Skocz do zawartości


Odkryto nowy gatunek Lamparta na wyspie Borneo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika
LUMPUR KUALA, Malezja - został odkryty unikalny gatunek "Zachmurzonego Lamparta"

Ciemne lamparty są największymi drapieżnikami na Borneo, rosnąc czasami do wielkości małej pantery, mają najdłuższe kły ze wszystkich kotów w stosunku do ich wielkości ciała. Serce Borneo jest górzystym regionem z bujną roślinnością wielkości około pięciu krajów Szwajcarii, pokryta równikowym lasem tropikalnym w centrum wyspy, jest ostatnim wielkim schronieniem nowego gatunku. Badacze twierdzą, że populacja ciemnego lamparta prawdopodobnie rozbiegła się od kontynentalnej populacji jakieś 1.4 milion lat temu.
Dołączona grafika
To własnie Borneo przyciemniło lamparta, jest znacznie ciemniejszy niż jego kontynentalny kuzyn i ma wiele odmiennych oznakowań na futrze w zarysach ciemnych chmur, stąd właśnie nazwa "Zachmurzony Lampart"

Tłumaczenie: Nivers
Źródło: http://www.cryptozoology.com

  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

najpierw kolorowe tygrysy teraz to widać żę jeszcze nie znamy wielu gatunków
  • 0

#3

Green Dog.
  • Postów: 54
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ciekawe ilu gatunkow nigdy, nigdy nie poznamy ;) Cudne stworzenie, pewnie za niedlugo pewni "milosnicy" zaczna sie zastanawiac, jak ten lampart moglby wygladac w salonie...
  • 0

#4

meren.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do tego nie znamy wielu gatunków nie takich mikroskopijnych, któe łatwo przeoczyć, ale nawet takiego kociaka który pewnie wazy z 80 kg :D
  • 0

#5

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

o kurde ale on piekny :) jak na niego patrze to az chcialbym to pyszczycho wytulic i wyglaskac ^^ (wiem wiem mam nasrane ale ja kocham koty i takie zwierzaki :))
  • 0



#6

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piękny lamparcik :) Mamo, cudny najśliczniejszy kot jakiego widziałem na oczy :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych