Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zadania Domowe


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#16 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

1.A ja bym prosiła kogoś o rozwiązanie tego prostego zadanka:
sześcienny, drewniany kloce3k o dł. krawędzi a=20cm pływa w wodzie o d=1000kg/m3 zanurzony do połowy. Po zanurzeniu w cieczy o d=800kg/m3 będzie wystawał nad powierzchnię cieczy na wysokość...???

Dla ułatwienia dodam, że ma wyjść 7,5cm (mnie wychodzi 12,5 ;( )
Dzięki z góry....

edit
ok, dostosowuję się do pita i przedstawiam w jaki sposób próbowałam rozwiązać zadanie:

gd(1)1/2a=gd(2)a(2)
po uporządkowaniu
a(2)=d(1)a/2d(2)
po podstawieniu:
a(2)=12,5 cm

a(2) to wysokość na jaką wystawał klocek nad pow. wody...

co robię w takim razie źle???

#17

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Krótki regulamin tego tematu:
- Forum nie służy do rozwiązywania zadań za kogoś
- Google nie boli
- Jeśli masz problem, korzystaj z wyszukiwarek
- Jeśli nadal nie odnalazłeś rozwiązania przedstaw tutaj swój problem razem z twoimi próbami rozwiązania go
- Pamiętaj, nikt za ciebie lekcji odrabiać nie będzie, możemy co najwyżej pomóc




#18

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciężko mi się połapać w oznaczeniach, ale mam wrażenie że a(2) to w rzeczywistości głębokość zanurzenia klocka.

Moja propozycja:

Klocek jest w równowadze:
F_wyporu = F_ciężkości
g*(d_cieczy)*(V_cz) = V*(d_klocka)*g

Po przekształceniu:
(V_cz)/V = (d_klocka)/(d_cieczy)

Z tej prostej zależności proponuję skorzystać. :)

Oznaczenia:
V_cz - objętość zanurzonej części klocka/wypartej cieczy
V - objętość całego klocka



#19

NoNaMe.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh...a ja plan dnia na niemiecki musze miec... :\ Nic nie kminie, to nie to samo co angielski :(

#20

Guziol.
  • Postów: 14
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh...a ja plan dnia na niemiecki musze miec... :\ Nic nie kminie, to nie to samo co angielski :(

Ja mialem 6 z niemieckiego ale rok temu. Juz duzo zapomnialem. Wiec raczej ci nie pomoge

#21

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Będę wdzięczny jeśli ktoś podrzuci linka do strony z której mógłbym napisać referat na technikę. Temat : Zasady działania urządzeń audio video. Z góry dzięki !

#22

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Będę bardzo wdzieczny za streszczenie lub plan wydarzeń książki Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Mam przeczytać ja do jutra na dodatkowy angielski a po prostu obowiazki szkolne nie pozwola mi tego zrobić. W google nic nie ma.

#23 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem, że jest do tego oddzielny temat, ale nie umiem korzystać z tej przeglądarki na tyle, żeby znaleźć temat, którego tytułu nie pamiętam.... :] poza tym nawet gdybym tam opisała swój problem nikt nie potraktowałby posta poważnie:)

Do rzeczy.. moją zmorą są funkcję, jutro mam powtórzenie wiadomości z matematyki, a nie mam pojęcia jak rozwiązuje się zadania typu:

*dawno temu w pewnym królestwie pazerny minister finansów rozkazał, aby każdy płacił tyle procent podatku dochodowego, ile talarów miesięcznie zarabia. Płace w tym królestwie nie przekraczały 70 talarów. przy jakim dochodzie brutto dochód netto był największy???

*Chcemy zbudować prostokątną zagrodę podzieloną na dwie prostokątne części. możemy zużyć tylko 90m siatki. Jakie wymiary powinna mieć ta zagroda, aby ogrodzona powierzchnia była jak największa??

*uzasadnij, że wśród prostokątów o jednakowym obwodzie największe pole ma kwadrat.

probowałam je rozwiązywać sama, ale bez skutku... teorię funkcji znam, jednak nie potrafię zastosować jej w zadaniach tekstowych.. Jeśli ktoś byłby taki dobry i wyjaśnił mi sposób ich rozwiązywania byłabym bardzo wdzięczna :)

#24

Necro_666.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=7496"]http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=7496[/url]
Tak na przyszłość ;p

#25 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wytłumaczyłam, dlaczego nie umieściłam tam swojej prośby... dlatego, że są tam zazwyczaj prośby o coś, co można zrobić samemu i dlatego mało kto sprawdza tamte posty....
Drodzy obywatele, błagam was, pomóżcie ;(

edit: błagam na kolanach... niech mi ktoś wytłumaczy chociaż na podstawie jednego przykładu... jak zrozumiem jeden to resztę zrobię sama.. nie macie litości??? :(

#26

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od końca...
---------------

3)Pole kwadratu: P = x*x; Obwód = 4x
Pole dowolnego prostokąta o obwodzie 4x:

P= f(x) = (x-a)*(x+a)

Musisz sprawdzić dla jakiego "a" wartość pola jest maksymalna. Łatwo sprawdzić, że a=0.

Jeśli rozwiązywałaś równania z parametrem to możesz to też "fachowo" obliczyć szukając maksimum funkcji kwadratowej, ale przyjmując, że zmienną jest "a", a x dowolnym parametrem (dowolny bok kwadratu) - czyli mamy funkcję f(a). Maksimum (wierzchołek paraboli) funkcji f(a) jest dla a=0
--------------

2) Korzystając z poprzedniego zadania wiesz, że zagroda musi być kwadratem o boku a, a więc:
90 m = 4a + a <- przegroda.
--------------

1) Niestety to zadanie wygląda na niezbyt precyzyjnie sformułowane. Rozwiązania nie będzie... ;)



#27

Mr.Scar.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy jeszcze Ci to pomoze ale

70 talarów –100 %
x talarów – 70 %
x= 70talarów * 70 % / 100 %
x= 49talarów
brutto = 70talarów
netto = 21 talarów

10brutto – 9 netto
20 brutto – 16 netto
30 brutto – 21 netto
40 brutto – 24 netto
50 brutto – 25 netto
60 brutto – 24 netto
70 brutto - 21 netto
daną sume podstawiasz do wzoru na krzyz i obliczasz i wtedy zobaczysz gdzie najwyzszy wynik

#28 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok.. wielkie dzięki wybawcy :D

#29

Mr.Scar.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma za co:) kiedy moge to zawsze pomoge

#30

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jaka może być maksymalna moc pracujących w domu urządzeń jeżeli bezpiecznik wyłancza dopływ prądu do domowej instalacji elektrycznej (o napięciu 230V) gdy przekroczy on wartość 16A?

Proszę o pomoc! Potrzebne mi to najdalej jutro :P


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych