Skocz do zawartości


Tajemnicze drzwi Wielkiej Piramidy wkrótce się otworzą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika

Drzwi wkrótce zostaną otworzone, by ujawnić jedną z tajemnic Wielkiej Piramidy w Gizie, Dr. Zahi Hawass, szef Najwyższej Rady Egiptu Starożytności, powiedział tak w wywiadzie egipskiej telewizji. Hawass, sławny epitolog, powiedział, że pokaże co leży za tajnymi drzwiami wewnątrz 4,500 letnej Piramidy do końca tego roku. "W końcu, ludzie na całym świecie będą mogli zobaczyć co zalega za drugimi drzwiami w południowym szybie i trzecich drzwiach w północnym szybie" powiedział Hawass . Zbudowana w 2550 p.n.e. dla faraona Cheopsa, znanego też jako Khufu, Wielka Piramida jest największa z rodziny trzech piramid na płaskowyżu Giza i ostatnim 'żyjącym' cudem starożytnego świata.

Po mocnej wspinaczce 213 stóp od serca piramidy, robot musiał zatrzymać się z przodu tajemniczej płyty wapiennej ozdobionej dwoma miedzianymi uchwytami. Dziewięć lat później, Hawass wykonał śledztwo południowego szybu na 'żywo' w telwizji. "Poświęciłem moje całe życie, by studiować sekrety Wielkiej Piramidy i muszę powiedzieć, że te drzwi tworzą wiele ekscytujących pytań. Intrygujące jest to, że drzwi w północnym szybie, oraz pierwsze drzwi w południowym szybie są znacznie oddalone od komnaty królowej, no i jeszcze te miedziane uchwyty..." powiedział Hawass

Tłumaczenie: Nivers
Źródło:
http://www.unexplain...ws.php?id=91401
  • 0

#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy mi się wydaje, czy te drzwi mieli otworzyć już parę lat temu ?
  • 0

#3

DragOOn_PL.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam to puszczono tam robota, który wywiercił dziurę w tych drzwiach - za nimi jest jakieś wielkie pomieszczenie, ale nie wiadomo do czego służy.
  • 0

#4 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

No i otworzyli, robot przewiercił dziurkę, włożył mikro kamerkę i to co zobaczył znajduję się na powyższym zdjęciu, czyli... następne drzwi, za które właśnie chcą zajrzeć. Jak myślicie co będzie za nimi? Bo ja stawiam na następne drzwi 8)

Pozdrawiam
  • 0

#5

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedyś chyba w "nie do wiary" pokazywali te drzwi. Tradycyjnie powiedzieli że powroca do tematu a te drzwi otworza naukowcy w najblizszym czasie, tylko ze to bylo emitowane dobre 2 lata temu.
  • 0

#6

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli w takim żółwim tempie będzie się odbywać eksploracja Wielkiej Piramidy to prawdy możemy nigdy nie poznać.
Zadziwiająco ślamazarnie i powolnie prowadzone są te badania.
Odnoszę wrażenie,że komuś zależy na opóźnianiu tych prac.
  • 0



#7

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wkrotce czyli kiedy?
  • 0

#8

meren.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to otworzyli juz ją czy nie???
  • 0

#9

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeszcze nie... a to bylo tak ze najpierw byly jedne drzwi a za nimi drugie(wlasnie te ktore teraz maja otworzyc)
  • 0

#10

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wkrotce czyli kiedy?

Myśle ze najszybciej by było gdyby ekspedycja VRP pojechala do Egiptu i otworzyla te drzwi, inaczej poczekamy sobie nastepne dwa lata do podobenj takiej wiadomosci heheh :)
  • 0

#11

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież oni nie mogą tak po prostu rozwalić 4500 letnich drzwi...
  • 0

#12

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oni ich nie rozwalaja robocik wchodzi przez mala szczeline
  • 0

#13

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

News on the Robot and the Secret Doors inside the Great Pyramid of Khufu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

czy mógłby ktoś przetłumaczył tą stronę :cafe: - http://guardians.net...ot_Dec_2005.htm

Użytkownik +..... edytował ten post 20.04.2008 - 22:42

  • 0

#14

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i otworzyli, robot przewiercił dziurkę, włożył mikro kamerkę i to co zobaczył znajduję się na powyższym zdjęciu

Na owym zdjęciu przedstawione są tzw. "trzecie drzwi", czyli pierwsze drzwi Szybu Północnego. Dziurkę przewiercono natomiast w 3-calowej grubości (ok. 8 cm) drzwiach Szybu Południowego i tuż za nimi ok. 21 cm dalej znaleziono drzwi następne.
  • 0



#15

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mam jakieś dziwne przeczucie że otworzenie tych drzwi nic nie da.
przecież jeśli my żyjemy teraz to zostawmy historie żeby jej nie zniszczyć.
Ja też chciałabym wiedzieć co się tam znajduje, i mam nadzieje że wezmą się za to inteligentni ludzie,
bo "śmiesznie" by było jak by to chcieli dynamitem wysadzić - bo w sumie tak najłatwiej.
I może dlatego te opóźnienia, żeby zrobić to w bezpieczny sposób.

wiem - ameryki nie odkryłam. ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych