Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znikające tematy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakos ta odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje

To proszę kierować pretensje do ufoarea.com a nie do nas.



#17

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ivelios odpowiedziałeś "Nie nie można" bez żadnego tłumaczenia lub choćby próby wyjaśnienia czemu tak nie może być. Więc jakiej reakcji się spodziewałeś?? że wszysyc nagle uwierzą w twój autorytet i stwierdzą. "Powiedział, że nie można, więc pewnie nie można..." Trochę szacunku dla innych użytkowników.

#18

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powiadział tak, bo wszystko wyjaśniliśmy w naszym skromnym gronie i wiadomo, że nie można. Więc uznaj autorytet :D .

#19

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proponuję z powrotem przywrócić tematy pochodzące z UFOArea. oni nic nam nie mogą zrobić. ;)
tak mi się wydaje..

#20

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No własnie tylko ci się wydaje - bo na upartego to mogą nam dużo zrobić.

#21

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prawo autorskie swoją drogą. Poza tym wszystko zależy od dobrej woli udostępniającego treści.
Jeżeli pojawila się na stronie klauzula, że wymagają pisemnej zgody, to chyba nie od parady.
Widocznie nie byl to artykul inspirowany, tylko doslowne tlumaczenie, czyli jakby przedrukowanie.
Pozostaje jeszce kontakt z osobą, której powiązania z portalem podważacie...

To jest trochę tak jak z autoryzacją (znaczy tak mi się wydaje, dawno mialam prawo autorskie). jeżeli klient sobie jej zażąda, to wtedy mamy obowiązek dostarczyć mu tekst przed publikacją. Ale jeżeli sobie zapomnial o czymś takim, a ma jakieś wąty do tekstu już opublikowanego, to już musztarda po obiedzie i może nam 'naskoczyć'.



#22 Gość_ufoarea.com

Gość_ufoarea.com.
  • Tematów: 0

Napisano

UFOArea.com sklada sie z grupy ludzi reprezentujacych kilka nacji. Ja akurat rozmawiam po polsku. Chce abyscie zdali sobie sprawe z tego, ze jest to moja pierwsza i ostatnia wypowiedz na Waszym forum.
Nie mam czasu na bezproduktywne (w moim pojeciu) rozmowy dotyczace rzeczy, ktorych nie mozna zmienic.
A to jest wlasnie jedna z takich rzeczy. Powiedzeli mi w UFOArea.com ze zostali poinformowani przez jednego z polskich czytelnikow (mamy ich wielu), ze paranormalne.pl uzywa artykuly i zdjecia! nalezace do UFOArea.com jako newsy tlumaczac je na polski.
Osoba zapytala, czy UFOArea.com dala pozwolenie na taka dzialalnosc.

UFOArea.com odpowiedzala negatywnie, ze nigdy takiego czy podobnego pozwolenia nie dala.

Caly material pisany przez nasza grupe ma wszelkie prawa zastrzezone (is copyrighted!) i nie wolno go uzywac bez pisemnego pozwolenia naszej strony.
GLOWNA PRZYCZYNA: Wlascicielem UFOAREA.com jest autor ksiazki!

Zamiast tlumaczenia materialu nie nalezacego do Was radze zaczac pisac sami.
Z tego co wiem UFOArea.com dostala kilka listow w jezyku angielskim od Polakow z Krakowa i z Przemysla.

Sa to nasi czytelnicy ktorzy znaja strone UFOArea.com od lat i wyrazili niezadowolenie z tego co paranormalne.pl zrobilo.

Jak sami wiecie niektorzy polscy autorzy bardzo dbaja o SWOJE prawa autorskie (bez wymieniania nazwisk) tak, ze pisarze angielscy i amerykanscy probuja dbac o to samo.

Moderatorowie maja racje w tej sprawie. NIE MOZNA uzyc materialu gdyz WLASCICIEL strony UFOArea.com nie dal na to pozwolenia!

Wniosek: skoro moderatorowie oraz administrator podporzadkowali sie do sytuacji, nie macie innego wyboru niz zrobic to samo.
Piszcie sami, po co podkradac czyjes pomysly.

Pozdrawiam,
Romek i New York, wspolpracujacy z
www.ufoarea.com

Translation:

UFOArea.com consists of some representatives of various countries. I happen to speak Polish.
I would like to stress this is my first and final post on your forum.
I don’t have time for unproductive in my opinion discussions over subjects that leads to a dead end. And this is one of such conversations.
UFOArea.com informed me they were contacted by one of the Polish readers (we have a lot of them) that paranormalne.pl uses UFOArea’s articles images belonging to the site as their own News translating them into Polish.
The person in question asked if UFOArea.com gave permission for translation.
UFOArea.com gave a negative response.
All material written by our authors or by UFOArea is copyrighted and all rights are reserved.
The material may not be used without UFOArea's written permission.
MAIN REASON: The owner of UFOArea.com is an author of a book!

Instead of translating material not belonging to you I strongly advise you to begin writing on your own.
As far as I know UFOArea.com received some emails in English from Cracow and Przemysl, very unsatisfied with paranormalne.pl behavior in this case.

As you certainly are aware of, many Polish authors strictly protect their copyrighted work.
(without mentioning any names) so the English speaking authors try to do the same.

Your moderators are right! The material may not be used because the owner of UFOArea.com did not give permission.

Conclusion: Since the moderators and administrator of your forum did accept the situation I suggest you to do the same!

I strongly suggest: write on your own, instead of stealing others’ material.

Greetings
Romek, cooperating author from New York
www.ufoarea.com

#23

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A już myślałem o planach współpracy naszych serwisów...
[/ironia mode off]



#24

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Yep, Yep... no to właśnie będziemy pisać sami. Chociaż jestem ciekaw, jak wyglądała by ta "interwencja" gdybśmy tekstów nie usunęli.

Współpraca z tymi sztywniakami ? :lol

#25

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

feniksie zamień sarkazm na powagę, bo ironia, zwłaszcza w wykonaniu osób związanych z redakcją VRP, jest tutaj jak najbardziej nie na miejscu i tylko kompromituje nas, jako zdroworozsądkowych autorów tego serwisu, jeśli masz w zanadrzu więcej takich tekstów to zachowaj je dla siebie, tudzież podziel się nimi w prywatnej formie nie zaś na publicznym forum. Pozycja zobowiązuje, nie zapominaj o tym.



#26

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No cóż nie wszyscy w udostępnianiu są tak liberalni. Widocznie teksty z ich portalu można przeczytać tylko na ich portalu.
A paranormalne.pl jest tak fajną kompilacją tekstów, że wlaściwie mialo (ma)się dzięki niemu przegląd przez wiele źródel o tej tematyce.
Dali sobie klauzulę, czyli zabiezpieczyli się. Nie ma co drążyć tematu.



#27

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż... pozostaje nam tylko pisać opracowania. Nie ma innej rady.
Skoro sprawa została zamknięta, to proponuję zamknąć również i ten temat.



#28

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Serwis UFOArea wzbogacił swoje zastrzeżenia prawne o to czego dokonywaliśmy tutaj :

Dołączona grafika



#29

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze trochę to dopiszą, że nie wolno na podstawie tych tekstów nic pisać... ja rozumiem, że to ochrona praw autorskich, no ale z lekka przesada.

#30

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic straconego... swoją drogą... przy tej okazji poszukam jakiegoś zagranicznego portalu paranormalnego etc. który chciałby z nami nawiązać współpracę. Znacie może jakiś taki prężnie działający serwis anglojęzyczny ? Spyta się o możliwości translacyjne... a my byśmy podsyłali im nasze treści... nie zaszkodzi sprawdzić czy jest to możliwe... kto wie... ;)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych