Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oko Moskwy


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#61

kuba_10.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego, co wiem, to ten obiekt funkcjonował także jako zagłuszarka radiowa (muzyka puszczana w kółko na falach krótkich, a w szczególności na zachodnich częstotliwościach :D ). Zresztą podobne zagłuszarki wciąż funkcjonją. Jto ma w domu odbiornik światowy, może poszukać sobie na falach krótkich audycji z tradycyjną chińską muzyką. Ta muzyka jest puszczana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w kółko. I chyba wiecie, po co ;)
Ciekawym obiektem jest też radiostacja UVB-76 (http://pl.wikipedia.org/wiki/UVB-76). Na częstotliwości 4625kHz możecie usłyszeć jej "audycję" - przerywane buczenie. W ciągu ok. 30 lat jej funkcjonowania tylko 3 razy usłyszano zasyfrowane rozkazy przesłane za jej pośrednictwem. Samo buczenie jest pewnie wskaźnikiem nastawienia stacji.
  • 1

#62

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Muhad, ależ bajki piszesz...

kuba_10, te anteny to rada pozahoryzontowy, zasięg miał duży bo do USA faktycznie. Fale te odbijają się od jonosfery. Zagłuszarki to zupełnie co innego, tym bardziej, nie z anteną kierunkową. Jak jest DUGA3
  • 0

#63

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

HAHAHAHAHAHAH POJĘCIA NIE MACIE O CZYM MÓWICIE... URUCHOMILI DUGĘ HAHAHAHAHAH. DUGA to tzw. Oko Moskwy - ta nazwa używana jest tylko i wyłącznie w Poilsce, na wschodzie dziwią się takiemu nazewnictwu. Po pierwsze DUGA znajduje się na terytorium Ukrainy, Rosjanie przed rozpadem ZSRR używali DUGI. Obecnie cały kompleks radarowy (w skład wchodzą dwie anteny DUGI, koszary, budynki wojskowe oraz krąg pomocniczy jest zapuszczony, opuszczony i wywiezione jest wszystko co miało jakąkolwiek wartość. Wszystko to jest efektem katastrofy w Czarnobylu, a cały kompleks DUGI znajduje się w strefie zamkniętej, byłem przed wakacjami, widziałem wszystko na własne oczy, wszystko się tam sypie, a dodatkowo niedawno zaczęto ciąć antenę na złom... Ci radiotelegrafiści z woja chyba *** wiedzą i myślą że tylko i wyłącznie DUGA miała taką częstotliwość i taki specyficzny dźwięk wydawała przypominający stukanie dzięcioła. Takich radarów jest cała masa ukrytych po całym byłym ZSRR i dlaczego miałyby nie funkcjonować, to że DUGA padła ponad 20 lat temu to tylko i wyłącznie wynik katastrofy czarnobylskiej.

 

wulgaryzmy.gif

Blitz Wölf


Użytkownik Blitz Wölf edytował ten post 15.09.2014 - 20:06

  • 1



#64

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Też chciałbym zobaczyć DUGE na własne oczy :)
Nie widziałem Twojego posta a wypowiedziałem sie w podobnym temacie o tym newsie.
Jak się tam dostałeś? Bo podobno to teren strzeżony jest przez wojsko.
Puki co DUGĘ widziałem na filmikach na yt.

Użytkownik Seba88 edytował ten post 15.09.2014 - 20:22

  • 0



#65

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Seba tu możesz sobie popatrzeć. http://englishrussia...near-chernobyl/

Nie wiem jak tam dokładnie jest z tym strzeżonym terenem, ale często widuje foty stamtąd, m.in. własnie na tej stronie. Wygląda na to, że goście sami tam wchodzą.

Wiem też, że są organizowane "wycieczki" z Rosji. 

 

I ten sygnał, obecnie odbierany nie może pochodzić z tych anten pod Czernobylem, bo są wyłączone i częściowo rozebrane. Była to tylko część systemu ostrzegania i muszą być jeszcze inne. Jutro poszukam gdzie i uaktualnię wpis.

 

 

EDIT: 

 

"DUGA" (5H32) - sowiecka pozahoryzontalna radio-lokalizacyjna stacja systemu wczesnego wykrywania startów międzykontynentalnych pocisków balistycznych. W skład systemu wchodziły MINIMUM 3 takie stacje.

 

- We wsi Большая Картель (Bolszaja Kartel), Chabarowski Kraj, 50°53′34″ / 136°50′12″ . Służyła tylko do przyjmowania sygnału. Służbę wojskową zakończyła 17 listopada 1989 roku, w związku ze zmianą sytuacji międzynarodowej. W chwili obecnej demontowana. 

 

- W rejonie Czernobyla - 51°18′19″ / 30°03′57″ i 51°38′15″ / 30°42′10″. Pracę zakończyła 26 kwietnia 1986 roku w związku z awarią elektrowni atomowej. Część kompleksu zdemontowana i przewieziona w Komsomolsk- na-Amurze.

 

- Eksperymentalna instalacja koło Nikolajewa 47°02′28″ / 32°11′57″. W chwili obecnej zdemontowana.

 

Ponadto w skład systemu wczesnego wykrywania pocisków balistycznych wchodzą :

 

- RLS "DNIESTR" - dwie stacje radiolokacyjne w miejscowościach Sary-Szagan i Miszelewka zbudowane około 1967-68r.

gjgbOvx.jpg

fot. Domena publiczna.

 

- RLS "DNIEPR" - zmodyfikowane stacje "DNIESTR", rozlokowane w kilku miejscach w latach 1970-73r. 

dmmtDyg.jpg

fot. Domena publiczna.

 

- RLS "DUAGAWA" - stacja radiolokacyjna wchodząca w skład systemu wczesnego wykrywania rakiet międzykontynentalnych. Zbudowana w 1978 roku w Olenegorsku. 

ju1s5eU.jpgfot. Domena publiczna.

 

- RLS "DARIAL" kilka stacji rozlokowanych m.in. w Peczorie, Episejsku, Gabala (Azerbajdżan), Skrunde (Litwa), Irkutsku, Balszach (Kazachstan), Mukaczewo (Ukraina). Większość z nich została rozebrana pod naciskiem NATO i USA, lecz nie które nadal są w użyciu np ta w Azerbajdżanie. 

PZ3wPXk.jpg

fot. Domena publiczna.

 

- RLS "DON-2H" - nietypowa stacja w kształcie piramidy postawiona w 1989 r. w Puszkino. Pracuje do dziś.

 xULBOHP.jpg

fot. Domena publiczna.

 

- RLS "WORONEŻ" - istnieje kilka modyfikacji owej stacji to jest 'M', 'DM', 'WP'. Rozlokowane od 2006 roku w Lestuchi, Armawirze, Svetlogorsku (obwód Kaliningradzki !) oraz Usolje-Sybirskoe. W chwili obecnej są to najbardziej zaawansowane stacje radio-lokacyjne na wyposażeniu Rosji. Istnieją plany zastąpienia tymi stacjami przestarzałych konstrukcji. 

ufGhfo3.jpg

fot. Domena publiczna. 

 

Wyżej wymienione stacje posiadały możliwość wykrycia obiektów w zasięgu od 3000 do 5000 km oraz mogły wykrywać obiekty na orbicie do wysokości 600 km. Z tematem powiązanych jest wiele ciekawostek, warto się zainteresować !

 

VIlwQuN.jpg

fot. Domena publiczna. Obszar w zasięgu stacji radiolokacyjnych ZSRR.

 

 

I jeszcze taka ciekawostka : http://polish.ruvr.r...-pole-radarowe/


Użytkownik Mastiff edytował ten post 16.09.2014 - 09:35

  • 3

#66

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja byłem na wyciecze w całej strefie: Prypeć, Czarnobyl, DUGA itd. Faktycznie potrzebne są pozwolenia na wjazd, bardzo rygorystycznie władze do tego podchodzą ale nie jest też trudno takie pozwolenia zdobyć a warto ponad wszystko. Przy samym Oku Moskwy łącznie z koszarami i budynkami wojskowymi jest na stałe jeden ochroniarz jak zauważyłem, nie jest szczególnie pilnowana, niedaleko znajduje się też tzw. Krąg czyli anteny pomocnicze, było tam nawet specjalnie stworzone miasteczko dla kilkuset żołnierzy i ich rodzin. Jeśli jest ktoś zainteresowany fotkami z DUGI i mojego wypadu to wrzucam link ;) https://www.facebook...&type=3


  • 2



#67

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ufo1987
Fajne foty :)
W Oku Moskwy najbardziej zapiera dech w piersiach rozmiar tej konstrukcji, a Ty jeszcze na górze byłeś.
  • 0



#68

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście na samej górze nie byłem, tylko kilka niższych pięter, zabronili bo bali się o bezpieczeństwo, choć sam nie wiem czy nawet z zabezpieczeniami bym tam wszedł, na pewno bym spróbował i najwyżej na którymś piętrze bym się cofnął ;p;p;p Trochę strach bo w wielu miejscach jest już mocno skorodowana, a dźwięki jakie z siebie wydaje cała konstrukcja przy wietrze są niesamowite i jedyne w swoim rodzaju. Na samej górze był Polski, nieustraszony explorer strefy czarnobylskiej Aleksander Podniesiński. Zrobił dwa niesamowite filmy o całej strefie, do tej pory niczego podobnego i tak profesjonalnego nie miało miejsca. Właśnie na tych nagraniach jest jego wejście na sam szczyt DUGI. Filmy są niestety płatne, nie da się spiracić nawet, ale uważam że dla zainteresowanych warto wydać te kilkadziesiąt złotych.

 

Tutaj reportaże (m.in. kapitalne fotografie z Oka Moskwy):

http://www.podniesin...rtal/strefa-4k/

http://www.podniesin...nym-szlakiem-2/

http://www.podniesin.../male-reaktory/

http://www.podniesin...ien-zwyciestwa/


  • 1



#69

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym bardzo to zobaczyć, mam nadzieję że może kiedyś mi się uda;) wie ktoś może czy gdzieś w PL znajdują się podobne konstrukcje lub ich pozostałości?
  • 0



#70

Jestem Sebastian.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam oglądnąć ,, Tube Raiders ,, ;) o Oku Mokwy też jest materiał :) 




   

 


  • 1

#71

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Akurat Tube Raidersi nie umywają się do Podniesińskiego. Jeśli ktoś jest zachwycony nimi, a nie widział Podniesińskiego to traci ogromnie dużo ;)


  • 0



#72

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ufo1987
Właśnie chciałem Cię spytać o te ruchy konstrukcji, bo wiadomo że taka ogromna konstrukcja pracuje.
Myślałem że byłeś na górze i być może odczuwałeś jakieś odchyły na boki.
Ja kiedyś byłem na 60m wieży telekomunikacyjnej to dziwne uczucie było gdy lekko się odchylała od pionu ;)
  • 0



#73

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Ufo1987
Właśnie chciałem Cię spytać o te ruchy konstrukcji, bo wiadomo że taka ogromna konstrukcja pracuje.
Myślałem że byłeś na górze i być może odczuwałeś jakieś odchyły na boki.
Ja kiedyś byłem na 60m wieży telekomunikacyjnej to dziwne uczucie było gdy lekko się odchylała od pionu ;)

 

Nie doświadczyłem tego osobiście na takich wysokościach niestety, ale na dole tak jak wspominałem te dźwięki, najprawdopodobniej spowodowane przez wiatr, który powoduje drgania. Ciężko to opisać słowami, niektóre przypominają coś w stylu lin windowych z tym że są dużooo mocniejsze, cóż trzeba to doświadczyć na żywo, chyba że znajdzie się jakiś filmik na YT, który choć trochę to odwzoruje.

 

Tutaj np. dowody na to jak DUGA-3 jest demontowana i wysyłana na złom więc można między bajki włożyć to co w oficjalnych mediach mówią... Zresztą to norma... Ciemny gród uwierzy we wszystko to co pokarze TV


  • 0



#74

Jestem Sebastian.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

https://www.facebook...?type=1


Akurat Tube Raidersi nie umywają się do Podniesińskiego. Jeśli ktoś jest zachwycony nimi, a nie widział Podniesińskiego to traci ogromnie dużo ;)

Jeżeli chodzie o mnie . To nie oglądam jednego Kanału , bądź jednego filmiku . Oglądam parę aby wyciągnąć jak najwięcej info ale oczywiście tych prawdziwych . Sprawdzam od razu autentyczność materiału . 


  • 0

#75

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

https://www.facebook...?type=1


Akurat Tube Raidersi nie umywają się do Podniesińskiego. Jeśli ktoś jest zachwycony nimi, a nie widział Podniesińskiego to traci ogromnie dużo ;)

Jeżeli chodzie o mnie . To nie oglądam jednego Kanału , bądź jednego filmiku . Oglądam parę aby wyciągnąć jak najwięcej info ale oczywiście tych prawdziwych . Sprawdzam od razu autentyczność materiału . 

 Skoro tak to obowiązkowo musisz zobaczyć Podniesińskiego w akcji jeżeli oczywiście interesujesz się tematem.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych