Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz o OOBE.


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#61

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Idąc tym tropem dochodzimy do wniosku, że biblia zakazuje wszystkiego, bo wszystko czego używamy jest efektem naszej pracy - to wyniki naszego poświęconego czasu i stawiania umysłu i własnych zapotrzebowań nad bogiem. Taa...
  • 0

#62

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fenix, ja mam na myśli, że człowiekowi wg Biblii można wszystko, dopóki to nie kłóci się z Bożym Prawem lub nie stawia Boga na dalszych miejscach - a nie, że nic nie wolno lub Biblia jest wyznacznikiem wszelkiej prawdy - każdy ma swój rozum i niech z niego korzysta właściwie, a wszystko będzie (dla niego) dobrze.
  • 0

#63

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czekaj - to jak OOBE sie kłóci z prawem bożym ? Chyba nie przez samo wyjście z ciała i doświadczanie tego stanu.
  • 0

#64

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie kłóci się dopóki zauważasz granicę "Ty/Twój umysł-Bóg" - jeśli OOBE będzie dla Ciebie alternatywą Boga, czyli zdecydujesz, że doświadczenia tego typu są dla Ciebie ważniejsze od Boga, to wtedy Bóg może być pissed off ;)
  • 0

#65

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pissed off - no i to mi pasuje :mrgreen: . Osobiście jednak gdyby trzeba było wybrać to postawiłbym OOBE nad boga. Dobra, wracajmy do tematu "ksiądz o OOBE"
  • 0

#66

zarrd.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale przecież oobe nie jest jednoznaczne z odstawieniem Boga na drugi plan, ani z tym że pyszni się swoim umysłem. Ba, może być nawet narzędziem do jego głębszego poznania - w końcu to pewien sposób medytacji - skupienia itp. A droga do osiągnięcia jego wymaga dużo samozaparcia i wiary i zaciętości. Zresztą z tego co kojarzę to Biblia za grzech uznaje również nie rozwijanie w sobie talentów które zsyła Bóg (jeśli dobrze kojarzę). No a oobe pewnego rodzaju talentem jest :P .A zdanie że wiara przenosi góry też pochodzi z Biblii, a chyba dobrze pasuje do tematu.
  • 0

#67

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zarrd, ja przecież nie twierdzę, że OOBE odstawia Boga na dalszy plan, ale >jeśli< już takie coś nastąpi, to >wtedy< jest grzechem. Jeśli ktoś będzie umiał dobrze ze sobą powiązać Boga i OOBE to świetnie.
  • 0

#68

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Up

Ja nie widzę problemu w dobrym powiązaniu Boga z astralem. Chociaż nigdy nie doświadczyłem OOBE, to z ja myślę o tym jak o jakimś nowym doznaniu, o nowej przygodzie.. może nawet jak o jakiejś odjechanej rozrywce :P . Wierzę w Boga i nie zamierzam tego zmieniać, co jednak nie koliduje (przynajmniej u mnie) z wiarą w astral, bo wiem (tak mi się przynajmniej wydaje) gdzie są granice :] . Dlatego nie widzę nic dziwnego w wieczornej modlitwie rozmawianiu z Bogiem o astralu ;> I zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktoś, nie pamiętam kto napisał, że katolicy praktykujący OOBE tworzą osobny odłam KK :wow:
  • 0

#69

*ave*.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś tu pisał ( też nie wiem kto), że na jakimś spotkaniu ksiądź mówił o "złych" rzeczach i wymienił m. in. OOBE, joge. Dlaczego joge? Weżmy przykład mnichów, słyną oni z praktykowania medytacji. Więc czemu są nazywani ostoją spokoju? Przecież według tego księdza to najgorsi grzesznicy! No i tu mozna było złapać księdza za słowo, to był właśnie ksiądź który mysleć nie potrafi, i gada trzy po trzy nie uwzględniając żadnych argumentów.
Uważam, że kościół katolicki zawsze się przyczepi jeśli tylko zauważy groźną sytację, i to że ludzie interesują się prawdą i nie koniecznie chcą wierzyć w nieomylnego papieża, który z dnia na dzień może orzec że Jezus jednak miał żone. :] Popatrzecie na to co się działo gdy na ekrany kin wyszedł Kod Leonarda, albo Stygmaty. No przecież totalna głupota, że katolik nie może oglądać!
  • 0

#70

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przewrażliwieny KK jest i tyle. Dziwicie się, że krytykuje jogę? W końcu to reprezentuje inną religię, a katolik jakże by mógł brudzić swe ręcę czymś poza klatką dogmatów katolickich - toż to nie do pomyślenia. Nawet gdyby im Matka Boska się objawiła i powiedziała : "ej Ty tam, Benek, czy jak Ci tam było - kończ tą szopkę, bo nudno się tu u was robi, powiedz swoim ludziom, że Matka ich pokocha, ale jak przejdą na islam.." - wtedy to na 100% by ją okrzyknęli demonem, stworem z zaświatów, polującym na ich biedne dusze..
  • 0

#71

mAc_cm.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trochę zeszliście z tematu :roll:
  • 0

#72

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

LOL! A ty? No i co z tego że zeszli xD w każdym temacie będzie offtop, a ty rozkopujesz temat bezsensownym postem, miesiąc minął od ostatniego posta a ty.... xD Moderator będzie miał jeszcze więcej roboty !
  • 0



#73

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak ja od swojego usłyszałem ze magia to "wykonywanie GUPICH (fonetycznie xP) czynności które nic nie wnoszą" to sie do niego zraziłem..
Ale trzeba przyznać ma facet talent mówiac "mam Boga w dupie" (apropo czegos to było) stworzył legende.. teraz wystarczy ze ktos powie ze ma cos w du** i zaraz dodajemy ze siedzi sobie obok Boga
(przykład:
"Masz mnie w dupi** jak ta chemie"
"Siedzisz sobie u mnie w du**, uczysz sie chemi a Bog Cie kocha- patrz jak masz fajnie xP"
)
Podsumowywując sadze ze nasi ksieża maja naprawde dobre pomysły..

Ja pragne przypomniec ze chrześcijanśtwo jest najstrasza religia (bagatela monoteistyczna ze świetymi i aniołami do których mamy sie modlic) i to ono stworzyło pojęcie sekta... Wczesniej istniało (i istnieje dalej) duzo innych religii bardziej hmm 'zaawansowanych'.
  • 0

#74

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pragne przypomniec ze chrześcijanśtwo jest najstrasza religia ...

Wczesniej istniało (i istnieje dalej) duzo innych religii bardziej hmm 'zaawansowanych'.

No to chłopie się zdecyduj ;> Bo z tego co wiem, Buddyzm czy Judaizm sięgają daleko poza Chrześcijanizm :ojej:
  • 0

#75

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Wildensie tylko, że Skrzypu napisał o najstarszej Religii monoteistycznej, ktora jak by na to nie patrzeć taką calkowicie monoteistyczną nie jest.
A Buddyzm (jeżeli uznać go z religie) czy Hinduizm są religiami politeistycznymi.
Dlatego Skrzypu w swojej wypowiedzi nic nie pomieszał. Czytanie ze zrozumieniem sie kłania panie Wildnes :)

Pozdrawiam. ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych