludziom się nawet nie śniło i nikt z żyjących nigdy nie będzie miał pewności co jest tam po drugiej stronie ... i to jest właśnie haczyk, to jest właśnie wiara.

proszę Cię jeszcze o odpowiedź Berith po co żyjesz??

"Bóg jest wymysłem człowieka, który go potrzebuje, aby mieć po co żyć."
"Nie ważne jak żyjemy, ważne jak odchodzimy."
"Nie należy bać się śmierci, należy bać się zapomnienia."

bo posiadasz taką sygnaturkę że potrzebuję takiej odpowiedzi żeby zrozumieć twój tok myślenia.
  • 0

#30

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiciu: wiedzę o duchach czerpię z różnych stron internetowych poświęconym duchą. Chciałem kupić książkę lecz w księgarni niemają.

Berith: Zgodzę się z tobą z tym ,że w większość księdzy zataja różne sprawy przed nami. Boją się, że mniej ludzi będzie chodzić do kościoła...
Co to biblii kiedyś niebyłem co do niej pewien czy jest prawdziwa ale jednego dnia zacząłem czytać i muszę przyznać iż jest pełna mądrości.
Zapewne niektóre opisane tam historie są zmyślone ale większość jest prawdziwych. Niewiem jak jest u innych osób ale mi się czyta bardzo przyjemnie ją.

Zapraszam wszystkich na bardzo dobrego bloga. Podaję linka, na stonie otworzy się temat: Biblijne Kłamstwa. Może kogoś to zaciekawi.

http://ciemna-strona...9-29,index.html
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych