Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płaskowyż Nazca


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obszar terenu rozciągający się w Peru, pomiędzy wybrzeżem Pacyfiku a Andami, mierzący około 500 kilometrów kwadratowych i słynący ze znajdujących się tam gigantycznych wzorów naziemnych. Są to przede wszystkim szerokie pasy, kojarzące się z czymś w rodzaju lotniska, wąskie linie około metrowej szerokości, różnorodne figury geometryczne w stylu spiral, zygzaków lub okręgów oraz ogromne wizerunki zwierząt: kolibra, małpy, pająka, wieloryba, psa itp. Większość wzorów i linii ma olbrzymie rozmiary, sięgające kilku a nawet kilkudziesięciu kilometrów długości.

Pas startowy?
Dołączona grafika

Wykonanie owych rysunków datuje się oficjalnie na około 2000 lat temu, jednakże ich nakładanie się na siebie wskazuje, że mogły się one znajdować na płaskowyżu już 8000 lat temu albo nawet wcześniej. Przeznaczenie owych rysunków i linii nie jest jednoznacznie określone. Podejrzewano, że są one gigantycznym kalendarzem, lub wielką mapą nieba, aczkolwiek odrzucono owo twierdzenie z racji znacznych rozbieżności z wieloma rysunkami. Jedna z najciekawszych teorii mówi, iż owe rysunki powstały w wyniku zafascynowania pierwotnych ludzi przedstawicielami obcych cywilizacji, jacy w dalekiej przeszłości odwiedzili Ziemie.

Dołączona grafika

Świadczyć by mogły o tym nie tylko same pasy, które pierwotnie były tylko śladami lądujących pojazdów a następnie zostały wywyższone do rana świetości, ale także ogromne wizerunki obcych istot wykonane na zboczach gór otaczających płaskowyż. Nie wiadomo także do dzisiaj, jak prymitywnym mieszkańcom owego terenu, udało się wykonać tak olbrzymie i dokładne rysunki, bez uzycia maszyn latających.

Text zaczerpnięty z Vortalu rzeczy paranormalnych
  • 0



#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba były to znaki czci dla ich "bogów" ... lub coś co miało naprowadzać "statki powietrzne" :(
  • 0



#3

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Możemy snuć różne przypuszczenia, co do przeznaczenia rysunków, jednak to, że nie widać ich z ziemi, stanowi dla mnie dowód aktywności w powietrzu. Nie wiemy co prawda czyjej aktywności, ale za to tysiące lat temu.


Ja snuje przypuszczenia iż były to rysunki na cześć "bogów" ...
Zecharia Sitchin pisze, że kultury Inków/Azteków czerpią garściami od pierwszej cywilizacji Sumeryjskiej - jest masa rzeczy które łączą te kultury ...

Jak wiadomo rejony gdzie zamieszkiwali Inkowie/Aztekowie itd. były gogate w złoto, a dla Sumeryjskich Bogów złoto było czymś ważnym (wydobywali oni minerały na wielką skalę - najpierw na terenach teraźniejszego Iraku potem rozszerzali stopniowo swoje terytoria i docierali ze swoimi kopalniami do Afryki Wschodniej i kto wie gdzie dalej...).

Obie te kultury miały podobnych-jeśli nie tych samych Bogów (tych , którzy ich stworzyli itd.), którym oddawali cześć ...
  • 0



#4

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu mogło to być miejsce kultu.
  • 0

#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jak mogliby to zobić, skoro indianie tam mieszkający raczej nie mieli maszyn latających... no chyba że balon, jak twierdzi mój historyk...
a np. ten system nanałów u lejków który gdzieś tam się znajduje to też wymysł ludzi? pomyśleli sobie: "chodźcie wykopiemy tunele, tak żeby było ciekawie, bo troche tu u nas nudno" raczej mało prawdopodobne, nie sądzicie?
  • 0



#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale jak mogliby to zobić, skoro indianie tam mieszkający raczej nie mieli maszyn latających... no chyba że balon, jak twierdzi mój historyk...
a np. ten system nanałów u lejków który gdzieś tam się znajduje to też wymysł ludzi? pomyśleli sobie: "chodźcie wykopiemy tunele, tak żeby było ciekawie, bo troche tu u nas nudno" raczej mało prawdopodobne, nie sądzicie?


Po przeczytaniu "Dwunastej Planety" i "Zaginionych królestw" i jesli ktoś przyjmuje do siebie treści tam zawarte ... to odpowiedź na to pytanie jest prosta ...

Kultury Inków itd. miały tych samych Bogów co Sumeryjskie kultury ... a idąc dalej ... Sumeryjscy Bogowie mieli "statki latające" ... :D
  • 0



#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiem... w związku z tym że jestem zwolennikiem tych teorii twierdze że ludzie jeśli mieli w to jakiś wkład to na pewno nie zrobili tego sami, ktoś lub coś musiało im w tym pomóc, wydaje się to logiczne i zgodne z prawdą... :D
  • 0



#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wiem... w związku z tym że jestem zwolennikiem tych teorii twierdze że ludzie jeśli mieli w to jakiś wkład to na pewno nie zrobili tego sami, ktoś lub coś musiało im w tym pomóc, wydaje się to logiczne i zgodne z prawdą... :D


Niekoniecznie musiał to zrobić człowiek ... mogli to zrobić Bogowie - przeciez byli humanoidami takimi jak my ...
  • 0



#9

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

właśnie z tego powodu urzyłem słowa "jeśli", bo ja pewności nie mam :D
  • 0



#10

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

właśnie z tego powodu urzyłem słowa "jeśli", bo ja pewności nie mam :(


Ja mam nadzieje, że po przeczytaniu książki "Kosmiczny Kod" (która juz jest w drodze do mnie) bede miał pewność :D
  • 0



#11 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Po prostu mogło to być miejsce kultu.




tak i Pradawni idac na to miejsce kultu prowadzili dyskusje typu: Idziemy zlozyc ofiar i sie pomodlic tu czy 67km dalej? Zona czeka z obiadem wiec moze tu co? heheheh :rotfl:
  • 0

#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jedna z teorii:

Dołączona grafika

Tajemnicze linie na płaskowyżu Nazca mogły zostać wykonane z powietrza, z wysokości 40 kilometrównad powierzchnią Ziemi
Urządzenie, z którego wypuszczono promień "lasera" było oddalone od Ziemi o 40 km
Nową hipotezę na temat sposobu powstania tajemniczych znaków na płaskowyżu Nazca w Peru przedstawił ostatnio pracownik Rosyjskiej Akademii Nauk, profesor Leonid Ksanfomaliti. Ten znany fizyk, zajmujący się na co dzień badaniem planet w Laboratorium Fizyki Planet Instytutu Badań Kosmicznych wziął udział w konferencji naukowej „Horyzonty Astronomii: poszukiwanie cywilizacji pozaziemskich”, gdzie przedstawił rezultaty swoich badań:- Na płaskowyżu zostało „narysowanych: 18 tysięcy linii, które jak już to zostało stwierdzone, zostały wykonane znacznie wcześniej, niż znajdujące się tam również schematyczne wyobrażenia ludzi i zwierząt. Linie powstały poprzez usunięcie wierzchniej warstwy kamieni i odsłonięcie żółtawej skały, która doskonale kontrastuje z naturalną powierzchnią płaskowyżu. Taka olbrzymia ilość linii mogła powstać dzięki wykorzystaniu bardzo zaawansowanego urządzenia technicznego, czegoś w rodzaju obecnego lasera.W odróżnieniu od spirali i figur zoomorficznych, występujące tak licznie linie nie niosą za sobą żadnego przesłania.

Być może są to efekty uboczne jakiegoś działania technicznego, regulacji promienia „laserowego”. Porównałbym to z rozpisywaniem pióra przed rozpoczęciem pisania.Linie posiadają też bardzo ciekawą cechę. Wszystkie, nawet te wypaczone naniesionymi później reliefami, przy wyborze określonego miejsca ponad powierzchnią Ziemi, stanowią linię prostą. Wystarczy teraz określić kąt, pod jakim był skierowany promień rysujący i można określić miejsce, z którego wykonano wszystkie linie. Profesor Ksanfomaliti znalazł taki punkt – znajduje się on… 40 km nad Ziemią.Profesor nie rozumie jednak po co autorzy linii, nieważne kto, czy przybysze z obcych planet, czy też wysokorozwinięta ówczesna cywilizacja ziemska mieliby tracić mnóstwo energii i wykonywać taką pracę. Istniejące hipotezy o istnieniu w tamtym miejscu starożytnego kosmodromu, czy też o astronomicznej symbolice linii nie przekonują profesora. Według niego, faktyczny cel istnienia tych linii jeszcze nie został odkryty.
  • 0



#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ciekawe, naprawde ciekawe :P
  • 0

#14

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na pełnym niezwykłych rysunków peruwiańskim płaskowyżu Nazca japońscy naukowcy znaleźli sto nowych figur.

Dołączona grafika

Największy z odkrytych rysunków ma ponad 65 m wysokości.

Od dziesiątków lat naukowcy szukają odpowiedzi na pytanie, po co dawni mieszkańcy Peru tworzyli ogromne rysunki na pustynnym płaskowyżu w południowej części kraju. Autorem najbardziej fantastycznej teorii jest słynny szwajcarski pisarz Erich von Däniken. Jego zdaniem ich pierwszymi twórcami byli przybysze z kosmosu, a niezwykłe rysunki były pasami startowymi międzygwiezdnych statków. Później ludzie mieli kopiować dzieło kosmitów.

Nie mniej fantastycznie brzmi koncepcja podróżnika Jima Woodmana. Choć nie wplątał on do całej sprawy kosmitów, to uznał, że dawni mieszkańcy Peru potrafili budować balony! Skąd ten pomysł? Woodman uznał, że ludzie nie tworzyliby rysunków, których nie mogliby podziwiać - niezwykłość dzieł z Nazca polega m.in. na tym, że widać je w pełnej krasie tylko z lotu ptaka. Jeśli ktoś stanie obok rysunku, będzie widział jedynie jasny pas na pokrytym ciemnymi kamieniami płaskowyżu. I nie domyśli się, że powstał on dzięki ludziom, którzy setki lat temu usunęli część kamieni, odsłaniając jaśniejsze podłoże.

Wiele teorii, zero dowodów

Świat dowiedział się o tajemniczych figurach z Nazca dopiero wtedy, gdy nad południowym Peru zaczęły latać samoloty pasażerskie. Pierwszym naukowcem, który zainteresował się doniesieniami pasażerów o tajemniczych liniach, był w 1927 r. peruwiański lekarz i antropolog Toribio Mejia Xespe. Jednak największy wkład w rozsławienie i badanie rysunków miała Niemka Maria Reich, która zajęła się geoglifami (tak specjaliści nazywają duże rysunki wykonane na powierzchni ziemi) 20 lat później. Badała je aż do śmierci w 1998 r.

Do tego czasu zidentyfikowano ponad 300 rysunków. Znakomita większość to linie proste, czasami mające nawet kilka kilometrów długości, i nieskomplikowane figury geometryczne. Jednak co najmniej 20 geoglifów przedstawia zwierzęta, rośliny i przedmioty. To właśnie one wzbudziły największą sensację. Naukowcy rozpoznali m.in.: małpę, kolibra, jaszczurkę, wieloryba i pająka. Jest też postać człowieka. Największe rysunki zwierząt mają około 280 metrów długości.

Geoglify z Nazca doczekały się przeróżnych interpretacji, dużo mniej fantastycznych niż teorie Dänikena czy Woodmana. Naukowcy stawiali hipotezy, że chodzi o wizerunki bóstw, znaki ułatwiające obserwację nieba, drogi, którymi szły kultowe procesje czy znaki zodiaku. Fragmenty potrzaskanych naczyń znalezione w miejscach, z których promieniście rozchodzi się część linii prostych, mogą być pozostałościami po składanych tam ofiarach. Wskazywałoby to na religijne znaczenie przynajmniej części rysunków.

Japończycy z Uniwersytetu Yamagata odkryli sto dotąd nieznanych rysunków dzięki dokładnemu przestudiowaniu amerykańskich zdjęć satelitarnych. W marcu tego roku udali się do Peru, by w terenie potwierdzić wyniki badań.

Rysunki leżą w południowej części płaskowyżu, do której samoloty turystyczne rzadko docierają. Większość to linie proste i figury geometryczne. Jednak jeden z nich to długa na 65 metrów, częściowo uszkodzona postać trudnego do zidentyfikowania zwierzęcia. To najcenniejsze odkrycie Japończyków, gdyż ostatni rysunek niebędący geometrycznym wzorem znaleziono w latach 80.

Zachęceni sukcesem Japończycy planują ponowne sfotografowanie płaskowyżu z kosmosu. Wykorzystają do tego wystrzelonego w styczniu supernowoczesnego japońskiego satelitę Daichi. Później stworzą precyzyjną mapę rysunków z Nazca.

Nazca robili nie tylko rysunki

Kultura Nazca, bo tak naukowcy nazwali społeczność twórców rysunków, była jedną z największych spośród wielu, które kwitły na terenie Peru na długo przed Inkami. Jej złoty okres to lata od 200 r. p.n.e. do 600 r. n.e.

Rysunki przyćmiły inne wielkie dokonania tej społeczności. Jej dziełem była m.in. rozległa sieć dołów i tuneli wykopanych w celu wydobycia wód podskórnych. Część tego systemu irygacyjnego działa po dziś dzień!

Najważniejszą siedzibą ludu Nazca było Cahuachi, miasto pełne piramid i innych budowli wzniesionych z suszonej na słońcu cegły.

Twórcy rysunków pozostawili po sobie wiele cmentarzysk z tysiącami grobów, ale większość została niestety splądrowana, zanim dotarli do nich archeolodzy. Te, które przetrwały, dały jednak naukowcom wiele informacji. Znaleziono w nich skulone zmumifikowane zwłoki i bogate dary grobowe złożone z biżuterii (nierzadko złotej) i ceramicznych naczyń.

Ceramika Nazca jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Naczynia mają dziesiątki czasem bardzo skomplikowanych kształtów - najczęściej sylwetek ludzi albo zwierząt. Pokrywają je wspaniałe malowidła, które do dziś zachowały intensywne barwy.

Jak dotąd naukowcy nie znaleźli jednak nic, co wskazałoby, po co Nazca tworzyli rysunki, których nie mogli podziwiać.
___________________________
Tekst: Fundacja NAUTILUS
Źródło: internet, wp.pl

___________________________
  • 0



#15 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Próbowałam ostatnio obejrzeć sobie te rysunki z lotu ptaka przeglądarką google, ale niczego nie zobaczyłam. Albo patrzyłam w złym miejscu, albo "byłam" za wysoko. Spróbuję jeszcze raz.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych