Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adolf Hitler


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#16

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pomyślcie tylko ze gdyby nie rektror Akademii Sztuk Pieknych to i by moze calej tej wojny nie było ...
Chłopak nie poznał sie na malarstwie Adolfa i zdruzgotany, niedoszły artysta szukał innych źródeł inspirujących jego wnętrze ;)

Pozdrawiam
  • 0

#17

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dopiero w 1943r. zaczęli produkować T-34(najdoskonalszy czołg 2ww)
co pozwoliło im się wybić.


Ja bym powiedział, że to nie dlatego się wybili, ale dlatego że się nie cofnęli ze Stalingradu...

To później z braku wyszkolonych kadr w 1941 roku Rosjanie zostali zepchnięci do defensywy która została przerwana kosztem 4 milionów zabitych żołnierzy.


Kadry były wyszkolone, ale nie doświadczone... i nie z tego powodu zostali zepchnięci do defensywy, bo z początku byli gotowi do ofensywy, ale Hitler zaatakował wcześniej i nie zdążyli się przegrupować. "Po co komu okopy, skoro szykujemy się do szybkiego ataku ???"

Hitler w końcu miał najlepszych taktyków i nie planował on wszystkich akcji (min. Blitzkrieg - pomysł zaczerpnięty z I wojny światowej)


Pierwsze słyszę, że blitzkrieg był wymyślony za 1 wojny światowej... tam była tylko i wyłącznie wojna pozycyjna...
  • 0



#18

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Malutki Off-top ale w temacie, czytal ktoś może ta ksiązke tego historyka Irvinga o Hitlerze? Ponoc usprawiedliwia on Holokaust i Hitlera.
  • 0

#19

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Żbiq nić tego nieusprawiedliwia !!
  • 0

#20

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiadomo że nic tego nie usprawiedliwi ale Irving jest przekonany że Holokaust to efekt jakiś błedów administracyjnych III rzeszy. Mi się chce czytac ta ksiązke jak psu tańczyć więc mysłalem ze ktos przeczytal.
Ostatnio Irving był w Auschwitz i jego zachowanie jest poniżej krytyki. Powiedział tam że ten cały oboz jest wybudownany przez polaków jako atrakcja i tak naprawde go nie było. Głupi człowiek.
  • 0

#21

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiadomo że nic tego nie usprawiedliwi ale Irving jest przekonany że Holokaust to efekt jakiś błedów administracyjnych III rzeszy. Mi się chce czytac ta ksiązke jak psu tańczyć więc mysłalem ze ktos przeczytal.
Ostatnio Irving był w Auschwitz i jego zachowanie jest poniżej krytyki. Powiedział tam że ten cały oboz jest wybudownany przez polaków jako atrakcja i tak naprawde go nie było. Głupi człowiek.


Nie do końca. W Europie Oświęcim jest nagłośniony przede wszystkim przez Zydów. Rola Polaków jest ograniczona do dozorców. Nie zaopominajmy o tym ,że Europa zachodnia zawsze była proniemiecka. Mało tego przed wojną Amerykanie deklarowali poparcie dla nazizmu jako tamę przez bolszewizmem i Zydami.
Amerykanie weszli do gry DOPIERO WTEDY GDY SIĘ IM TO ZACZĘŁO OPŁACAĆ.
Ich statystyki wojenne z Europy były bardzo słabe.
Nie znam tego faceta. Podejrzewam,że celowo zrobił szum wokół siebie by zrobić kasę.
Kwestia holokaustu jest dla niego zbiorem liczb.

czytałem kiedyś oporacowanie. Wielkie Niemcy po wojnie. bajanie Hitlera, Goebelsa, Himlera o nowym porządku. Ciekawe rzeczy.
  • 0

#22

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to widze troche inaczej ponieważ Amerykanie wkroczyli do europy (przynajmniej większą częścią) dopiero gdy Rosjanie odparli atak Faszystów którzy zajęli 3/4 Europy.
Wcześniej byli bardziej stroną bierną. Moim zdaniem nie zrobili by tego gdyby nie "Ruskie" odparcie
Niemców gdyż nie mieliby wtedy szans, na pokonanie wielkiej armii Hitlera, praktycznie w pojedynkę.
Z drugiej strony wkroczyli oni do Europy dopiero gdy tak duża część starego kontynentu
została zajęta przez niemców gdyż mogli się poczuć zagrożeni.
Bo w końcu prawie cała Europa w rękach jednego, tak agresywnego człowieka bylaby poważnym zagrożeniem.
Podsumowując Amerykanie jedynie ubezpieczyli się przed atakiem Faszystów na ich kraj który przecież w końcu mógłby nastąpić. Jednocześnie nie zrobiliby tego bez Rusków. Więc w sumie masz racje co do tego że

Amerykanie weszli do gry DOPIERO WTEDY GDY SIĘ IM TO ZACZĘŁO OPŁACAĆ.

ponieważ wcześniej nie mieszali sie tak bardzo do tego co sie działo u nas. Oni jedynie mysleli o swoim bezpieczeństwie.
Takie są moje przemyślenia ale znając życie zaraz dziesięć osób zacznie mi wytykać błędy logiczne i niedoinformowanie ale co tam :) W końcu człowiek sie na błędach uczy :P A po prostu nie mogłem sie powstrzymać
od napisania tego bo lubie ten okres Europy a dodatkowo dopiero co się o tym uczyłem więc mysle że co nie co wiem.
Pozdrawiam :]
  • 0

#23

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze słyszę, że blitzkrieg był wymyślony za 1 wojny światowej... tam była tylko i wyłącznie wojna pozycyjna...


Ehh nie ma to jak znajomość historii ;) :

"Twórcą Blitzkriegu był Alfred von Schlieffen. Na początku I wojny światowej, tzw. plan Schlieffena zakładał pokonanie Francji w ciągu 6. tygodni, dzięki czemu możliwe miało być przerzucenie wszystkich sił na front wschodni, przeciwko Rosji."

Oczywiście wikipedia.pl po co szukać dalej ? ;)

Amerykanie weszli do gry DOPIERO WTEDY GDY SIĘ IM TO ZACZĘŁO OPŁACAĆ.


A kto normalny pcha się na wojnę która mu się nie opłaca ? :lol :lol
  • 0



#24 Gość_Rania

Gość_Rania.
  • Tematów: 0

Napisano

No wiesz ale amerykanie to straszni hipokryci bo zawsze twierdza ze walcza o dobro sprawy a tak naprawde chodzi o wpływy i o pienądze, ale nigdy sie do tego nie przyznaja, tak jest do tej pory
  • 0

#25

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak to mówi mój nauczyciel z PO ;)

"Zwycięzców nikt nie sądził ani nie będzie"
  • 0



#26

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+LiQid wiesz , zalezy od jakiej strony patrzec , usprawiedliwienie rzecz wzgledna ... i niekoniecznie jednostronna
  • 0

#27

Elkasei.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałam "Upadek" bardzo dobry film o Hitlerze i trzeba przyznac, że miał charyzmę i wszyscy szli za nim jak w ogień.
  • 0

#28

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

miał charyzmę i wszyscy szli za nim jak w ogień.


Inaczej nie byłby wielkim (to już każdemu do osądu ;) ) przywódcą.
  • 0



#29

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja to widze troche inaczej ponieważ Amerykanie wkroczyli do europy (przynajmniej większą częścią) dopiero gdy Rosjanie odparli atak Faszystów którzy zajęli 3/4 Europy.
Wcześniej byli bardziej stroną bierną. Moim zdaniem nie zrobili by tego gdyby nie "Ruskie" odparcie
Niemców gdyż nie mieliby wtedy szans, na pokonanie wielkiej armii Hitlera, praktycznie w pojedynkę.
Z drugiej strony wkroczyli oni do Europy dopiero gdy tak duża część starego kontynentu
została zajęta przez niemców gdyż mogli się poczuć zagrożeni.
Bo w końcu prawie cała Europa w rękach jednego, tak agresywnego człowieka bylaby poważnym zagrożeniem.
Podsumowując Amerykanie jedynie ubezpieczyli się przed atakiem Faszystów na ich kraj który przecież w końcu mógłby nastąpić. Jednocześnie nie zrobiliby tego bez Rusków. Więc w sumie masz racje co do tego że

ponieważ wcześniej nie mieszali sie tak bardzo do tego co sie działo u nas. Oni jedynie mysleli o swoim bezpieczeństwie.
Takie są moje przemyślenia ale znając życie zaraz dziesięć osób zacznie mi wytykać błędy logiczne i niedoinformowanie ale co tam :) W końcu człowiek sie na błędach uczy :P A po prostu nie mogłem sie powstrzymać
od napisania tego bo lubie ten okres Europy a dodatkowo dopiero co się o tym uczyłem więc mysle że co nie co wiem.
Pozdrawiam :]


Amerykanie włączyli się do wojny bo ich Japonia zaatakowała a nie bo ruscy Niemców odparli! ;)
Wraz z atakiem Japonii wojnę USA wypowiedziała także III Rzesza i od tej pory Amerykanie już oficjalnie zaczęli przerzucać większe ilości sprzętu i żołnierzy do Anglii gdzie zaczęto przygotowywać inwazję.
Tak więc to czy ruscy daliby sobie rade czy nie nie miało większego znaczenia. Poza tym Amerykanie wysyłali Stalinowi ogromne ilości sprzętu i uzbrojenia dzięki czemu Rosjanie mogli przystąpić do ofensywy.


Hitler popełnił bland bo myślał ze pokona Rosję zanim USA będą zdolne otrząsnąć sie po Japońskim ataku. Atak na ZSRR to czerwiec 1941 a Atak Japonii na USA to grudzień 1941... jak widać Hitler chciał pokonać ruskich przed zima bo jej bal sie najbardziej.
  • 0

#30

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amerykanie włączyli się do wojny bo ich Japonia zaatakowała a nie bo ruscy Niemców odparli! ;)

A no pewnie masz racje :) Zapomniałem o japońcach :P W takim razie cały moj tamten post jest nieaktualny i głupi. :/ No kurde tak to już jest. Ale ciesze się że mi o nich przypomniałes bo żyłbym w nieświadomości że nie mam racji :) .
Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych