Skocz do zawartości


Zdjęcie

Straszne Historie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1

ameno.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaznaczam , że nie poruszałbym tematu gdybym nie był pewny w 100% co do prawdziwości.

Chciałbym skumulować wszystkie historie jakie znam .

1

Po drodze do domu moich dziadków stoi dom w którym podobno straszy. Miejscowości dzisiaj jednak nie podam bo nie pamiętam. W czasie drogi mijamy ich z 10 i trudno zapamiętać.
Dom jest nowy niezamiszkały miał służyć bodajże jako pensjonat niestety tak sie nie stało . Miał już 3 właścicieli
a teraz ten ostatni wniósł sprawę do sądu że nie został poinformowany o tym co się tam dzieje.
Historia tego domu wygląda tak.Przyjechał polak który dorobił się w ameryce i kupił działkę. Niestety nijak sie nie dało postawić domu bo na środku była stara gliniana figurka matki boskiej . Typek po prostu ją zburzył i postawił chatę. POdobno już w czasie budowy działy się dziwne rzeczy jak samoistny ruch narzędi lub nagłu brak prądu tylko w miejscu budowy. Gdy dom postawiono gość tam zamieszkał do czasu sprzedaży . Z jego relacji (ksiądz -> stare baby -> cała wieś) wynikało że wszystkie przedmioty samoistnie przesuwały się i słychac było dziwne odgłosy i krzyki. On sam nie mógł wytrzymać i spał w samochodzie. NAstępnie dom sprzedał właścicielowi numer dwa który przenisół się tam z całą rodziną . Po tygodniu wymięknął i sprzedał wł. numer 3 który sie sądzi.

2

W miejscowosci obok mojej jest miejsce które ma miano przeklętego. Jest to mianowicie niewielki zalesiony pagórek z kapliczką. Miejsce to jest o tyle dziwne że jest umiejscowione w środku lasu który dodatkowo otoczony jest łąkami (jednym słowem dzikiej głuszy) . kto w akurat tu stawiał tą figurkę ? Otóż w czasach epidemii cholery ludzie którzy na nią chorowali sami się chowali . Miejscem ich pochówku jest własnie ten pagórek, a kapliczkę podobno sami wybudowali ;/ . PO epidemii ludzie prawie zapomnieli o tym miejscu. nie postawili żadnych krzyży ogrodzenia. Jedynie okoliczne dziady odmalowywują figurkę.
Postaram się wrzucić jakieś foty tje figurki i tego miejsca. Powiem tyle że bez znajomości terenów to nie ma bata żeby ktos to znalazł ,taka miejscówa.
Ps
Dlaczego przeklęte? NIkt jeszcze nie sprawdzał tego dokłądnie , ale są pewne przesłanki. Jedna mówi że pewnej nocy grzybiarz wracał do domu i koło figurki postanowił wypił piwo jak wstał rzucił puszką i chciał iść dalej ale się potknął . Przed jego głową (jak leżał) wyszedł z zmiemi drewniany kołek na około 20 cm .
Druga no to to tradycyjnie że wrzaski i światła.

3

Historia wiąże się z pewnym lustrem . Przechodziło z pokolenia na pokolenie . Jest teraz w bloku u koleżanki
mojej mamy. Opowiadała mi że gdy była mała zobaczyła w tym lustrze dziadka w cylindrze. Od swoich rodziców uzyskała informację żę jej pradziadek chodził zawsze w takim nakryciu głowy. Widziała innym razem 3 kule podobne do orbsów (ja to wywniskowałem) które poruszały się tak jakby płynęly (zwolniny ruch). Miały biały jasny kolor i widocza była ich trójwymiarowość , były bardzo duże mniej wiecej pół metra .

Znam bardzo duzo tego typu historii gdybym chciał spisać je wszystkie to hoho było by i ch z kilkadziesiat (akurat taki punkt nawiedzonych wioch :> ) Przytoczyłem te według mnie najlepsze .

A jeśli chodzi o takie centralne manifestacje duchów to jest jeszcze jedna historyjka kótra mi sie przypomniała

W mojej wsi knajpa położona jest koło mostu. Pewnej nocy dwóch gości (okoliczne lumpki ksywy: kicyna i Esik :> :> :> :> ) wychodzili napruci z pubu i zobaczyli na z mostu postać zawieszoną na gałężi na drzeiwe. Owy wisielec (kobieta) darła się o pomoc więc czym prędzej chcieli jej pomóc mówili ąby się uspokoiła i zaraz do niej zejdą. babka skoczyła/zerwała się i wpadła dpo wody. Nie bylo przy tym żadnego plusku .Trzeba dodać że rzeka ma w tym miejscy pod mostem możę góra 40 cm głebokości :> .

dodam jeszcze kilka kiedy indziej i porobie jakieś foty (coś mnie tak naszło :> )
  • 1

#2

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chce być sceptykiem, ale nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne...
Poczekam aż się inni wypowiedzą. Wtedy przemyślę to i postawię "diagnozę" :)
  • 0

#3

Djibril Cisse.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz co ja powiem vhyba zmyslasz
  • 0

#4

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brzmi strasznie nieprawdopodobnie, ale poczekam na foty ^^
  • 0

#5

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wiesz co ja powiem Sebastianku, lat 11, kliencie Neostrady i fanie Cissa?... Ty zmyslasz, nie nadajesz sie na to forum więc, farewell maybe, eh? cF


Hmm... 1 historia może być prawdziwa, z resztą jak wszystkie... Nie ukrywam, że jeśli to ja bym był córką tego gościa, to bym go nie odiwedzał...
  • 0

#6

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale ten tytuł tematu... brzmi jak jakaś reklama :) . 100% real... Fakolpet, autorem jest Ameno, nie sebastianek, więc trochę nie rozumiem pierwszego akapitu twej wypowiedzi. Możesz jakoś wyjaśnić ?
  • 0

#7

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehe... rozbawił mnie motyw z wychodzącym kołkiem :lol
Ogólnie te histrie jakieś takie mało wiarygodne, ale to tylko moje zdanie.
Aha, relacje wsiowych pijaczków bym sobie darował, Ameno.
  • 0

#8

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Fenixie, Djibril Cisiee czy jak mu tam ma na imie Sebastian i jest typowym dzieckiem Neo... Prosze, zajrzyj w dział "Poznajmy sie" i zobacz sobie jego temat ;]
  • 0

#9

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja wiem kim jest Sebastianek, ale nie rozumiem kontekstu twej wypowiedzi. Chodzi ci o to 'Wiesz co ja powiem vhyba zmyslasz" ? No toż to opinia eksperta...
  • 0

#10

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pospamujmy sobie wszyscy razem ! :]
  • 0

#11

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podaj nazwy miejscowości to może ktoś jest z pobliża i sprawdzi te historyjki :D
  • 0

#12

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja też mogę?
  • 0

#13

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na podstawie tych opowiesci mozna stwierdzic, ze wzmozona aktywnosc zjawisk paranormalnych ma czesto scisly zwiazek ze spozywaniem napoi wysoko% :D

Pewnie % we krwi powoduja otwarcie zmyslow na swiat astralny :P
  • 0

#14

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I tak można nawiązać do popularnego wśród amerykańskich psioników przysłowia 'don't drink and psi'... wciąż pracuję nad tłumaczeniem... (tzn wiem co to znaczy, ale trzeba to na polski przerobić...)
  • 0

#15 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie powiem żeby ameno zmyślał to celowo, bo wokół dużo słyszy się takich historii...może one mają jakiś związek z prawdą a może nie?? Jeśli nie, to już nie jest wina tego, kto przekazuje te opowieści dalej... :roll:
Osobiście sama znam kilka typu:
przyszła na gospodarkę stara babka, klepnęła krowę w zadek a ta zamiast mleka zaczęła dawać krew :P
albo
jechał facet nocą przez las i nagle zobaczył na drodze dziecko..zatrzymał się żeby je zabrać, ale gdy wziął je na ręce, ono rozpłynęło mu się w rękach...rzekomo to znajomy ciotki, która mi tą historię ustnie przekazała (pierwszą też z resztą :D ), więc z relacji wiem iż osiwiał ......
Tak więc bujda nie bujda, ale źródło swoje mam i nie ode mnie wyszło...tak samo pewnie jest z opowiastkami z tematu..... :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych