Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wszystko jest kłamstwem ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#61

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Jakaś cząstka z nas musi zostać.
2. Ci, którzy sądzą, że po śmierci jest pustka, niech napiszą jakby się czuli.
3. Wiadome jest, że to są rzeczy, których nie jesteśmy w stanie sobie wyobraźić.


1. musi? bo?
2. jak to jak by się czuli? by się nie czuli, bo są MARTWI. wszystkie procesy życiowe USTAJĄ. koniec, null, otchłań, szatan i orzeszki.
3. ja potrafię. po prostu - świat turla się dalej, tylko że my już w tym nie uczestniczymy :)
  • 0

#62

Illuminati.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z klonowanie człowieka jest tak samo możliwe jak było możliwe sklonowanie owcy. Owca jak i człowiek są ssakami, mamy podobną budowę może nie zewnętrzną ale wewnętrzną. Mamy serce, żołądek, płuca, mózg. Klon człowieka jest to jego kopia czy jest to wytwór nas ludzi a nie Boga.
Klon człowieka byłby tylko wtedy taki sam jak człowiek z którego powstał gdyby przebywał w tym samym towarzystwie i wpajane by były mu te same rzeczy co jego pierwowzorowi. A jeśli byłby wychowywany w innym środowisku byłby identyczny ale zarazem inny.

Kulminacją znaków końca czasów miało być tam narodzenie sie dziecka bez duszy.


Klon człowieka nie posiadał by duszy. Byłby to zwykły żyjący wielokomórkowy organizm nie posiadający duszy, czyli taki którego nie czekało by zbawianie.

Dla czego Bóg miałby dawać duszę czemuś co zostało stworzone przez Boga ? Przecież Bóg powiedział że tylko on ma moc tworzenia prawdziwego człowieka czyli takie z duszą. Klon to imitacja prawdziwego człowieka.
  • 0

#63

Navarion.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg podobno stworzył człowieka na wzór siebie, więc musiał przewidzieć takie coś jak klonowanie. Myślę, że klon by był takim samym człowiekiem jak i my. Choć zapewne czegoś by mu brakowało, jakiejś cząstki. Jak wy to nazywacie? Duszą?..
  • 0

#64

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziwią mnie te wasze teorie, jakoby klonowanie miałobyć złe. Bóg mówił że mamy panować nad światem i wykorzystywać potęgę nauki, dlaczego więc klonowanie, które jest osiągnięciem nauki, miałoby być złe? Zresztą Bóg zna przyszłość (ponoć) i jeśli klonowanie byłoby złe, to nie powinien na nie zezwolić.

Tak, czy inaczej wszelkie dyskusje na ten temat są czysto teoretyczne - nie sklonowano człowieka, więc nie wiemy, jakie będą tego konsekwencję.

Dziwią mnie te wasze teorie, jakoby klonowanie miałobyć złe. Bóg mówił że mamy panować nad światem i wykorzystywać potęgę nauki, dlaczego więc klonowanie, które jest osiągnięciem nauki, miałoby być złe? Zresztą Bóg zna przyszłość (ponoć) i jeśli klonowanie byłoby złe, to nie powinien na nie zezwolić.

Tak, czy inaczej wszelkie dyskusje na ten temat są czysto teoretyczne - nie sklonowano człowieka, więc nie wiemy, jakie będą tego konsekwencję.
  • 0

#65

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

z innej beczki poprostu nasz religia jest plagiatem innych religii 'starozytnych' że tak nazwe,

wierze w Boga ale nie takiego jak opisuje chocby katolicyzm, boskość staram pojmować sie inaczej.
  • 0

#66

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie neguję istnienia Boga; nie odrzucam możliwości, że może istnieć. Nie kojarzę go jednak z żadnym systemem religijnym, nie wierzę, że człowiek go poznał, że wpływa on na świat. Mówiąc krótko, nie odrzucam Boga, jako bytu, lecz samo jego jestestwo - może sobie istnieć, jednak mnie on nie jest do niczego potrzebny, nie obchodzi mnie czy istnieje, jakie ma moce, jak działa i jak wygląda. To tak, jakby ktoś ci opowiedział o niewidzialnym zestawie DVD - możesz dostawać orgazmów na samą myśl o nim, możesz modlić się do niego, opierać swe życie na nim, lub możesz po prostu o tym zapomnieć, bo nie jest on ci tak naprawdę niezbędny do życia. Szukając przez całe życie kontaktu z DVD, możesz przegapić szansę na inny RTV, może nawet lepszy. Jeśli ktoś nie potrafi żyć bez tego DVD, to jego sprawa - ja wolałem zapomnieć i iść dalej, szukając innych skarbów.
  • 0

#67

Illuminati.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwią mnie te wasze teorie, jakoby klonowanie miałobyć złe. Bóg mówił że mamy panować nad światem i wykorzystywać potęgę nauki, dlaczego więc klonowanie, które jest osiągnięciem nauki, miałoby być złe? Zresztą Bóg zna przyszłość (ponoć) i jeśli klonowanie byłoby złe, to nie powinien na nie zezwolić.

Tak, czy inaczej wszelkie dyskusje na ten temat są czysto teoretyczne - nie sklonowano człowieka, więc nie wiemy, jakie będą tego konsekwencję.



Ja nie mówię że jest złe. Uważam że dzięki klonowaniu będzie można stworzyć ludzi doskonałych, usunąć niedoskonałości. Być może kiedyś ludzie będą tylko klonami które będą żyły 1000 lat bez chorób i duszy :) Czyli bez żadnego strachu że trafią do piekła :)


wierze w Boga ale nie takiego jak opisuje chocby katolicyzm, boskość staram pojmować sie inaczej.


I to jest bardzo mądre! Ja mam ten sam pogląd :) I powiem szczerze że religię Chrześcijańską uważam za jedno wielkie kłamstwo :)
  • 0

#68

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uważam że dzięki klonowaniu będzie można stworzyć ludzi doskonałych, usunąć niedoskonałości.


A ci doskonalsi szybko zabiorą się za usuwanie niedoskonałych :mrgreen:
  • 0



#69

Illuminati.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam że dzięki klonowaniu będzie można stworzyć ludzi doskonałych, usunąć niedoskonałości.


A ci doskonalsi szybko zabiorą się za usuwanie niedoskonałych :mrgreen:



Tak i dzięki temu będą sami ludzie doskonali a świat będzie lepszy... Poprzez doskonałość ja uważam:
-brak egoizmu
-miłość do każdego bliźniego
-wszystko jest wspólne każdy ma takie same prawa
  • 0

#70

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba zacząć od tego że zwierzęta nie mają duszy, a to obala twoją tezę ;)
  • 0

#71

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba zacząć od tego że zwierzęta nie mają duszy, a to obala twoją tezę ;)



Wedlug osob, wierzacych w reinkarnacja wszystko ma dusze. Poczynajac od kamienia, zwierzat, roslin az wkoncu konczac na ludziach.
  • 0



#72

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

-wszystko jest wspólne każdy ma takie same prawa


przykro mi, ale to niemożliwe ;)
  • 0

#73

Gizbo.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A takie np. podróże astralne? Ja osobiście nie wiem czy to prawda(nie sprawdziłem:P ), ale jeśli OOBE jest możliwe to według mnie byłby to istotny dowód na istnienie duszy. Piszę o tym bo coraz więcej osób twierdzi że doznało "porzucenia ciała" i są potencjalnymi świadkami/dowodami "wyższej rzeczywistości"(o ile nie kłamią).
  • 0

#74

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam że dzięki klonowaniu będzie można stworzyć ludzi doskonałych, usunąć niedoskonałości.


A ci doskonalsi szybko zabiorą się za usuwanie niedoskonałych :mrgreen:



Tak i dzięki temu będą sami ludzie doskonali a świat będzie lepszy... Poprzez doskonałość ja uważam:
-brak egoizmu
-miłość do każdego bliźniego
-wszystko jest wspólne każdy ma takie same prawa


Jaka miłość do bliźniego, człowieku!
Wojska, nie będą się składały z normalnych ludzi, tylko z tych po klonowanych!
To Grozi przecież światowym Ouschwitz. (Czy jak się tam to pisze...).
Brak egoizmu... ehh...
  • 0

#75

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Ben3k

Nie cytujemy calych postow
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych