Skocz do zawartości


Tajemnicze drzwi Wielkiej Piramidy wkrótce się otworzą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#31

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem już o tym dobrych parę miesięcy temu. Nie przepadam za Hawassem. Ten człowiek robi wokół siebie zbyt wiele szumu. Te transmisje na żywo itd. po co to komu?
Jednak skoro on nadzoruje projekt nie trzeba się się przynajmniej martwić o to, czy dojdzie do skutku...
  • 0

#32

Snear.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takze ogladalem o tym Nie do wiary, najbardziej zaciekawilo mnie nie to co jest za drzwiczkami lecz to ze jeden uchwyt byl oderwany i lezal parenascie centymetrow od drzwi. Mozliwe ze ktos lub cos juz probowalo otwierac drzwiczki, mogl to byc tez np kot, ale po co ;s (lub male zielone ludziki w malych spodkach ;p )
Jezeli otworza te drzwi, a tam bedzie cos cennego moze to sie od razu zniszczyc, nie pamietam jak sie to zjawisko nazywa, ale jak sie cos trzma w jednym srodowisku i sie nagle znajdzie w drugi ulega znieszczeniu :hmm:
  • 0

#33

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

czy na tych drzwiach coś pisze czy mi sie tylko wydaje...??
  • 0

#34

Maver2001.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy na tych drzwiach coś pisze czy mi sie tylko wydaje...??


Trudno powiedziec, kiedys widzialem strone goscia, ktory twierdzil, ze tak. Jak znajde to wkleje ja tutaj. Wg mnie sa to tylko pekniecia. Moim zdaniem Zahi juz wie co jest za tymi drzwiami.
  • 0

#35

Świstak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak teorie spiskowe sięgnęły tutaj.. dlaczego ? Bo wiele mówi się właśnie o tym, ze w tej piramidzie jest coś co zmieni świat. Bardzo łatwo to skonforntować z domnienanym posiadaniem przez USA super tajnych technologi, która może pochodzić nawet od cywiliacji pozaziemnkiej. Albo z tym, ze kontakt podobno już został nawiązany. Wszytsko to agrumentowane jest tym, że zmieni to nas i spowoduje globalny chaos. Takich przypadków z pewnością można jeszcze troche namnożnyć, więc naprawdę nie ma się co dziwić, że ludzie myślą o spiskach.
  • 0

#36

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak widziałam te "napisy" to pierwsze skojarzenie było takie, ze jak wiercili ten otwór to że "porysowali"
albo kamera pojechali za daleko i sie zrobiły jakieś takie znaczki.

to jest moja osobista ocena.
  • 0

#37 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

jak widziałam te "napisy" to pierwsze skojarzenie było takie, ze jak wiercili ten otwór to że "porysowali"
albo kamera pojechali za daleko i sie zrobiły jakieś takie znaczki.


To są trzecie drzwi, nikt ich nie porysował :)
  • 0

#38

Bow Wow.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś czytałem gdzieś że w piramidzie Cheopsa są jakaś liczba drzwi (nie pamiętam jaka coś koło 6) z którymi ma coś się znajdować (nie pamiętam co ale chyba coś było o mocy i prawdzie) poczekamy zobaczymy... :D
  • 0

#39

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zapodaj to co czytałeś............... :cafe:
  • 0

#40

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

SEKRETNE DRZWI ZOSTANĄ OTWARTE?
Według najnowszych informacji, drzwi skrywające jedną z tajemnic Wielkiej Piramidy w Gizie zostaną wkrótce otwarte.


dr Zahi Hawass (zdjęcie: AP).
Dr Zahi Hawass, szef Egipskiej Naczelnej Rady ds. Starożytności, jeden z wiodących światowych egiptologów, uznał, że już najwyższy czas, by ludzkość dowiedziała się, co kryje wnętrze liczącego 4.500 lat grobowca faraona.

- W końcu ludzie z całego świata dowiedzą się, co znajduje się za drugimi drzwiami w południowym szybie i trzecimi drzwiami w szybie północnym – powiedział Hawass.

Wielka Piramida Cheopsa, jest największą spośród trzech piramid w Gizie. Ostatni z cudów starożytnego świata mierzył pierwotnie ok. 146.6 m. Podstawa piramidy pokrywa obszar 13.1 akra. Wybudowana 2550 lat p.n.e. budowla zdołałaby pomieścić w swoim wnętrzu katedry wielkości tej w Mediolanie, Florencji, Londynie oraz Bazylikę św. Piotra, a i tak zostałoby jeszcze trochę miejsca.

Odkąd w 1872 roku odkryto cztery ukośne szyby prowadzące wgłąb piramidy, archeolodzy zaczęli zastanawiać się nad ich przeznaczeniem. Wiadomo bowiem, że dwa szyby wychodzące z „Komnaty Królów” wychodzą na powietrze. Jednak dwa dolne, jeden po południowej, a drugi po północnej, w tzw. „Komnacie Królowej”, znikają wewnątrz, pogłębiając tajemnicę piramidy. Uważane powszechnie za rytualne przejścia dla duszy martwego faraona w drodze do przyszłego życia, szerokie na ok. 20 cm korytarze pozostawały niezbadane do 1993 roku, wówczas niemiecki inżynier Rudolf Gantenbrink wysłał do południowego korytarza robota. Po przebyciu 64 metrów, robot zatrzymał się przed tajemniczą wapienną płytą z dwoma miedzianymi uchwytami.

9 lat później Hawass przeprowadził badanie południowego szybu przy pomocy kamer. Gdy świat wstrzymywał oddech, specjalny robot wprowadził kamerę przez otwór wydrążony w opatrzonych miedzianymi uchwytami drzwiczkach tylko po to… aby znaleźć tam następne drzwi.

Następnego dnia Hawass wysłał robota północnym korytarzem. Po przebyciu 64 metrów i kilku ostrych skrętach, robot zatrzymał się nagle naprzeciw wapiennej płyty. Tak samo, jak w przypadku drzwi Gantenbrinka, kamień posiadał dwie miedziane rączki.

- Poświęciłem całe życie badaniu Wielkiej Piramidy i muszę powiedzieć, że te drzwi stwarzają wiele ekscytujących pytań. Jest intrygujące, że drzwi w północnym szybie i pierwsze drzwi w południowym znajdują się w połowie drogi od komnaty królowej. Co więcej, są one bardzo podobne, gdyż posiadają te same miedziane rączki – dodaje Hawass.

Hawass zastanawia się nad ich znaczeniem oraz nad celem, jaki przyświecał ich wybudowaniu. Uważa, że za nimi kryje się dalszy ciąg szybów, które najprawdopodobniej prowadzą do tajnych pomieszczeń, które zawierać mogą wszystko: zwój papirusu, statuę Cheopsa lub nawet jego grób. Hawass zamierza skompletować ekipę z Singapuru lub z Hong-Kongu, która pracować będzie nad tym, by dowiedzieć się prawdy ukrytej za drzwiami. Dr Zahi Hawass nie powiedział, czy przeprowadzone zostały już inspekcje wewnątrz szybów, ale obiecuje, że już w tym roku będzie w stanie ujawnić sekrety i tajemnice skrywające się w Wielkiej Piramidzie.

- Mogę powiedzieć jedynie, że w tym roku ujawnię sekrety Wielkiej Piramidy – mówi.

Opracowanie: Serwis NPN

Źródło: Discovery News.
  • 0

#41

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to super, ja już się nie mogę doczekać, myślę, że zanjdą tam wiele papirusw, które pozwola dowiedziec sie, jak zbudowana Wielka Piramide :)
  • 0

#42

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dr Zahi Hawass, szef Egipskiej Naczelnej Rady ds. Starożytności, jeden z wiodących światowych egiptologów, uznał, że już najwyższy czas, by ludzkość dowiedziała się, co kryje wnętrze liczącego 4.500 lat grobowca faraona.

Szkoda,że tak długo zwlekał z tą decyzją.
Można to było zrobić parę lat temu.
IMO takie celebrowanie i medialny splendor nadany temu potencjalnemu odkryciu nie przystoi takiemu naukowcowi.
Jeszcze wiele rzeczy może się nie powieść.
  • 0



#43

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

IMO takie celebrowanie i medialny splendor nadany temu potencjalnemu odkryciu nie przystoi takiemu naukowcowi.

Cóż, Hawass już taki jest. Lubi jak się o nim mówi, jak jest w centrum zainteresowania. Taka ludzka słabość. ;)
  • 0



#44

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

otworza drzwi a tam wielka komora i statek obcych gotowy do lotu , jak i plany komunikacji z innymi cywilizacjami :brawo:
  • 0

#45

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A mi sie tak wydaję,że jak otworzą dzwi to tam bedzie takie wejscie w doł,a na dole będą te 3000 komnat,i w każdej komnacie będzie coś cennego,byc może w jednej będzie stał sobie wehikuł czasu :> ,a w innej statki kosmiczne,a w jeszcze innej jakies rysunki przedstawiajace jak my ludzie powstaliśmy,a także byc może dokumenty o piramidzie,a w jeszcze innej to nawet może "Arka Noego",jakies labolatoria,teleportacje i wogule wszystko co niesamowite,itd,itp,naprawdę arcyciekawe jest to co tam może byc. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych