Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paskuda?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mały Czesiu.
  • Postów: 79
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pewnej stronie opisującej potwora z Loch Ness znalazłam taką ciekawostkę

" W pod Warszawskim Zalewie Zegrzyńskim zaobserwowano podobno tajemnicze zwierzę, które otrzymało imię Paskuda."


Czy ktoś w ogóle słyszał o takim czymś jak Paskuda i czy są jakieś o niej doniesienia?
  • 0

#2

sebi-g.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O pierwsze słyszę akurat zalew zegrzyński mam jakieś 6-7km od domu :D Może się popytam znajomych z Zegrza czy coś o tym słyszeli.
  • 0

#3

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm nic mi na ten temat nie wiadomo co do Paskudy to mam tylko sąsiadke o takiej ksywce :]

na googlach co do Paskudy to tylko taką znalazłem :D
Dołączona grafika
http://wogrodzie.cal...es/paskuda.html

Po dokładniejszym przeszukaniu znalazłem cos na ten temat o co ci chodzi.......



Potwór z Loch Ness


--------------------------------------------------------------------------------


>Czym jest potwór z Loch Ness ??

Jest to potwór żyjący ponoć w Szkockim jeziorze Loch Ness, jak sama nazwa wskazuje. Nessi (potoczna nazwa potwora) jest największą zagadką "wodnych potworów".

Dołączona grafika
>Kiedy pojawiły się pierwsze relacje o Nessi ??

Pierwsza wzmianka o potworze z Loch Ness pochodzi z 565 roku, a więc bardzo dawno temu. Dalsze obserwacje potwora pochodzą z 1872 i 1903 roku.

>Jak wygląda ??

Charakterystyczną cechą wyglądu Nessi jest długa na 2 metry szyja. Posiada również podobno dwa duże garby.
Dołączona grafika
>Badania potwora z Loch Ness

Wielu badaczy z całego świata chciała rozwiązać tajemniczą zagadkę istnienia potwora z Loch Ness. W tym celu, podczas wielu ekspedycji badacze wyposażeni w kamery podwodne, echosondy, a także małe łodzie podwodne, polowali na nieznane zwierzę. Nie udało się jednak osiągnąć celu żadnemu naukowcowi.

>Wiarygodność zdjęć Nessi
Dołączona grafika
To zdjęcie było uważane za najlepszy dowód istnienia potwora. Okazało się jednak, że jest fałszerstwem. Fotograf prze śmiercią wyznał, że umieścił wtedy na jeziorze samodzielnie wykonaną atrapę i sfotografował ją.

>Interesująca prowokacja

Pewien naukowiec wykonał doświadczenie, które miało pokazać jakie jest myślenie ludzkie o potworze. Mianowicie pewna szkolna grupa młodzieży, wybrała się na wycieczkę nad jezioro Loch Ness. O historii jeziora i potworze opowiadał im naukowiec, zajmujący się tym tematem. Wcześniej przygotował belkę, która w odpowiednim momencie miała sie wynurzyć na kilka sekund, a potem znów schować się w wodzie. W momencie wynurzenia belki grupa zaczęła krzyczeć do naukowca, że widzi potwora. Ten, dał im kartkę papieru i kazał narysować to, co widzieli. Większość grupy narysowało potwora z głową i długą szyją, takiego jakiego widzieli na rysunkach z Nessim. Jedynie kilka osób narysowało prawdziwą belkę, taką jaka wynurzyła się z wody. To doświadczenie udowodniło jak ludzie, wyobrażają sobie potwora.
Dołączona grafika
>Ciekawostka

W pod Warszawskim Zalewie Zegrzyńskim zaobserwowano podobno tajemnicze zwierzę, które otrzymało imię Paskuda.

>Spotkania z Nessi

Potwora zobaczył wówczas student weterynarii, a zatem świadek dysponujący wiedzą o zwierzętach, który nie mógł pomylić tego, co zobaczył z żadnym innym stworzeniem. Arthur Grant podróżował skuterem z Inverness do Glen Urquhart, kiedy zauważył, że w krzakach po prawej stronie drogi porusza się coś ciemnego. Kiedy się zbliżył, ujrzał długą szyję zakończoną małą wężową główką o owalnych oczach, które spojrzała na niego, po czym wielkie cielsko przemknęło na drugą stronę drogi, zeszło po stromym zboczu i wpadło do jeziora z głośnym pluskiem. Zdumiony Grant zdążył zaobserwować dwie płetwy przednie i dwie tylne, oraz ogon o długości około dwóch metrów, zaokrąglony na końcu. Zwierzę miało prawdopodobnie około pięciu-sześciu metrów długości i ponad metr wysokości. Później na zboczu, w pobliżu miejsca, w którym Grant widział tajemnicze zwierzę schodzące do wody, znaleziono na żwirze ślady płetw.
Dołączona grafika

http://bartek9011.bl...07/wpis-12.html
  • 0

#4

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O ile się nie mylę, to temat o Nessi już jest.
  • 0

#5

sebi-g.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To była tylko wzmianka o Nessi w tym temacie o potworze z Zalewu Zegrzyńskiego. Słyszałem też że w pobliżu jak nie pod zaporą (elektrownia wodną) w dębem jest nieźle podmyta zapora i ponoć są tam dość spore okazy ryb (czyli duże) a to za sprawą wyciągnięcia podczas czyszczenia jednej z śluz zapory. OT taka ciekawostka.
  • 0

#6

tomek.juszczak.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W połowie lat 80 było swego czasu w wakacje dość głośno o paskudzie,były publikowane nawet jej wyobrażenia.Po pewnym czasie cała sprawa okazała się zwykłą kaczką dziennikarską,wymyśloną w sezonie ogórkowym
  • 0

#7

Tomoso.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne zdjęcia, podobają mi się chodź nie wierze :P .
  • 0

#8

Secret_Black_Rose.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi tata coś mówił o jakiejś Paskudzie xPP

Paskuda z Mazur
w radiu ciągle o tym nadawali
że chyba w jeziorze żyła
Ale nie jestem pewna bo mówił mi to w wakacje..
i że robili wywiady z ludźmi którzy rzekomo widzieli paskudę
Ale powiedział że to bzdury były

Nom ;] ]

Pozdro
  • 0

#9

Fef.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jeszcze to odpowiednio rozreklamować i będzie u nas drugie Loch Ness. ;)
  • 0

#10

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lasocki 2 zdjęcie które zamieściłeś to nie potwór z loch Ness tylko głowa słonia :D to długie wystające to nie głowa lecz trąba słonia

Dołączona grafika
  • 0

#11

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Shapiro, brawo... <zal.pl dla Shapa>

Mi tata coś mówił o jakiejś Paskudzie xPP

Paskuda z Mazur
w radiu ciągle o tym nadawali
że chyba w jeziorze żyła
Ale nie jestem pewna bo mówił mi to w wakacje..
i że robili wywiady z ludźmi którzy rzekomo widzieli paskudę
Ale powiedział że to bzdury były

Nom ;] ]

Pozdro

Ładniejszy wiersz niz WB xP
Temat, ciekawy lecz obawiam sie że przedawkowany..
  • 0

#12

Secret_Black_Rose.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skrzypu , to nie wiersz... :D
Tak sie gdzieś przyzwyczaiłam pisać zdanie pod zdaniem.. :P hehe
  • 0

#13

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic więcej o tym nie wiadomo? Żadnych zdjęc?
  • 0

#14

maakowiecc.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paskuda z Zalewu Zegrzyńskiego to wodny potwór, żyjący w Zalewie Zegrzyńskim koło Warszawy, którego w latach 80-ych XX wieku odkryli dziennikarze PR I Polskiego Radia w audycji "Lato z Radiem"[1].

Potwór ten był podobno obserwowany przez kilka lat, publikowane były też jego wyobrażenia i wywiady ze świadkami. Paskuda okazała się być wymysłem dziennikarzy, polskim odpowiednikiem Nessie[1]. Z uwagi na brudną wodę w Zalewie, krążyła plotka, że Paskuda odżywia się ściekami. W związku z budową oczyszczalni ścieków jakość wody znacznie się poprawiła i temat Paskudy uległ zapomnieniu[2].

W 2007 roku gmina Nieporęt oraz pismo satyryczne "Twój Dobry Humor" ogłosiły I Ogólnopolski Konkurs na Rysunek Satyryczny "Zegrzyńska paskuda... 2007", którego celem ma być satyryczny rysunek dotyczący potwora.



z wikipedii
  • 0

#15

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widocznie chcą żeby miejska ''rozrywka'' ożywiła się na nowo
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych