Skocz do zawartości


Sceptyzm u panow Kszysztofa Sekty, Dziubaly Raudera,, Psyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

UFO

"Nie wierzę
W latające talerze,
Chyba że żona do ręki je bierze."
Jan Izydor Sztaudynger

"Każdy wiek ma swój szczególny obłęd - pewien schemat, projekt lub fantazję, w którą w padają ludzie powodowani chęcią zysku, potrzebą wielkich przeżyć lub siłą naśladownictwa. Uleganie tym czynnikom prowadzi do szaleństwa, które jest stymulowane przez powody polityczne albo religijne, lub oba rodzaje tych przyczyn jednocześnie."
Ch. Mackay, Niezwykle popularne urojenia i szaleństwo tłumów, 1841

"Opowieści o UFO zostały wymyślone głównie w celu zaspokojenia potrzeb religijnych. W czasach gdy rozwój nauki utrudnia bezkrytyczną akceptację starych religii, zaproponowano alternatywę dla hipotezy Boga. Hipoteza ta przystrojona jest w naukowy żargon, niezwykłe możliwości istot z obcych planet są 'wyjaśnione' przez pozornie naukową terminologię, bogowie i demony dawnych czasów zstąpiły z nieba, by nawiedzać nas, by przedstawiać nam prorocze wizje i kusić obrazami bardziej obiecującej przyszłości. Rodzi się tajemnicza religia epoki kosmicznych podróży."
Carl Sagan, Świat nawiedzany przez demony

"Opisy 'uprowadzeń' brzmią jak skopiowane doniesienia o spotkaniach z siłami nadprzyrodzonymi, a 'obcy' odgrywają w nich rolę istot boskich. (...) Nauka mogła wypędzić duchy i czarownice z naszych wierzeń, ale to wakujące miejsce zostało szybko zajęte przez istoty z innych planet, które spełniają te same funkcje. Jedynie pozaziemskie pochodzenie 'obcych' stanowiące zewnętrzną powłokę tego zjawiska jest nowe."
Th. E. Bullard, etnolog

***

Neoteizm. Dziś nie wszyscy sobie jeszcze zdają sprawę z tego, że wierzący w UFO, w ingerencje obcych są nowym wydaniem teistów. Tak jak kiedyś dokonało się dostosowanie obrazu boga i zarzucono Zeusa na rzecz Jehowy, tak teraz takim uwspółcześnionym bogiem - najczęściej w wydaniu politeistycznym - są Obcy, Kosmici, nasi stwórcy latający w statkach kosmicznych. Ufologia czerpie z tych samych pokładów potrzeb religijnych, co dawne będące nieco na wyczerpaniu wierzenia. Kiedyś na ziemię zstępowali archaniołowie, dziś równie nieuchwytni i dostępni najczęściej w prywatnych wizjach - Obcy. Jestem przekonany, że niedługo religioznawcy sklasyfikują wiarę w UFO jako jedno z nowych wyznań religijnych, zaś ktoś, kto wierzy w UFO tak się mniej więcej różni od wierzącego w Jehowę, jak ten od wierzącego w Zeusa. Przekonanie o istnieniu UFO i o tym, co mówią nam najbardziej zwariowani ufologowie wymaga takiej samej ślepej wiary, jak wiara w słowa tego czy innego teologa.

Strona Autor
Brama do Niebios - UFO i Jezus Krzysztof Dziubała
Ewolucja czy kreacja? Cecylia Ruder
Kościół Scjentologiczny n.d.
Oszustwa Sitchina - Enuma Elish Krzysztof Sykta
Polski Rael. Nieznany świat doktora Pająka Maciej Psyk
Raelici n.d.
UFO w Biblii Mariusz Agnosiewicz
<..Dział nadrzędny

tutaj mozna sobie wejsc na strone...cos dla sceptykow http://www.racjonali...pl/kk.php/d,143

jesli chodzi o mnie to nie sa zadni naukowcy...juz tak smiesznie sie czepiaja niektorych spraw ze brak mi slow.

nie mowie o wszystkich tekstach bo niektore sa nawet interesujace
  • 0

#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja nie wierze w to, ze Ziemia jest okragla, przeciez jak jade samochodem to zadnej krzywizny nie odczuwam, a te zdjecia okraglej Ziemi z kosmosu sa na pewno sfabrykowane.

Nie wierze tez w Boga, przeciez nikt go nie widzial? Dlaczego powoluja sie wszedze na biblie i uznaja ja za pewnik, przeciez to taka sama ksiazka jak kazda inna. Nie wierze

Nie wierze w czarną pumę, nie wierzę w jelonka rogacza, nigdy ich nie widzialem i nikt z moich znajomych tez nie, uwazam ze to rodzaj halucynacji albo choroba psychiczna.

W koncu nie wierze w to, ze czlowieka mozna upodlic, ze istnialy obozy koncentracyjne. Przeciez tysiace ludzi tam by sie zbuntowalo i pokonalo garstke zolnierzy. Nikt z moich znajomych nie byl w obozie, ani nikt z mojej rodziny. Uwazam ze to bujda na kolkach

I co kto mi przyzna racje?


nie mam wiecej pytan do tych Panow...
  • 0



#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

swietna pionta :) najlepiej nie wierzyc w nic...tak jest prosciej i lepiej zyc wegetatywnie jak roslinka.... ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych