Skocz do zawartości


Ptak uznany za wymarły 130 lat temu nadal żyje!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika
Mały ptak wetland przypuszczano że wymarł 130 lat temu, tymczasem został znaleziony w kanalizacyjnym miejscu ścieków w Tajlandii, powiedział w środę ornitolog.

Philip Round, kierownik projektów konserwacji na Uniwersytecie Mahidol w Bangkoku, powiedział, że pierwszy raz natnął się na małego śpiewającego ptaka w marcu 2006 roku. "Byłem naprawdę, bardzo podekscytowany. Wiedziałem o istnieniu tego ptaka, przez wiele lat czytałem różne doniesienia na temat tego gatunku, ale nie spodziewałem się tego że znajdę go w takim miejscu" -powiedział brytyjski badacz.

Śpiewający Ptak, który ostatnio został zauważony na północnym zachodzie Indii w 1867, został znaleziony w trawie, której oczyszczalnie używały do wypuszczania ścieków gospodarstwa domowego na wybrzeżu Zatoki Tajlandii.

"Kiedy złapałem tego ptaka, wiedziałem, że coś z nim jest nie tak. Jego pojawienie się było inne niż jakieś inne tajskie ptaki śpiewające" -powiedział Philip Round, , dodając, że ptak wyróżniał się z powodu jego długiego dzioba i krótkich skrzydeł.

Waży tylko 9.5 gramówy, jego długość to 14 centymetrów, wiek określono na jeden rok. Philip Round wziął kilka jego piór ogona i wysłał je do Uniwersytetu Lund w Szwecji, w celu ustalenia kodu DNA.

"Myśleliśmy, że to był prawdopodobnie wymarły gatunek, ale teraz udowodniliśmy, że ptak nadal istnieje! Sądzę, że badacze będą szukali ich w Indiach, Nepalu a nawet w Birmie"

Philip Round powiedział, że jego odkrycia będą opublikowane w Dzienniku Międzynarodowej Ptasiej Biologii.

Tłumaczenie: Nivers
Źródło:
http://www.breitbart...;show_article=1
  • 0

#2

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy artykuł. Jak widać wiele z uznanych gatunków za wymarłe mogą wciąż gdzieś mieszkać.

PS:

Nie używaj czerwonego koloru. Tylko dla modów ;)
  • 0

#3 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety nie mogę się pozbyć czerwonego koloru.

Pozdrawiam
  • 0

#4

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stwierdzam bardzo ciekawy artykuł.
  • 0

#5

Mitsuki Luna.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm, ciekawe. Dobrze wiedzieć żę czasem gatunki wymarłe powracją do życia bez naszej ingerncji. Szkoda ża tak nie jest zawsze.
  • 0

#6

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda tych wszystkich wymarłych gatunków, a szczególnie dinozaurów. :)

Może kiedyś odkryją wyspę z jakimiś nieznanymi/uznanymi za wymarłe gatunkami...
  • 0

#7

Dung.
  • Postów: 58
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm ciekawe. Moze ten ptak Dodo tez gdzies przezyl...
  • 0

#8

Vexor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy Artykuł... może znajdą jakieś inne gatunki zwierząt które przeżyły a są uważana za wymarłe :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych