Skocz do zawartości


Wyburzanie domu z duchem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

Niedługo przeprowadzam się do nowego domu. Jest on wybudowany na działce gdzie stoi inny stary dom, który jest przeznaczony do wyburzenia. Kiedyś mieszkali tam moi dziadkowie ale wybudowali nowy dom po drugiej stronie ulicy i tam mieszkali. Mój dziadek zmarl 9 lat temu nagle w nocy podczas snu na wylew. Krótko po pogrzebie kuzynka mojego dziadka, która mieszka obok widziała jak rąbie drzewo na działce na której mamy dom (bo tam miał swoje gospodarstwo i spedzal tam kiedys wiekszosc swojego czasu). Kiedys tez moj tata wchodził w tym starym domu na strych po drabinie i potknął się, myśał ze spadnie lecz poczuł ze cos go przytrzymuje ( nie wymyslił sobie tego bo nie wierzy w duchy i jest sceptykiem). Kiedys spalismy całą rodzina w tym domu i obudziłam sie w nocy i ujrzałam nad sobacienista postać, przestraszyłamm się i ona zniknęła tak jakby była zaskoczona moim nagłym wybudzeniem. Od tamtej pory boję się tam spac. Ale moja siostra jakos sie nei bała zostać tam na noc całkiem sama. Pod wieczór siedzac w kuchni usłyszała w pokoju obok (sa tam tylko 2 pomieszczenia pokój i kuchnia) uderzenia w regał. Początkowo myslala ze to przyszła babcia waląc w okno albo cos ale podeszła i nikogo nie było. Gdy poszłą spac do pokoju usłyszała dobiegajace z kuchni szuranie butów. Kiedy poprosiła zeby to coś odeszło szuranie ustało. Zastanawiam czy po wyburzeniu tego domu duch dziadka przeniesie sie do nowego domu? Musze tez dodac ze w tym domu zmarł tez syn moejgo dziadka w wieku 5 lat. Moja mam tez miała tez miaą dzwiwne odczucia w tym domu. W nocy czuje sie tam jakby było sie obserwowanym. Od razu mówie ze nikt nie wchodzi tam z myslą "duch", bo zapominamy o tym. Co o tym sądzicie? Bo troche przeraza mnie mysl mieszkania w nowym domu z duchem dziadka i byc moze i tego małeog chłopca.
  • 0

#2

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a pomodliliście się za dusze dziadka i wujka?
spróbuj EVP może coś nagrasz i będziesz mogła porozmawiać z duchem.
Zburzenie domu da coś tylko wtedy jeśli dusza jest przywiązana do tego miejsca i dlatego nie chce odejść.
Ale jeśli to twój dziadek który umarł w nocy, to on może po prostu nie wiedzieć, że umarł.
A wtedy zburzenie domu może spowodować że dalej będzie z wami.

musisz postarać się nawiązać kontakt z duszą.
zapytać kto to,
a jeśli się okaże że to dziadek musisz uświadomić go o tym że nie żyje.
  • 0

#3 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak modlimy się za niego. I to może być bardzo prawdopodobne, że nie wie, że umarł bo dzień wcześniej czuł się bardzo dobrze. Chociaż tego dnia pojechał na cmentarz powiekszyć sobie miejsce na grób bo szykował miejsce na grobie tego małego synka. Poza tym śnił mi się ostatnio 2 noce pod rząd, że jego duch chodzi wciąż z nami tak jakby nadal był żywy.
  • 0

#4

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a pomodliliście się za dusze dziadka i wujka?


Czy modlenie tutaj coś pomoze?? Nie sadze.

spróbuj EVP może coś nagrasz i będziesz mogła porozmawiać z duchem


To jest dobry pomysł o ile ci sie uda:P

musisz postarać się nawiązać kontakt z duszą.


  • 0

#5

Elkasei.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co da takie nagrywanie? Najwyzej nagraja sie jakies kroki albo coś, bo raczej duch nie strzeli monologu. Więc jak niby przez to nagranie nawiąze ona kontakt z duchem?
  • 0

#6

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może uda się nawiązać jakąś rozmowe ;)
  • 0

#7 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli miałabym tam siedzieć i zadawać pytania? :o Raczej nie zdobęde się na taką odwagę. Jeśli juz to ustawiłabym nagrywanie i bym wyszła. Jednak nagrane głosy duchów chyba są rzadkością. Czy komuś stąd udało się coś nagrać??
  • 0

#8

Bushvalk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest poradnik jak nagrywać EVP, poczytaj, albo poszukaj w archiwum-zadaj jakieś konkretne pytanie i wyjdź jeśli nie czujesz się na siłach tam zostać-tylko nie spodziewaj się, jakiś sensownych, rozbudowanych zdań-ale nigdy nic nie widaomo ;) Poczytaj o tym EVP i spróbuj coś nagrać a efekty podrzuć na forum ;)
  • 0

#9

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co da takie nagrywanie? Najwyzej nagraja sie jakies kroki albo coś, bo raczej duch nie srzeli monologu. Więc jak niby przez to nagranie nawiąze ona kontakt z duchem?



moze nic nie pomoze ale jesli cos sie nagra to przynajmniej mozna dac to na forum a wtedy przeanalizujemy ;)
  • 0

#10

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A ja bym zaryzykował i wywołał ducha twojego dziadka. Widać jest on duszą dość pokorną i chyba dobrą , skoro twoi bliscy i ty wchodzicie jeszcze za próg tego domu. :) W EVP nie wierzę więc dla tego wolałbym moją metodę i spytał się , co go tu jeszcze trzyma. Znam podobny przypadek - chodzi o zmarłego ojca mojej koleżanki, tyle że jego obecność dało się zawsze wyczuć w nocy z piątku na sobotę. Po jakimś półtorej toku wszystko się ustatkowało .

Twojego dziadka musi coś przy was trzymać ! tylko co ....
  • 0

#11 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

O nie! Wolę nie próbowac wywoływania, zwłaszcza że się na tym nie znam. :o
  • 0

#12

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po pierwsze pisząc mosty/tematy nie spiesz się :) bo krzaki wychodzą :P


co do 'ducha' to moze i coś faktycznie jest w tym domu i jest to istota zagubiona niebędąca w stanie wydostać się przez mury budynku. Oczywiście EVP jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale ja bym sprobował jeszcze opcji z wywoływaniem duchów lub (co się mzoe wydać trochę dziwne) zaprosić księdza do tego domu :P

Do zadanego przez Ciebie pytania czy po wyburzeniu starego domu duch przeniesie się do nowego , otóż nie takie coś niepowinno nastąpić gdyż duch zostanie uwolniony.
  • 0

#13

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po pierwsze pisząc mosty/tematy nie spiesz się :) bo krzaki wychodzą :P
co do 'ducha' to moze i coś faktycznie jest w tym domu i jest to istota zagubiona niebędąca w stanie wydostać się przez mury budynku. Oczywiście EVP jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale ja bym sprobował jeszcze opcji z wywoływaniem duchów lub (co się mzoe wydać trochę dziwne) zaprosić księdza do tego domu :P

Do zadanego przez Ciebie pytania czy po wyburzeniu starego domu duch przeniesie się do nowego , otóż nie takie coś niepowinno nastąpić gdyż duch zostanie uwolniony.


Pierwszy raz słyszę by jakikolwiek dom więził fizycznie ducha. Chociaż poznałem całkiem ciekawą i czysto naukową teorię pozostawania ducha w pomieszczeniach. Otóż autor wysnuł tezę,że duch to energia o określonym skupieniu. zastosował newtonowski model fizyczny do ducha i na tej podstawie przeprowadził dowód. Według niego jakikolwiek kontakt z materialnym przedmiotem zwiększa moment pędu ducha a tym samym jego prędkość. Ponieważ ma on bardzo małą masę to osiągane przez niego prędkości mogą być bardzo wysokie co może doprowadzić do wysłania ducha w przestrzeń kosmiczną. Zawarł też krótką rozprawę o duchach nawiedzających zamki. Brał pod uwagę gęstość ducha i na tej podstawie stwierdził,że ściany powyżej 1 m skutecznie zatrzymują duchy. Tytułem czysto naukowego wywodu.

Kiedy ktoś umiera, często zdarza się ,że żal rodziny nie pozwala mu udać się w swoją drogę. "Żyje" on razem z nami. Pominę tu przypadki "złego". Czasami zdarza się że duch postanawia zostać na miejscu bo uważa ,że nie załatwił wszystkich spraw ze swoimi bliskimi.
Rozwiązanie jest bardzo proste. Krzyż na cmentarzu pełni bardzo ważną rolę . To miejsce jest bramą. Można zabrać ducha ze sobą, porozmawiać z nim ( żadne tam wywoływanie czy inne głupoty) i wysłać go w swoją drogę. Należy znać dokładnie przyczynę pozostania i konkretną osobę. Spokój i rozwaga działania pozwoli zakończyć ten temat.
  • 0

#14 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

Ostatnio gdy tam byłam, porobiłyśmy sobie z siostrami zdjęcia przed domem w nocy. Gdy robiłam zdjecia moim siostrom myślałam intensywnie żeby dziadek zrobił sobie z nami zdjęcie. I na jednym ze zdjęć zrobionych przeze mnie wyszedł bardzo jasny orb. Do domu bałyśmy się wejść w nocy.
  • 0

#15

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To poka, to zdjecie.

Bo ja moge powiedziec, ze Nessie byla na moim powdorku wczoraj kolo 14:30 i tez jej zrobilam zdjecie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych