Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wszystko jest kłamstwem ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1

Amadi510.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dowodem na to że to wszystko to kłamstwo jest Klonowanie…
Tak sobie na chacie u mnie pomyśleliśmy z kolegami że skoro Bóg daje duszę to czemu klony żyją ??? Odpowiedź na to pytanie pozostawię wam. Klon to kopia człowieka ale reaguje inaczej i ma inny charakter. Gdyby coś takiego jak niebo czy dusza istniało to klonowanie było by nie możliwe a klon byłby zwykłą „lalką” jak powiedział mój kolega. Oh i bym zapomniał kościół zakazał klonowania bo to mu zagrażało i doszło by do rozłamu a ojciec Dyktator tzn. Dyrektor Rydzyk nie chce tracić swojej armii wyznawców :P
  • -2

#2

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Głupoty gadasz, słyszałeś o sklonowanym człowieku?
  • 0

#3

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twoj argument jest niczym nie potwerdzony ... przede wszystkim nikt jeszcze nie klonował ludzi ... dlatego nie wiemy jak takie istoty by sie zachowywały.
Pozdrawiam
  • 0

#4

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że klon dziedziczy również duszę, lub ta dusza jest mu dawana przez Boga. Ameryki nie odkryłeś - zresztą próżne Twe gadanie, bo póki co, klony to tylko zwierzęta.
  • 0

#5 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Dotąd stworzenie było domeną Boga, w chwili obecnej mówi się o klonowaniu człowieka, a gdyby do tego doszło (możliwe, że doszło tylko świat o tym nie wie), co w takim razie z duszą, która jest częścią każdej istoty ludzkiej. Czy taki człowiek by ją posiadał, a jeśli tak, to w jaki sposób został by nią obdarzony? Czy był by tworem ludzkim, czy Boskim, za sprawą technologii genetycznej człowieka?
  • 0

#6

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skoro Bóg obdarowuje dziecko duszą, to dlaczego miałby nie ofiarować jej klonowi, który był by człowiekiem, przynajmniej z nazwy?
  • 0

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypomniał mi sie w tym kontekście apokaliptyczny film sprzed ok. 20 lat "Siódmy znak". Jego fabuła oparta była w dużej mierze na Objawieniu św. Jana. Kulminacją znaków końca czasów miało być tam narodzenie sie dziecka bez duszy.

Być może pierwszy klon ludzki - istota ludzka pozbawiona duszy (?) - będzie jednocześnie znakiem początku końca? ;)
  • 0



#8

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariush, nigdy nic nie wiadomo - ja Apokalipsę Janka co prawda traktuję z przymrużeniem oka, ale wszystko się może wydarzyć.
Innym 'znakiem' Końca Świata ma być znamię na dłoni, a takowe znamiona wg niektórych to te specjalne chipy, wszczepiane pod skórę, służące m.in. do robienia zakupów.

Ta prezentacja to świetnie wyjaśnia : KLIK
  • 0

#9

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Inga

co w takim razie z duszą, która jest częścią każdej istoty ludzkiej. Czy taki człowiek by ją posiadał, a jeśli tak, to w jaki sposób został by nią obdarzony?

Powiedziałbym że to kwestia wiary i niewiary. Ale nie wybiegając zbytnio poza podwórko myśle że tak, taki człowiek miałby swoją dusze. Swoje "JA" czyli świadomość że istnieje i funkcjonuje, jego mózg prodkowałby swoją rzeczywistość dzięki temu chodziłby, spał, jadł, mówił itp itd...zachowywałby wszystkie czynności życiowe.
  • 0

#10

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może taki człowiek po prostu nie będzie się kwalifikował pod "zbawienie" :) Ale funkcjonował będzie normalnie.
  • 0

#11

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Całkiem szczerze wątpie w to aby kto kolwiek dostapił zbawienia i go dostąpi - tym samym wątpie w rzeczywistość zbawienia.
  • -1

#12

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zależy z jakiej perspektywy się patrzy. Może każdy życie po śmierci będzie miał takie, jak sobie wyobrażał za życia.

Ja raz wysnułem następującą teorię : Dusza jest nośnikiem doświadczeń i wyobrażeń - przez całe życie w duszy zapisywane są stany emocjonalne, wyobrażenia i spojrzenie na świat, życie i śmierć. Po śmierci, gdy nasz mózg przestaje działać, dusza zastępuje nam mózg, przez co 'żyjemy' w iluzji wygenerowanej przez duszę, która buduje nasz nowy świat na podstawie doświadczeń i wyobrażeń zdobytych za życia - zagmatwałem :P
  • 0

#13

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może taki człowiek po prostu nie będzie się kwalifikował pod "zbawienie" :) Ale funkcjonował będzie normalnie.


Przyroda na Ziemi została "zaprojektowana" przez Stwórcę na samopowielanie. Człowiek również. Jeśli sklonują człowieka, zapewne będzie żył, podobnie jak owieczka Dolly. O duszę raczej bym się nie kłopotał, bo dusza, to po prostu indywidualna osobowość człowieka i nie należy jej mylić z Duchem, ożywiającym wszelkie ciało.
  • 0



#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak zwykle wszystko tutaj jest kwestią wiary, a ten pseudo dowód jest śmieszny.
  • 0

#15

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całkiem szczerze wątpie w to aby kto kolwiek dostapił zbawienia i go dostąpi - tym samym wątpie w rzeczywistość zbawienia.


Wątpiąc w możliwość zbawienia, negujesz zbawczą rolę Chrystusa. Jak zatem rozumiesz sens zbawienia? Czym - Twoim zdaniem - ono jest i o co w tym wszystkim chodzi?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych