Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz o OOBE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#46

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

rozmawiałam z Księdzem i nie powiedział on, że to jest złe.
tylko że nie potrzebne ponieważ nie ma wytłumaczenia co nam da to OOBE
a np. modlitwa pomoże się z zbliżyć bo Boga tak jak mówi o tym Biblia.

Powiedział też, że nie jest to grzech bo nie łamiemy przykazań.
nie potrafiłam mu powiedzieć jakie są kożyści z OOBE,
powiedziałam, że są to możliwości spotykania się i zwiedzania różnych miejsc.

Rozmowa oczywiście skończyła się tym, że on zaczoł prowadzić lekcje a ja mu powiedziałam, że muszęto skonsultować ze znajomymi:)


wg. was patrząc z tego religijnego pkt, myślenia też to jest bez sensu?
  • 0

#47

*ave*.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

noo wątek interesujący. Pare odp na pytania, nie będę cytować bo mi się nie chce:
1. Jak to jest z księżami i ich wykształceniem: Stary nie oznacza głupi, młody nie oznacza mądry, to że facet skończył 50 kierunków studiów nie oznacza, że jest mądry :] bo według mnie taka osoba nic nie umie. Ważna jest wiedza życiowa, praktyczna, której księża nasi za bardzo nie mają (celibat) i doświadczenie (nie oznacza to zaawansowanego wieku, ale przeżycia, jeden koleś w wieku 20 lat może przeżyć więcej niż nie jeden 60 latek!) zresztą prawie każdy ksiądź ma wyprany mózg, i połowa katolików (co widać po naszym rządzie, czyt. afera z homoseksualistami, Brzechwą i takie tam)
2.Czy OOBE to grzech? nie wiem, chyba nie. No chyba, że ktoś to wykorzystuje przeciwko innym, ale samo w sobie nie. Dlatego Szada myśle że ta wypowiedź księdza chyba, to nie głupota, tylko szczera prawda, a nie podpieranie się jakimiś demonami, przecież nie wchodzicie w OOBE by się z nimi pojedynkować do diabła!
3. Ktoś pisał, że idzie do spowiedzi, bo OOBE to chyba grzech a później mówił że liczy na LDream, no cóż nie będę pouczać, ale jeśli cholera jesteś katolikiem to nim bądź, a nie baw sie w faryzeusza! To do wszystkich a nie do wybranych. Jeśli w coś wierzycie to zachowujcie jakieś konwenanse.
4. KK może wszystko wymyślić (i prosze was nie mieszajcie pojęć, KK nie jest równe chrześcijaństwu, owszem zawiera sie), dlatego możemy sie spodziewać że za jakiś czas jak OOBE jeszcze bardziej się rozprzestrzeni to będzie przez papieża okrzyknięte drugim Voodoo...
5. "w sumie trudna sprawa z nie ochszczonymi którzy według kk nie należą do Kościoła ale nvm" nie wiem kto to napisał, ale odpisze - nieochrzczeni już nie idą do czyścca tylko od razu do nieba (chodzi o dzieci), więc co z tą więzią ?. :] Jak widzisz kościół robi co chce i kiedy chce.
  • 0

#48

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*ave* bardzo ładnie wszystko podsumował/a - nie mam nic do dodania, poza tym, że nie brał bym sobie do serca głupich nagonek kleru na większość spraw 'umagicznionych', bo oni dalej siedzą w średniowieczu, albo jeszcze wczesniej i wszędzie widzą diabły, demony i zło - rozumiem, że dla nich biblia jest wyznacznikiem poznania życia i Boga, no ale ludzie - czy jeśli kiedyś odkryjemy obce cywillzacje, lub całkiem coś innego, intrygującego, ale czego nie ma w biblii, to automatycznie znaczyć to będzie, ze jest złe? Nie sądzę.
Dla mnie księża są po prostu ludźmi i nie budzą we mnie swą osobą żadnego respektu - bo z jakiej racji - niech taki kapłan ściągnie sutanne, a jego prestiż gwałtownie upada. Co oni mają takiego i wspaniałego do powiedzenia, że należy ich słuchać? Opowiedzą parę bajek, nauczonych w seminarium, powiedzą "grzeszysz, bracie" i na tym się skończy. Ja jeszcze normalnego księdza nie spotkałem - większośc to ortodoksi, którzy budzą we mnie gniew, frustrację i litość. Są oczywiśćie też wykształceni, inteligentni, ale oni wszyscy tacy są przed seminarium - każdy ma ambicje itp., ale seminarium zmienia ludzi w maszynki do nawracania i ewangelizowania, które o życiu wiedzą tyle, co przeczytają w książkach.
Oczywiście ową wypowiedzią nie włożyłem wszystkich do jednego worka.
  • 0

#49

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A Ja wam powiem że ten ksiądz z którym rozmawiam jest inny, bo jemu nie chodzi o to żeby się nawrócić tylko o to żeby zrozumieć i dowiedzieć się co mówi o tym biblia, a kiedy zaczynam wyrażać swoje zdanie to on mnie słucha moim zdaniem KK stracił teraz to "coś", i każdemu się wydaję że KK= radio Maryja a te natomiast = głupota.

a ja interesuje się KK, mimo że nie chodzę do kościoła to staram się zrozumieć to wszystko co mówią duchowni.
  • 0

#50

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja też się interesuję KK, ale 'trochę' pod innym kątem :D
Patrz=>sygnatura.
  • 0

#51

Mały Czesiu.
  • Postów: 79
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak masz szczęście ,że ci coś odpowiedział ,ten ,który mnie uczył zapewne by udawał ,że nic nie słyszy.
  • 0

#52

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś pisał, że idzie do spowiedzi, bo OOBE to chyba grzech a później mówił że liczy na LDream, no cóż nie będę pouczać, ale jeśli cholera jesteś katolikiem to nim bądź, a nie baw sie w faryzeusza! To do wszystkich a nie do wybranych. Jeśli w coś wierzycie to zachowujcie jakieś konwenanse.

Ja to napisałem. Tyle że LD chyba trochę różni się od OOBE, i moje pytanie brzmiało: Czy OOBE to grzech? Nie, czy LD to grzech, bo to chyba raczej wytwór twojej wyobraźni (przynajmniej w większym stopniu już OOBE) Napisałem też, że idę do spowiedzi, żeby spytać księdza czy OOBE jest grzechem (bo chyba niewielu na tym forum księży :victory: ), a nie spowiadać się z tego ;> Przy konfesjonale ksiądz nie będzie udawał, że mnie nie słucha :)
  • 0

#53

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wildens a może właśnie tam zacznie Cie olewać?
Ja mówiłam mojemu Księdzu żeby wszedł na nasze forum żebyśmy mieli jakiegoś "profesjonalistę" od wiary i religii ale nie wiem czy skorzystał.
  • 0

#54

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fajnie by było, jak jakiś klecha katolicki by tu zaczął zaglądać - było by z kim pogadać - weź go namów jeszcze ;p
  • 0

#55

*ave*.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wildens, mi tez chodzilo o OOBE, zreszta nie chce nikogo osądzac i pouczac, ale troche mnie wkurza ze praktykujacy katolicy nie trzymaja sie kupy :D i rozumiem że w konfesjonale może się nie wymigać od pytań.

Fajnie by bylo pogadac tu z ksiedzem. Moze wyslijmy anonim do Giertycha albo Rydzyka? Miliony będą tu pisać!
  • 0

#56

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh... jezeli mialby tu pojawic sie ksiadz to niektórzy musieli by nabrac troche szacunku do nich i tej religii. Dlatego lepiej narazie nikogo nie zapraszać ;)

Pozdro :D
  • 0

#57

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co do Katolicyzmu, fakt, dziwne trochę. Wasza wiara zabrania wam praktykowania takich rzeczy(ta, wiem...że we wszystkim księża widzą demona, ale jednak tego zabraniają), a wy mówicie, że wierzycie:) Tworzycie nowy odłam! xP
  • 0

#58

David.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W którym miejscu pisze, że zabrania oobe?
Poza tym wierzący mogą jeszcze patrzeć na to z troche innego punktu: Jeśli coś takiego jak oobe/astral istnieje to czemu nie miałoby być to stworzone przez Boga?
  • 0

#59

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Biblia nie zabrania OOBE, tylko kościół jako instytucja "ma do tego mieszane uczucia", przynajmniej w Polsce. Ksiądz to też człowiek, może mieć różne zdanie na dany temat.

Szada, nie zapraszaj księdza, tylko tego jeszcze mi tu brakuje :lol
  • 0

#60

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie, Fenix - Biblia zakazuje OOBE w ten sposób, że nie pozwala na stawianie sobie nic w miejsce Boga - zakazuje pysznić się swą osobą, jak i umysłem i jeśli ktoś odnajduje prawdę w doświadczeniach pozazmysłowych, spychając Boga na dalsze miejsca, to wtedy nazwiemy to grzechem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych