Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zadania Domowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#61

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

No dobra. 11/171, 14/172, 3/174, 7/175 z książki matematyka 3 z plusem, ta nowa wersja.

#62

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
A treść byś może dał albo skan? Jestem w sumie ciekaw co Wy tam takiego macie w tym gimnazjum na matmie :P

#63

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiesz co mają na matematyce? GÓWNO! I NIC! Traktowali matme jak przedmiot typu religia, byle przepuścić a teraz na testach dają im pytania o radioaktywność biedronek i zadania na z chemii na poziomie liceum o profilu chemicznym. I to na poziomie rozszerzonym...

#64

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Traktowali matme jak przedmiot typu religia

Aż tak jest źle? Kiedy ja byłem w gimnazjum (czytaj: kiedy ja padłem ofiarą nowego systemu edukacji :P) coś tam jednak ode mnie wymagali i coś tam próbowali mi jednak do łba wbić. I nawet im się udawało, a teraz to niby nawet nie próbują? :o

pytania o radioaktywność biedronek

jakbym nie zobaczył to bym nie uwierzył :o

Użytkownik Ill edytował ten post 29.04.2010 - 13:14


#65

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najgorzej to maturzyści mają. W podstawówce i gimnazjum olewano uczenie porządniej matematyki, a teraz w liceum trzeba od podstaw uczyć, bo maturę z matmy obowiązkowo zrobili.

Z tym porównaniem matematyki do religii jest trochę wyolbrzymione, ale jednak fakt jest taki, że nie przykładano aż takiej uwagi na edukację matematyczną.

#66

majlO.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz w gimnazjum praktycznie matematyki mało. Testy z matury wg moich znajomych były na poziom gimnazjum :D

#67

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak w ogóle, ktoś się "zmierzył" z tegoroczną maturą z matmy?? Poziom rozszerzony (się pochwalę ;)) zrobiłem w jakieś 15 minut zużywając aż pół kartki A4. Chyba nie jestem w formie :P
Podstawowego nie robiłem z zasady.

#68

skim.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie masz z kim rozwiązać zadania domowego? może spróbuj na TREŚĆ USUNIĘTA


Edit [23.05.2010]: Arkadiusz
7.8 Na forum nie można reklamować innych stron internetowych, za wyjątkiem specjalnie przeznaczonego do tego celu pola "Strona WWW" w profilu użytkownika (nie dotyczy grup Zasłużeni, Sponsorzy, Adept, Moderatorzy, Super moderatorzy). Przyznano ostrzeżenie


edit AlienGrey

#69

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Cześć
Chciałbym żeby ktoś obeznany w języku polskim sprawdził mi rozprawkę pod kątem błędów. Zależy mi na lepszej ocenie z tego języka, a czasu jest mało.
O to rozprawka:

Unie Europejską trzeba zlikwidować


Unia Europejska w pierwotnym jej przeznaczeniu, miała jednoczyć narody krajów europy. Niestety tak nie jest .Coraz częściej można to zauważyć spoglądając na sytuację polityczną i ekonomiczną innych państw. Ludzie są oburzeni, wybuchają protesty i manifestacje, a wszystko to przez "możliwość lepszego życia w Unii". Aby udowodnić jak jest nieopłacalne życie w klatce, przytoczę kilka argumentów, które uważam za fundamentalne w stosunku do mojej tezy.

Pierwszym moim argumentem jest stosowanie rozmaitych zakazów i nakazów. Głównym, bezsensownym zakazem jest zakazanie uprawy podstawowych ziół i nałożenie wysokich licencji na ich uprawy. Te rośliny były przecież uprawiane od wieków. Nie wyobrażam sobie kary za uprawianie połoniczka bądź korzenia kozłka. Uważam to za przejaw absurdu. Jeszcze jednym przykładem takiego idiotyzmu jest chociażby polityka dotycząca emisji CO2 na rynku. Trzeba wykupywać limity na emisję dwutlenku węgla i ma to na celu ochronę środowiska. Ma się to nijak do tej ochrony, ponieważ dla wielkiej korporacji nie będzie stanowiło problemu, wykupienie tych limitów. Co innego dla mniejszych firm, które nie mają takiego kapitału.

Z kolei nie można zapominać o micie korzyści z euro. Mieszkańcy wszystkich krajów, w których wprowadzono euro, narzekali na drożyznę. W Niemczech na euro mówi się "teuro" (od niemieckiego wyrazu teuer - drogi). Po wprowadzeniu euro do Francji zaokrąglono wszystkie ceny, ale wzwyż. Polskę czeka ten sam los, a jeśli weźmie się pod uwagę polskie zarobki, to będzie nieciekawe zjawisko.

W kolejnym, trzecim już, a zarazem ostatnim argumencie, poruszę kwestię solidarności. Nie jest nowością fakt, że kiedy Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, Polska straciła niepodległość. Dotyczy to każdego państwa członkowskiego. Suwerenność tych państw przepadła i są one uzależnione od decyzji pochodzących z Brukseli. Największym mankamentem utraty niepodległości jest fakt, że naród przestaje kontrolować bogactwo jakie wytwarza. Te bogactwo kontroluje kto inny i może je obrócić przeciwko temu narodowi.


Jak widać za pomocą wyżej przedstawionych argumentów, organizacja taka jak Unia Europejska to zło i należy szybko ją rozwiązać. Ciągle nasilające się protesty w Grecji, Hiszpanii i Portugalii w przyszłości mogą spowodować upadek tego narzędzia do kontroli obywateli. Każde nowe państwo pociąga ze sobą kolejne. Mam jednak nadzieję, że powyższymi argumentami udowodniłem tezę, która zakłada niekorzystność Unii Europejskiej.



#70

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod względem błędów ortograficznych tekst jest czysty. Znalazłem coś. W tytule powinno być "Unię Europejską" a nie "Unie Europejską". Zapomniałeś o "ę".

Użytkownik Fisher edytował ten post 01.06.2011 - 20:50




#71

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem błąd merytoryczny.

Głównym, bezsensownym zakazem jest zakazanie uprawy podstawowych ziół i nałożenie wysokich licencji na ich uprawy.

Nie wprowadzono żadnego zakazu uprawniania ziół. Ja na twoim miejscu bym to wykreślił, ale możliwe, że nauczyciel się nie zorientuje.
A poza tym to zdanie jest sprzeczne wewnętrzne, bo jeśli coś jest zakazane to nie można wydawać na to licencji.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.06.2011 - 20:59




#72

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A jak to było z tymi licencjami? Już kiedyś czytałem artykuł o tym i piszę wszystko z głowy :P

#73

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczytaj trochę o UE na Wikipedii jeśli jeszcze nie czytałeś.
http://pl.wikipedia....Unia_Europejska



#74 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

wikipedia kłamie :mrgreen:

#75

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wikipedia kłamie :mrgreen:

Czyli moje zadania domowe to jedno wielkie kłamstwo :(




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych