Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzad USA wie o Planecie X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#106

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a Może mają technologie która czyni planete niewidzialną, albo ogromny płaszcz xD
O ile coś na tej planecie jest. Ponoć coś uchroniło Ziemie przed rozbłyskiem słonecznym.
  • 0



#107

Vinci1992.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie.....jesli nasz obiekt pożądany istnieje i porusza się po orbicie co oznacza, że nas odwiedza co jakiś czas, więc jego dzałalośc na anomalie ziemi powinna być zapisana w glebie. Powinniśmy w niej szukac różnych anomalii powtarzających się mniej więcej w tych samych odstępach czasu. Ja bym zaczął od tego . :> . Moim zdaniem ale tylko to moje zdanie - Co ma ze sobą wspólnego?
- Wyginięcie gadów z epoki Kredy
- Rozszerzanie się kontynentów
- Różne anomalie opisane przez starożytne kultury
- Epoki Lodowcowe
- I nasza planeta X
Więc te wydarzenia wydają się mieć pewien związek.
Może i jestem idiotą pisząc to ale warto spróbować.
pozdrawiam VINCI :>

Dołączona grafika - Daje upomnienie tylko ze względu na to, że jest to Twój pierwszy post. Za kolejne takie błędy będę warnował.
  • 0

#108

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozszerzanie się kontynentów anomalią? :roll:
Przecież cała "wędrówka" płyt kontynentalnych wywołana jest przez prądy konwekcyjne w astenosferze.
Powstawanie stref spreedingu w grzbietach śródoceanicznych i stref subdukcji na krawędziach płyt oceanicznych i kontynentalnych. Cały ten proces powoduje nieustanną wędrówke kier kontynentalnych, "zamykanie" się ówczesnych oceanów i powstawanie nowych na obszarach dolin ryftowych, fałdowanie łańcuchów górskich, trzęsienia ziemi itp itd. Jakby nie patrzeć to cała współczesna tektonika opiera się na wędrówce płyt i wszytko zostało udowodnione na początku XX w w teorii tektoniki kier kontynentalnych.
Więc ciężko to nazywać anomalią.
  • 0

#109

Vinci1992.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozszerzanie się kontynentów anomalią? :roll:
Przecież cała "wędrówka" płyt kontynentalnych wywołana jest przez prądy konwekcyjne w astenosferze.
Powstawanie stref spreedingu w grzbietach śródoceanicznych i stref subdukcji na krawędziach płyt oceanicznych i kontynentalnych. Cały ten proces powoduje nieustanną wędrówke kier kontynentalnych, "zamykanie" się ówczesnych oceanów i powstawanie nowych na obszarach dolin ryftowych, fałdowanie łańcuchów górskich, trzęsienia ziemi itp itd. Jakby nie patrzeć to cała współczesna tektonika opiera się na wędrówce płyt i wszytko zostało udowodnione na początku XX w w teorii tektoniki kier kontynentalnych.
Więc ciężko to nazywać anomalią.




Fakt przesadziłem.....ten proces trwa do dziś....dręczy mnie jeszcze jedna niewyjaśniona zagadka a mianowicie " ciemna materia" wszystko wskazuje na to że istanieje , lecz nie mam potwierdzenia tej teori oile mi wiadomo. Ma masę i co przekłada sie na grawitacje .
  • 0

#110

GunHead.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Jestem tutaj pierwszy raz jako zarejestrowany użytkownik ale przeczytałem już kilka tematów ponieważ interesuje mnie sprawa sumerów, annunaki, zachowań naszego układu słonecznego itp. Szczegulnie interesujące jest to że jeśli coś wyjdzie na jaw to legną w gruzach podwaliny wiary chrześcijańskiej i nietylko. Czytałem o udziale watykany w sprawie UFO i konszachtach z USA. To może być powód dla którego tuszują tą sprawe.
A jeśli chodzi o czrną materie to uważam że Nibiru czy raczej Niburu może być tworem osilnej grawitacji który nie pozwala światłu odbić się tylko je pochłania i dlatego jej nie widać. Ktoś napisał że my widzimy 2% wszechświata a reszta to czarna materia. Kto wie jak jest naprawde.
Mam nadzieje że bedzie dobrze bo sie rozczarujemy jak diabli.
  • 0

#111

PCLabowicz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

GunHead :D no nie mow ze wierzysz w te bujdy :D
  • 0

#112

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Vinci1992

Istnienie ciemnej materii zostało pośrednio potwierdzone obserwacyjnie w 2006, ale jej dokładna natura (z czego się składa) do tej pory nie została wyjaśniona. Jest to obecnie jedna z największych zagadek w kosmologii i fizyce cząstek elementarnych. <---wiki
  • 0



#113

Jay J..
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vinci1992

Istnienie ciemnej materii zostało pośrednio potwierdzone obserwacyjnie w 2006, ale jej dokładna natura (z czego się składa) do tej pory nie została wyjaśniona. Jest to obecnie jedna z największych zagadek w kosmologii i fizyce cząstek elementarnych. <---wiki


Dalej jest jeszcze bardziej zagadkowa ciemna energia (dark energy). Jej koncept wynika z tego, że rozszerzanie się Wszechświata wydaje się przyspieszać; jakaś substancja popycha rozszerzanie się dalej, zamiast je wstrzymywać. Poszlakami w tym przypadku były drobne zaburzenia w jasności eksplodujących gwiazd. W efekcie - nie mamy pojęcia, z czego składa się 70% Wszechświata :)
Istnieje jednak druga teoria, która zakłada podważenie Zasady Kopernikańskiej (tej, że Ziemia nie zajmuje uprzywilejowanego miejsca we Wszechświecie) i Zasady Kosmologicznej (Wszechświat jest jednorodny i izotropowy, rozszerza się równo we wszystkich kierunkach itp.). Różnice w tempie rozszerzania się Wszechświata w jego różnych miejscach (wyobraźcie sobie nadmuchiwany nierówny balon, którego jedna część wypełnia się szybciej od drugiej) tłumaczą niejasności w obserwacjach supernowych. W myśl tej teorii, Ziemia znajduje się w relatywnej pustce w stosunku do otaczającej ten obszar reszty Wszechświata. Ta teoria nie wymaga istnienia ciemnej energii.
  • 0

#114

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dalej jest jeszcze bardziej zagadkowa ciemna energia (dark energy). Jej koncept wynika z tego, że rozszerzanie się Wszechświata wydaje się przyspieszać; jakaś substancja popycha rozszerzanie się dalej, zamiast je wstrzymywać.


..a jakie są podstawy/przesłannki tego wydawania się, że rozszerzanie się wszech przyśpiesza, ..oraz że w ogóle wszechświat się rozszerza glibalnie

Poszlakami w tym przypadku były drobne zaburzenia w jasności eksplodujących gwiazd. W efekcie - nie mamy pojęcia, z czego składa się 70% Wszechświata


..czy potrafisz szerzej z tymi zaburzeniami jasności

Różnice w tempie rozszerzania się Wszechświata w jego różnych miejscach (wyobraźcie sobie nadmuchiwany nierówny balon, którego jedna część wypełnia się szybciej od drugiej) tłumaczą niejasności w obserwacjach supernowych. W myśl tej teorii, Ziemia znajduje się w relatywnej pustce w stosunku do otaczającej ten obszar reszty Wszechświata. Ta teoria nie wymaga istnienia ciemnej energii


..czy wiesz coś więcej o tych niejasnościach w obserwacjach supernowych i tłumaczeniach?... a że nierówno to prawda bo wszech jest dosyć mocno spłaszczony

W myśl tej teorii, Ziemia znajduje się w relatywnej pustce w stosunku do otaczającej ten obszar reszty Wszechświata. Ta teoria nie wymaga istnienia ciemnej energii,


..ale czemu ziemia ma być w jakiejś relatywnej pustce, oraz co istotne czego relatywnej pustce?, ..czyżby w pustce tej bez energetycznej już pustej próżni? .. oraz czy chcesz nam powiedzieć, że ta nie energetyczna próżnia ma na dodatek rejony relatywnie bardziej próżne, mniej puste oraz relatywne mniej próżne, mniej puste? …oraz, że tę pustą i próżną próżnię cechuje relatywna gęstość próżności, jej próżności?……czyli idąc dalej ,.to puste i próżne to jest „coś”, i jest wypełnione jakimś „cosiem”, czy tez jest to „nic”, wypełnione „nicem”/niewypełnione niczym?, ..a jeżeli jednak to puste i próżne to jest „coś”, to wówczas, po co są oraz komu służą te próżne i puste fikołki z próżnością i pustością tego, co jest niepróżne i niepuste? ..a jeżeli jednak jest to „nic” to jakim cudem to bezenergetyczne „nic” można [racjonalnie] cechować cechą różnej jej gęstości próżności i próżności do tego relatywnej? ..a czy oprócz relatywnej to również racjonalnej, czy już nieracjonalnej?

..by nie skrzywiać absurdami, tego poważnego tematu o nibiru, ..daję to samo tutaj
..i jeżeli będziesz miał ochotę odpowiedzieć, to proszę tam.


ps
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. (S. Lem)"

..szkoda, że lem nie miał odwagi tak krytycznie patrzeć na tych, którzy go uwiedli oraz których z racji uwiedzenia podziwiał,..bo wówczas znalazłby ich dużo wiecej oraz większych
  • 0

#115

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Istnieje również teoria/model elektrycznego wrzechświata, który ucieka od ciemnej materii i grawitacjie, wyjaśnia wszystko w inny sposób. Nie znam się na tym bardzo, nie jestem fizykiem i jak palnę jakąś głupotę to proszę mnie poprawić;)
  • 0



#116

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Istnieje również teoria/model elektrycznego wrzechświata, który ucieka od ciemnej materii i grawitacjie, wyjaśnia wszystko w inny sposób. Nie znam się na tym bardzo, nie jestem fizykiem i jak palnę jakąś głupotę to proszę mnie poprawić;)



..odpowiedź tutaj ..na dole połączonego postu


(oczywiście kieruje po paranormalnemu na berdyczów,...coś lub ktoś się zabawił i połaczył posty, ale już powinno być dobrze)

..ale to paranormalne.pl i powyższy sposób linkowania często po paranormalnemu kieruje na berdyczów,..więc miast w czudzesach daję również tak,..to linkowanie działało normalnie (ta mała strzałka, skierowana w lewo, ..coś lub ktoś się zabawił i połączył, ale już powinno być dobrze )


..ill będzie miał znowu okazję się wyżyć i dać mi kolejne bezzasadne ostrzeżenie lub bezasadnegop bana, ...że też na paranormalnych.pl nie ma bata, ...czy choćby tylko jakiejś samorządowej rady moderatorskiej, która by moderowała samowolne, bezzasadne i stricte osobise poczynania niektórych mod'koleżków,..bo na robiącego oficjalnie za admina paranormalnych.pl nie ma co liczyć,..kto by miał wątpliwości o co najmniej dziwnych poczynaniach illa,..niech przeczyta mój ostrzeżeniowy log,..z racji znowu czynnego ostrzeżenia, jak zwykle za sprawą illa, jest on ponownie do wglądu,..przy okazji ujawnienia loga wyszła również ciekawa sprawa z moją niby to amnestią,..która jak się okazuje była kompletnie niepotrzebna i w moim przypadku zupełnie bezzasadna,.. bo tajny ban illa, [od jakiegoś czasu ostrzeżenia i bany dawał anonimowo, czemu? był tylko miesięczny, do 15 czerwca ,..ale na paranormalnych.pl chyba już musi być tak paranormalnie,..chyba napiszę coś na ten temat w stosownym moralnościowym dziale i wątku, jeżeli na paranormalnych.pl jest w ogóle taki moralny dział
  • 0

#117

Alienowicz.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W efekcie - nie mamy pojęcia, z czego składa się 70% Wszechświata :)

Ty nie wiesz, ja wiem od podstawówki. Z wodoru.
Ciemna energia i materia- wnioskuję z postów poprzedników, że ludzie nic nie wiedzą na ich temat oprócz tego że SĄ... Niewidzialny i Niewykrywalny Latający Potwór Spaghetti.
@down: Tak, uchylę rąbka tajemnicy i napiszę, iż znajduje się w Kielcach. Nie, nie zakończyłem na niej swej edukacji. Jednak wydaje mi się bynajmniej realne, aby 70% wszechświata stanowiła materia poznana równie dobrze co wymieniony w mym uroczym poście potwór. Nie będę czegoś pewny ani nie mam podstaw aby w to wierzyć, jeśli na razie jest to hipoteza. Jeśli nie jest tak jak twierdzę, pokażcie mi dowody. Być może post nie oddaje moich poglądów, tym niemniej nie mam czasu dłużej zajmować się tą wypowiedzią.
  • 0

#118

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W efekcie - nie mamy pojęcia, z czego składa się 70% Wszechświata :)

Ty nie wiesz, ja wiem od podstawówki. Z wodoru.
Ciemna energia i materia- wnioskuję z postów poprzedników, że ludzie nic nie wiedzą na ich temat oprócz tego że SĄ... Niewidzialny i Niewykrywalny Latający Potwór Spaghetti.



..a zdradzisz nam gdzie jest ta mądra podstawówka oraz czy swą edukację na tej mądrej zakończyłeś?
  • 0

#119

Fantasmagoria 44.
  • Postów: 43
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeśli Nibiru zrobione jest z czegoś podobnego?

Jeśli jest tak jak mówi nam jedna z wielu teori że Nibiru to sztuczny obiekt kierowany przez kosmitów (Bogów Sumerów) to czemu nie mieliby pokryć swojej sztucznej planetki takim właśnie materiałem - choć napewno mają lepsze ^.^


Dlaczego się tak trudzą? Prosta odpowiedzi
Ponieważ nie chcą wywoływać paniki ! :]

Użytkownik Fantasmagoria 44 edytował ten post 21.10.2009 - 20:12

  • 0

#120

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie znam się na tym (raz, że klasa humanistyczna, dwa, że niezbyt ciekawa nauczycielka fizyki), ale przecież czarne dziury też nie odbijają światła i m. in. dzięki temu wiemy o ich istnieniu.

nie tak to jest?

Użytkownik EpicFail edytował ten post 21.10.2009 - 20:24

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych