Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poltergeist w mieszkaniu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No kolega najwidoczniej prosi o wyjaśnienie tegoż dziwnego zjawiska, a ja chcę mu co nieco wyjaśnić, a do tego wiek byłby bardzo przydatny - AFAIK nie takie rzczy się tutaj wyjaśniało :) .
  • 0

#17

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fenix sugeruje imo, że owa dziewoja wytwarza nieświadome odruchy psychokinetyczne (stąd pytanie o wiek) :)
  • 0

#18

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak jest, właśnie to sugeruję - efekt poltergeista najczęściej jest powodowany własnie przez młode dziewczęta właśnie w wieku dojrzewania, więc próbuję nieco wybadać :) .
  • 0

#19

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no cóż 16 lat , nigdy nie słyszałem o wywołaniu efektu poltergeista przez dojrzewające osoby, może ktoś mi to przybliżyć?
  • 0

#20

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, od tego tutaj jestem. Otóż poltergeist, inaczej efekt poltergeista czy też niekontrolowany efekt psychokinetyczny jest zjawiskiem bardzo popularnym. Wbrew pozorom 99% tego typu przypadków nie jest efektem działania złośliwego ducha jakby się wydawało, lecz efektem "wadliwego" działania psychiki młodej osoby w wieku dojrzewania najczęsciej i najczęściej przedstawicielki płci pięknej. "Wadliwego" - mam na myśli problemy emocjonalne, depresje i stany lękowe wszelkiej maści i co tam się jeszcze zmieści :) . Efekt ten, czyli właśnie niekontrolowana psychokineza ustępuje, gdy osobnik ją wywołujący znajduje się poza domem czy miejscem występowania zjawiska. Inaczej można powiedzieć, że to zjawisko wysępuje tam, gdzie przebywa dana osoba.

No i właściwie tyle. A jak sobie z tym poradzić ? Od tego jest już psycholog, bo jak wspomniałem tego typu zjawiska są wywoływane przez wszelkiej maści problemy emocjonalne, więc rozmowa z psychologiem i dojście do sedna problemu pomaga i zjawiska ustępują. Co nie zmienia faktu, że taki osobnik ukazuje swoje naturalne predyspozycje do psychokinezy, co można później rozwijać.
  • 0

#21

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W przeciwieństwie do zjaw poltergeisty są duchami, ktore mogą rujnować ludzią domy i życie.
Jedni uwazają je za zbłąkane dusze zmarłych, inni za przejaw niezwykłych mocy ludzkiego umysłu...

http://cidernet.pl/~...ny/srodek27.php
  • 0

#22

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Traktowanie poltergeista jak istoty duchowej to przejaw "starej daty" :) , tj trwania w starych przekonaniach.
  • 0

#23

Ponura.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poltergeist to nie jest typowy duch, którego można zobaczyć na zdjęciu, filmie jak to Fenix powiedział. Swoją obecność potwierza poruszaniem różnych przedmiotów, co się zgadza, jak i to, że jego "ataki" nasilają się, kiedy w danym obiekcie jest więcej emocji, jak to ujęłęś.
  • 0

#24

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie musi to byc psycholog.
mozesz samz nia pogadac o jej problemach.
Mozesz ją jakos rozerwac.
Przespij sie z nią :D
albo dostarczaj jej duzo rozrywki, i dyskotek :)

oststaecznie wyslij ja do psychologa :P
  • 0

#25

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fenix wszystko dobrze wyjaśnił, a Wy tu z egzorcystą wyjeżdzaliście :D Osobiście nie wierze w umiejętności tych księży...
  • 0

#26

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapamiętajcie raz na zawsze - poltergeist to psychokineza, nie duchy... ej wy miętki :mrgreen: .
  • 0

#27

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chcecie to wszystko zwalic teraz na jej psychike? :P

A co z cieniem ktory widziala?
Zalozyciel tematu tez to widzial - jak to mozliwe?
oboje slyszeli kroki...
Nie sadze aby to byla psychokineza :P
  • 0

#28

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cień ? Jest coś takiego co się nazywa Umbrakineza - jest to element mikro-psychokinezy polegający na kontrolowaniu światła :) . Więc nadal psychokineza. Kroki tez można wytłumaczyć - ludzki mózg tworzy różne rzeczy he he...
  • 0

#29

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie negowal bym ksiezy pomimo, ze sa jacy sa... wielu zna sie na fachu odpedzenia. Dam Ci instrukcje na PW jak sie pozbyc i jak sparwdzic czy to poltergeist.
  • 0

#30

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cień ? Jest coś takiego co się nazywa Umbrakineza - jest to element mikro-psychokinezy polegający na kontrolowaniu światła . Więc nadal psychokineza. Kroki tez można wytłumaczyć - ludzki mózg tworzy różne rzeczy he he...

taa...?
tak mozna kazdego ducha wytluamczyc, i uznac ze one nie istanieja :P
jak wytluamczysz ze jej chlopak tez widzial i slyszal to samo co ona?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych