Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wszystko jest kłamstwem ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#76

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podróże astralne sa możliwe tylko i wyłącznie za sprawą Twojego mózgu i aktywności jaka się w nim odbywa w nocy...to nie jest wedrówka dusz. Polecam poczytac o testach z elektrodami na głowie pacjenta który przy odopwiedniej stymulacji twierdził że wisi pod sufitem i patrzy się na wszystko z góry.
  • 0

#77

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Twierdzisz, że podczas wędrówki duszy mózg na to jakoś reaguje? Nic dziwnego :)
  • 0

#78

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Twierdzę że jak już Twój mózg całkowicie umrze x| to się skończy hasanie po łąkach, rozmawianie z Jezusem czy inne objawy śmierci klinicznej. Po prostu przestaniesz istnieć a będzie to wyglądało tak jak wygląda przespana noc której snów nie pamiętasz (kładziesz się wieczorem, i "za chwilę" budzisz się rano - ale "nic" Ci się nie śniło - z tą różnicą że po śmierci się nie obudzisz [; )
  • 0

#79

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdego po śmierci spotka to na co czeka. Skoro chcesz tak - Twoja sprawa :)
  • 0

#80

jack2u.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcześniej było pytanie czy klon bedzie miał dusze i ktoś tam powiedział ,że zwierzęta nie mają duszy.
W związku z tym chciałem wszystkim katolikom przypomnieć , że kościół w pierwszych wiekach twierdził ,że kobiety rownież nie mają duszy!

Użytkownik jack2u edytował ten post 14.02.2008 - 21:00

  • 0

#81

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

klon to osoba mające identyczny materiał genetyczny z innym osobnikiem i to wszystko. jeżeli byłoby tak jak ty mówisz to bliżniacy jednojajowi także nie mieliby duszy-są naturalne klony. twoja teoria nie trzyma się kupy.
co do duszy zwierząt to moim skromnym zdaniem jeżeli mają ją ludzie to i zwierzęta też, w każdym razie te inteligentniejsze. ludzie odmawiając im duszy próbują się wywyższyć nad innymi istotami lub/i uspokoić sumienie biorąc pod uwagę to jak je traktujemy. ale to się też zmienia, ludzie zaczynają szanować zwierzęta, co było nie do pomyślenia jakieś 100 lat temu (tak jak to że kobieta miałaby mieć prawo wyborcze)
  • 0

#82

Laspientas.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

#1 Wnioski z rozważań na taki temat mogą byc różne i nie da się udowodnic prawdziwości żadnego z nich więc można sobie tylko gdybac.
  • 0

#83

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może wywołamy ducha i spytamy się jaka jest prawda :P W końcu to on nie żyje i wie, co i jak :D
  • 0

#84

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma co dyskutować, każdy wierzy w to co chce i nie da się tego ukryć. Jeden będzie mówił że po śmierci idzie do nieba, a drugi powie że po śmierci nie ma "nic".
(Ja jestem za tym że dalej kontynujemy nasze życie, w niebie lub gdziekolwiek indziej)
  • 0

#85

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W związku z tym chciałem wszystkim katolikom przypomnieć , że kościół w pierwszych wiekach twierdził ,że kobiety rownież nie mają duszy!


a maja? :o
  • 0

#86

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdego po śmierci spotka to na co czeka. Skoro chcesz tak - Twoja sprawa smile2.gif


wg kościoła r-k, po śmierci następuje sąd a następnie niebo lub piekło (btw: gdzie jest czyściec? nevermind.) i ja w to wierzę, a upewnić się mogę w jeden sposób - umrzeć :)
tak naprawdę nie uważam tego za bardzo ważną sprawę, dowiem się w swoim czasie..jutro, pojutrze, za 50 lat... nie wiem kiedy umrę, ale pewne jest że kiedyś będę wiedziała, co dzieje się po śmierci :P
  • 0

#87

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie, czy wy naprawdę wierzycie, że wasz umysł, ta wasza religijna "dusza" przetrwa waszą śmierć? Cóż za protekcjonalizm, infantylizm i zabobonność!
Na nasze ludzkie poczucie świadomości składają się miliony bezustannych impulsów nerwowych i to one a nie jakaś "dusza" pozwalają wam myśleć o takich bzdurach.
  • 0



#88

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A zarzucane jest wierzącym, że oni nawracają ;)
Jak to mawiał jeden forumowicz najbardziej wojująca 'religia' świata nawraca znów.
  • 0



#89

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A zarzucane jest wierzącym, że oni nawracają ;)
Jak to mawiał jeden forumowicz najbardziej wojująca 'religia' świata nawraca znów.


Ja nie nawracam ja otwieram oczy...
  • 0



#90 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzie, czy wy naprawdę wierzycie, że wasz umysł, ta wasza religijna "dusza" przetrwa waszą śmierć? Cóż za protekcjonalizm, infantylizm i zabobonność!
Na nasze ludzkie poczucie świadomości składają się miliony bezustannych impulsów nerwowych i to one a nie jakaś "dusza" pozwalają wam myśleć o takich bzdurach.


Obrażanie w tak prostacki sposób ponad 80% całej ludzkości jest żałosnym wyciem bezdomnego psa w nadziei że ktos go przygarnie.
Pisz co chcesz ale nie jak chcesz. Jak nie wiesz co z soba zrobic to poproś o wskazówki. Bzdurą jest niebyt - a ty w takim żyjesz. Te miliony bezustannych impulsów nerwowych funkcjonują w organie fizycznym. Znane są jednak przypadki 'ubytku' jednej półkuli mózgu lub prosciej mówiac prawie 40%. Co sie wtedy dzieje? No własnie! Dzieje się tak że człowiek (według wiedzy medycznej oczywiście w zależności od półkóli) powinien:
-albo zejśc
-byc sparalizowanym
-stracic mowę, słuch albo inne zmysły
-przestac racjonalnie funkcjonowac
-lub co tam sobie chcesz!
Medycyna jednak odnotowuje przypadki 'bezkontuzyjnego' funkcjonowania nie tylko całego organizmu po np. odstrzeleniu prawie połowy muzgu ale też, nie wykrywa żadnych anomali w kwestii sfery psychicznej.
Nikt nie jest w stanie przenieśc takich zjawisk w książkową strefę i co za tym idzie wytłumaczyc logiczny zdawało by się zanik owych impulsów nerwowych i nagłe, nie wytłumaczalne - cudowne 'odrodzenie' w co najmniej zjawiskowy sposób wszelkich ich autonomicznych cech.
Zalecam więc wyważanie własnych osądów w oparciu o liźniętą literaturę lub zasłyszane pogłoski.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych