Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Złudzenia optyczne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#151

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już to kiedyś widziałem.
To jest najwieksza tajemnica świata.. :lol :

Popatrz na monitor bardziej z góry, "ciemny" obszar już nie będzie taki ciemny... ciekawe jak to działa że tylko ten obszar się "maskuje"?
  • 0



#152

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do kręcącej się kobiety, tu jest dowód na to że nasz mózg rzeczywiście może zinterpretować jej ruchy w dwojaki sposób, wystarczy patrzeć na nogi. Uwaga, animacja dezorientuje mózg (bynajmniej mi) :)


Dołączona grafika
  • 1

#153

matriks996.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobre te iluzje xD
  • 0

#154

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popatrz na monitor bardziej z góry, "ciemny" obszar już nie będzie taki ciemny... ciekawe jak to działa że tylko ten obszar się "maskuje"?

Zwykłe kąty widzenia. Efekt na monitorach crt praktycznie nie występuje.
  • 0

#155 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

teoretycznie powinno sie kracic prawo i lewo ,a mi sie czasami synchronizuje xD

Użytkownik convers edytował ten post 23.12.2009 - 21:42

  • 0

#156 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano


  • 0

#157

Buraczek LoL.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czesc , ej moze nazwiecie mnie nie wiem kim ale ja dalej niekumma tej dziewczyny
  • 0

#158

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi w niej o to że nie można rozróżnić w którą stronę jest skierowane jej ciało w momencie gdy wydaje się, że patrzy lub w drugą stronę. Wydaje ci się że kręci się w jedną stronę, ale tak nie jest. Ona kręci sie w obie strony jednocześnie, kierunek zależy od twojej percepcji. Zrób tak: popatrz na nią przez kilkanaście sekund, potem sporz na coś innego i wyobraź sobie, nie wiem, jakieś fanstastyczne przerzycie, seks, skok na bungee czy coś w tym stylu i spórz jeszcze raz. Powinna sie kręcić w drugą stronę (u moich kolegów prędzej czy poźniej to zadziałało). Ja potrafię w dowolnym momencie zmienić jej kierynek. Najłatwiej jest mi orientowac sie po jej nogach. Wyborażam sobie w przestrzeni jak by zachodziły na siebie jej nogi gdyby kręciła się w prawo, a jak gdy kręci się w lewo. Wszystko zależy od nastawienia/wyobrażenia i ruchu.

Pozdrawiam
  • 0

#159 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Impossible Motion • Best Illusion 2010




http://www.youtube.com/watch?v=fYa0y4ETFVo&NR=1


  • 0

#160

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bayakus, ciekawe to ;p Na pierwszy rzut oka, można by przyrzec że to idzie w dół xD
Te złudzenia optyczne to ciekawe zjawiska. Mózg błędnie coś interpretuje, i dopiero po jakimś czasie (lub w ogóle, chyba że się to pokaże), dowiemy się o co chodzi :P
  • 0



#161

Illuzionista.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o zagadkę Einsteina to rozwiązanie zajęło mi z 15 minut. ;]

Norweg zajmuje pierwszy domek oraz mieszka obok niebieskiego domku czyli niebieskim domkiem jest numer 2 bo to jedyny sąsiad Norwega. Skoro środkowy domek musi być czerwony a zielony musi być na lewo od białego czyli sam biały musi być na prawo od zielonego to domek pierwszy jest żółty. Zgodnie ze wskazówkami w pierwszym domku ( u Norwega) pali się Dunhille. W czerwonym domku mieszka Anglik. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu czyli w numerze 2 bo to jego jedyny sąsiad.
Herbate teraz może pić albo 2 albo 5 bo w 4 pije sie kawe, a w 3 mleko. Duńczyk pije herbate więc Norweg z pierwszego też odpada. Analogicznie wodę może pić tylko 1 lub 5 bo 2 odpada ponieważ norweg nie pali Rothmansonów. Więc numer 1 pije wodę ponieważ musi być sąsiadem tego co pali Rothmansowy. Więc herbatę (a zarazem jest Duńczykiem) pije numer 2 bo nie pali Phillip Morrisonów, czyli nr. 5 pije piwko. Palaczem Rothmansow jest drugi domek bo jego sąsiad pije wodę (czyli Norweg) więc hodowcą kotów jest albo numer 1 albo 3. Niemcem jest numer 4 bo reszta już pali papierosy. A Szwedem a zarazem chodowcą psów jest ostatni numer bo każdy mieszkaniec ma już przypisaną narodowość. Pall Malle pali Anglik więc jednocześnie hoduje ptaki. Czyli skoro wszystcy czterej mają przypisane jakieś zwierzątko to rybkami zajmuje się Niemiec co jest rozwiązaniem zagadki.

Mam nadzieje że jest wytłumaczone prosto :mrgreen:
  • 1

#162

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znajdź wiadro.

Dołączona grafika
  • -1



#163

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kto mi to wyjaśni??

Dołączona grafika

Są te kropki czy nie?


Dołączona grafika
Postępujcie zgodnie z instrukcją.

Użytkownik zygix edytował ten post 22.02.2011 - 03:05

  • 0

#164

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


  • 0



#165

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Centrum Sztokholmu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych