Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nekromanta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#76

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to nie wierz,twój wybór. Nie powiem że wierzę w nekromantów itp itd,ale nie mogę powiedzieć na pewno że oni nie istnieją.
Proste,i logiczne.
  • 0

#77

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a czy ktoś wie dokładnie na czym polega nekromancja? Może ktoś ma jakieś ciekawe teksty na ten temat? bo jestem zainteresowany i bardzo ciekawy takim zjawiskiem:)
  • 0

#78

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

btw: Czy to nie podchodzi pod nekrofilię? :)


Nekrofilia to sex ze zwłokami.
To chyba nie jest to samo....

Co do ożywiania zmarłych. Ja tam w to wierze. Nie tylko kapłani voodoo to potrafią. Oglądaliście "Resident Evil" kto wie może kiedyś naukowcy naprawdę wynajdą taki wirus który ożywi zmarłych.
  • 0

#79

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a skąd wiadomo czy już nie wynaleźli ?
No własnie,cos takiego jak nekromancja w dużym stopniu wywodzi się z voodoo i ich veve,bokorów itp.
  • 0

#80

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Biblii jest tekst o tym, ze w dniu konca swiata wszyscy wstana z grobow i nastanie sad ostateczny (czy cos takiego). Ksieza tlumacza to doslownie, ze powstana CIALA. Jak to mozliwe, skoro miliardy ludzi dawno wsiakli w ziemie? Czy ta cielesnosc nie jest przesada? To bylby przerazajacy widok :D Ktos, kto to napisal mial niezla wyobraznie! (nie mam tu zamiaru obrazac katolikow) To moje pierwsze skojarzenie ze slowem nekromancja.

Zastanawia mnie tez fenomen reanimacji. Czlowiek, ktory oficjalnie nie zyje od godziny, wskutek reanimacji powraca do zycia. Przeciez umarl. Przestalo pracowac serce, nie oddychal. Pozostawiony sam sobie zozlozylby sie w najblizszym czasie. Czy to mozna uznac za przejaw wczesnej nekromancji? Ehh dziwne pytania mi sie nasuwaja.
  • 0

#81

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z naukowego punktu widzenia, organizm jest mechanizmem. Dość delikatnym wprawdzie, ale jednak. Mechanizm nie potrzebuje sprawnego mózgu. Znalezienie metody na uruchamianie martwych tkanek niedługo po śmierci a już po śmierci mózgowej, jest wg. mnie możliwe. Znając dzisiejsze umiejętności pasożytów do manipulowania organizmem nosiciela, można by było pokusić się o wizję bakterii lub pierwotniaków przejmujących władze nad martwym organizmem.
  • 0



#82

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tym zmartwychwstaniem jest trochę inaczej rozmawiałem kiedys o tym z ksiedzem, twierdził ze podczas Sadu Ostatecznego kazdy człowiek otrzyma nowe niebieskie lepsze ciało wiec wizja ludzi powstających z grobów jest mocno przesadzona ;)
  • 0

#83

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta wersja bardziej do mnie przemawia :D

Ciekawi mnie tez jedna sprawa. Zakladajac, ze ktos odprawiajac egzorcyzm moze odwolac dana dusze z ciala, moze bylby w stanie umiescic ja w jakims innym, martwym ciele? Skoro istnieja nawiedzone przedmioty, dlaczego nie trupy? :D
  • 0

#84

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale mózg jeszcze żył,dlatego można kogoś że tak powiem wskrzesić.
A ską wiadomo że osoba która powraca ze świata zmarłych (śierć kliniczna itp) jest tą samą ?
  • 0

#85

Smrodak100.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponieważ nie można wstąpić w czyjeś ciało nie pasując do niego. Jesteśmy formami z plastelinki, do których pasują tylko określone elementy.

Wytłumaczyłem to obrazowo abyście kochani mogli zrozumieć o co chodzi.

pozdrawiam
  • 0

#86

Zombina.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

........................ Przeczytałam wszystkie wasze posty na ten temat i czasem az sie za głowe łapałam. xD

Smrodaku, masz całkowitą racje, nikt poza nami samymi nie moze wstąpić w nasze ciało, jest to niemożliwe. Świetnie to zobrazowałes. Punkt dla ciebie :)

wiem że go nie ożywili ale skoro sam sie ocknął jak już był martwy to dlaczego jest to niemożliwe dla nekromanty (z biologicznego punktu widzenia


Po pierwsze, smierc kliniczna, mimo iż organy ludzkie przestają działać, nie jest śmiercią, ponieważ połączenie między duszą a ciałem nie zostaje zerwane i dusza jak mozemy się przekonać, moze do niego wrócić. Nie wierze w nekromancje, której ludzie przypisują ożywienie ciała. Nekromanta, ani zaden z żyjacych nie jest w stanie odnowić więzów miedzy ciałem a duszą, gdy te zostaną już zerwane.

Był również poruszany tu w pewnym momencie wątek zwierzęcej duszy. Zwierze posiada ducha, jednak duch ten jest na o wiele nizszym poziomie niz duch człowieczy. To tak jakby porównać duszę ludzką i Boga.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych