Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lustro


  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#31

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

redfive a ty to co? nauczyciel parapsychologi?? jeżeli ludzie już w młodym wieku interesują się życiem astralnym itp.itd to wydaje mi się że to bardzo dobrze. odskocznia od rzeczywistości? a medytuje się w jakim celu? . Z tym wywoływaniem duchów sie zgadzam,bo to nie jest jakaś głupia zabawa.
Pozdrawiam i bez obrazy redfive:)



Mam wystarczający bagaż doświadczen by tak sądzić. Tu nie chodzi o przekomarzania się, sceptykowanie tylo efekty uboczne całej zabawy.
Potrzebujesz recepty na OBEE. jest bardzo prosta. Najpierw ustal w jakim celu chcesz to osiągnąć, które obszary cię interesują, musisz je bardzo mocno zawęzić. Ogrom pracy i masa danych do przetrawienia.
Następnie trenować odłączanie się od otaczającego swiata. Likwidacja reakcji na boźdzce, całkowite wyciszenie wewnętrznych potrzeb, pragnień, wszystkiego tego co może was łączyć z obecnym światem.

Czy nie przyszło wam do głowy dlaczego mnisi tybetańscy żyją w kompletnym odosobnieniu i ile czasu średnio potrzebują na opanowanie techniki " wyjścia z ciała".

OBEE nie jest mi potrzebne. Rozwijam inne swoje cechy ktore pozwalają przenikać i interpretotowaź to co wokół mnie się dzieje. Pełniłem też role przewodnika dla osób które "uzależniły" się od zagadnień astralnych.
Dlaczego mam się nie dzielić z innymi tym co widziałem, czy czułem.
  • 0

#32

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli ogólne OOBE jest złe, bo jest praktykowane przez ludzi, którzy chcą poznać coś nowego, ale jednocześnie chcą żyć normalnie, a nie jak mnisi tybetańscy uciekać od cywilizacji. Bo przecież oczywistym jest, że zwykły człowiek prawdziwego OOBE osiągnąć nie może bo przecież żyje w normalnym świecie :mrgreen" - jakież to proste...
  • 0

#33

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OBEE jest OBEE i nic ponadto. Nie ma żadnych przymiotników.
To narzędzie takie jak młotek czy siekiera.


Zabawne.
Kiedyś spotkałem się z wywodem na temat przyczyn likwidacji cywilizacji na ziemi przed 14 tysiącami lat.
Ja zapisałem się do obozu pragmatycznego który forsował teorię wojny ogólnoświatowej z wykorzystaniem atomu i innych broni. Świadczyły o tym hinduskie eposy, gwałtowną zmianę klimatu, śłady promieniowania.

Inny obóz popierał naszą teorię jednak za bezpośrednią ptrzyczynę wskazał odejście człowiek od świata materialnego w stronę przebywania w świecie astralnym. Silnie akcentowano kastowość społeczeństwa co było przyczyną buntu.
To mini sympozjum było bardzo ciekwawe i udowodniło mi,że kiedy wyeliminuje się niemozliwe reszta jest całkowicie prawdopodobna.
Spock też tak twierdził.
  • 0

#34

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja nie dostrzegam sensu 3/4 wypowiedzi redfive'a w tym temacie ?
  • 0

#35

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja nie dostrzegam sensu 3/4 wypowiedzi redfive'a w tym temacie ?



Ach ten internet.
  • 0

#36

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tez nie rozumiem o czym on bredzi xD A juz zwlaszcza na 1 stronach tematu... Coz, jesli sie zle stawia znaki interpunkcyjne to tak jest...
  • 0

#37

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez nie rozumiem o czym on bredzi xD A juz zwlaszcza na 1 stronach tematu... Coz, jesli sie zle stawia znaki interpunkcyjne to tak jest...



Zwykły test. Każdy kto wykazuje jakiekolwiek zacięcie do przekazywania wiedzy, stara się wyłożyć ją w zupełnie neutralny sposób. To odróżnia ludzi tolerancyjnych i świadomych od reszty.
Jest to zwykła dyskusja a nie próba wmówienia swoich racji. Korzystanie z internetu nie pozwala na dygresje od głównego tematu a także przeskakiwania z podwątku do innego. Ludzie coraz częściej zatracają umiejętność komunikowania się ze sobą.
Chciałem zwrócić fakt na próby alienowania pewnych zachowań, czy prób narzucania swojego światopoglądu.
To,że ktoś jest sceptykiem bardziej wynika z przemyśleń, niż z "radosnego" przyjmowania wszystkiego co popadnie do wiadmości.
Sceptyk a niemaruda, czy malkontent.
Jeżeli ktoś chce być nestorem tego wątku to powinien udzielić wyczerpującej wypowiedzi a nie translacji.
Powinien przedstawić fakty, poprzeć je w jasny sposób, a spłycać czy chwalić się że używa automatu do interpunkcji.
Ja oczekuję konkretnych wypowiedzi.
To z czym ja się spotkałem nie było ani miłe ani przyjemne. Lustra to bardzo niebezpieczne narzędzie w praktykach związanych z bytami niematrerialnymi. Nie interesują mnie ohy i achy na dany temat czy wzajemne łechtanie ambicji stałych bywalców tylko konkretów.

Przyjmuję do wiadomości, że rangi są przyznawane za konkretne osiągnięcia a nie za ilośc postów.
Tak więc ranga adept jest dla mnie na wyrost.
  • 0

#38

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm... jeden wielki off-top, kończymy imprezkę bo inaczej zamykam temat... wracać do lustra :mrgreen:
  • 0

#39

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... jeden wielki off-top, kończymy imprezkę bo inaczej zamykam temat... wracać do lustra :mrgreen:


O nie nie nie kolego.
Czekamy na resztę ekipy.
Ciekawość mnie zżera.
Narka.
Mam wyjazd, później sobie posty obejrzę.
  • 0

#40

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Fenixie, jak sadzisz, czy jakbym zamaist swieczek latarek uzyl to tez moje oczy moglyby mi splatac psikusa? Czy to po prostu efekt drgania plomienia na swieczce co powduje zmeczenie oczu i "oczpląs" ?
  • 0

#41

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jejku no nie offtop, bo to wynikło z dyskusji nt. lustra :P powinno się zakładać oddzielny temat do każdej wypowiedzi or what?
  • 0

#42

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Off-top the last one : jak dla mnie to te ostatnie wypowiedzi były kompletnie nie na temat.

Fakolpet, no niestety nie wiem... jaki oczoplą ? chyba nie czytałem wszystkich postów :) .
  • 0

#43

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wziąłem w cudzysłów oczopląs bo nie wiem jak to nazwać :P Złudzenie? a JEŚLI TO NIE ZŁUDZENIE? xD
  • 0

#44

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cały czas mówimy o tym przypadku z lustrem? :) Ciężko to powiedzieć, ja wiem np, że to co przeżyłem nie było żadnym złudzeniem.
  • 0

#45

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgodze sie - lustro moze byc niebezpieczne, jezeli nie zna sie jego symboliki i wlasciwosci... jezeli robi sie cos z nim o czym nie ma sie pojecia. Sprowadzic byt nie trudno, gorzej sie go pozbyc. Jezeli mialbys problem z tym co Ci wpadlo do domu (o ile wpadlo i jest) to wyslij mi PW.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych