Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oko Moskwy


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#16

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy ta broń psychotroniczna została zbudowana przez człowieka czy może samego diabła?

Raczej diabeł tego nie zbudował.
  • 0

#17

Wolfenstein211.
  • Postów: 65
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to? http://pix.fine.kiev...allery/0000b02w
  • 0

#18

Fredzik.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jaki zasięg mają fale z tego urządzenia, ale mimo wszystko Syberia jest dość daleko od cywilizacjji. Co prawda do samego USA może być bliżej (nie jestem pewien) niż z zachodu Ukrainy, ale to ta druga lokacja znajduje się o przysłowiowy rzut beretem od Europy zachodniej. A jeśli mieszkańcy Prypeci mieli tam dosyć dobre warunki - podkreślam mieli - to czemu mieliby się przejmować zbytnio kawałkiem żelastwa na horyzoncie? :roll: Z resztą pewnie większość obywateli brała to za jakieś oprzyrządowanie do badań meteorologicznych etc. :hmm:
  • 0

#19

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę,że te konstrukcje spełniają podobną rolę jak instalacje HAARP na Alasce.
Wbrew pozorom Ruscy wcale nie odbiegają technologicznie od swoich kolegów zza oceanu.
  • 0



#20

BananowyZiomek.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMG..Ale to wielkie . :mlotek: naprawde niessamowite :D
  • 0

#21

Fox Mulder.
  • Postów: 67
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy na Discovery był program o Czarnobylu to pokazywali to bydle. Ale już nie pamiętam co o tym mówili.
  • 0

#22

and1and.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Nie ma w tej budowli ani ukrytych zastosowań ani ręki diabła.
Zwykły radar. choć dedykowany do detekcji pocisków balistycznych.
Aktualnie "pod opieką" Moskiewskiego Okręgu Wojsk Obrony Powietrznej.
Czy jeszcze działa ? Wątpie. Czasy naziemnej detekcji (mowa o pociskach balistycznych) odeszły razem z rozwojem techniki.
Obecnie satelity pozwalaja wykryć start pocisku balistycznego w około 30 sekund po odpaleniu. radar miał - ze względu na krzywiznę ziemi - prawdopodobnie o wiele gorsze parametry. Nie mówiac o zużyciu energii.
2. Zwykły radar systemu kontroli ruchu powietrznego może w okreslonych przypadkach uszkodzic znajdujący się w jego poblizu np: radioodbiornik. żadna tajna broń.. po prostu fizyka.
3. Wiadomo jest, że praca z radarami, zwłaszcza o dużej mocy, nie pozostaje obojetna dla organizmu. żadna tajna broń.. po prostu biologia.
  • 0

#23

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ona nie była bezpośrednio zbudowana koło miasta ona była oddalona od niego o kilkanaście kilometrów a w pobliże radaru nie można było się zbliżać
  • 0

#24

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMG..Ale to wielkie . naprawde niessamowite

Nie wiem co ten post wnosi do tematu... :?

A tak do tematu to uważam, że jest to zwykły radar, tylko bardziej mnie interesuje jak oni go zbudowali?? ;D

Poza tematem to uważam, że ruscy to zbudowali takie wielkie bo myśleli, że wilekie to lepsze ale im nie wyszło to już nie chcieli płacić na burzenie tego shitu i zostawili ;p
  • 0

#25

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

and1and piszesz w swoim poscie iz potrzebowal ten radar duzo mocy wiec moze dlatego tak blisko czarnobyla?
+Тиаматmam tak samo xD
  • 0

#26

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten typ architektury móglby mi się z powodzeniem przyśnić w koszmarze. Bardzo pasuje.
A tak na serio- jego rzekome wlaściwości socjotechniczne to na pewno wytwór swego rodzaju mitologii jaka się wytwarza wokól takich miejsc. Efekt rozdźwięku między wladzą a ludem. I efekt dlugotrwalego odcinania ludzi od podstawowych informacji...legendy się tworzą.
  • 0



#27

and1and.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

and1and piszesz w swoim poscie iz potrzebowal ten radar duzo mocy wiec moze dlatego tak blisko czarnobyla?


Prawdopodobnie tak. Mówimy tu o zimnej wojnie - systemy wczesnego ostrzegania MUSIAŁY działać w sposób ciągły. Bliskość źródła zasilania to plus. Linia przesyłowa może ulec uszkodzeniu. Takiego radaru nie sposób natomiast zasilić z agregatów polowych.
Moim zdaniem elektrownia jądrowa nie miała być "tarczą" dla tej instalacji. Jej twórcy w ciągu swojej historii dowiedli, że strata 100 tys żołnierzy to statystyka. Potencjalna strata elektrowni musiała być wkalkulowana w ryzyko.
  • 0

#28

mayki.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no dla mnie wyglada to jak radar.... ale jesli to jest radar... to jaki moze byc jego zasieg... zapewne ogromny... ale oczywiscie radar byc to nie musi.... rownie dobrze moze byc to nadajnik , lub przerosniety grzejnik :P
  • 0

#29

Qdlaty.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre sygnały przez nią wysyłane zostały sklasyfikowane jako zakłócające pracę ludzkiego mózgu, zatem prawdopodobnie był to jakiś prototyp broni psychotronicznej.


pistolet wywołuje dźwięk który możesz ogłuszyć, zatem prawdopodobne że był to kiedyś prototyp urządzenia do ogłuszania przeciwników...
  • 0

#30

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odlaty, ja się średnio na pistoletach znam. Ale w przypadku tego radaru raczej nie chodzilo o sygnaly dźwiękowe.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych