Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego dusze zostają?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

parę moich uwag:)
po pierwsze LUDZIE o SNACH TO MOŻNA rozmawiać sobie ładnie i kulturalnie na dziale do tego przeznaczonym:)o muzyce i subkulturach tez:)

+Тиамат temat jest nazwą rozdziału w książeczce Andy Prątnickiej więc pretensje do niej proszę kierować :)
pisałam to na podstawie jej książki ponieważ ta kobieta ma styczność z duchami:)
a moim znaniem ja na podstawie mojej wiedzy książkowej nie mogę sama ich segregować bo ich nigdy nie spotkałam, dlatego cytuje ludzi którzy się znają :)

a jak to możliwe że dusza nie wie że umarła?
przeważnie jest to spowodowane tym że umiera podczas krótkiej chwili.
a to że nie może podnosić nic nie może otwierać drzwi pewnie sobie tłumaczy że ma moc która dostała właśnie tego dnia (kiedy umarła) i "żyje" sobie dalej.
  • 0

#17

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak samo można podważyć chrześcijaństwo, a nawet jeszcze łatwiej, twierdząc że to tylko nieudana sekta żydowska, z heretykiem na czele :P Więc radzę uważać co nazywasz głupim.
Co do dusz, to raczej naczytałem się Kojiki oraz opracowań na ten temat, także z rozmów z samymi Japończykami. Dusza ludzka po śmierci nigdzie nie idzie, zostaje tutaj na Ziemii przy ciele. Jako, że wtedy (znaczy się gdzieś tak od 9 tys. lat p.n.e. do około X wieku n.e.) zmarłych chowano się w grotach górskich, to właśnie góry są odpowiedzialne za oczyszczanie dusz. Dusza stopniowo idzie ku górze i gdy dociera na szczyt jest już całkowicie oczyszczona. Następnie staje się duchem opiekuńczym swojej rodziny bądź wsi.
Myślenie nie boli, polecam tą czynność na przyszłość zanim się coś napisze :)
  • 0

#18

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wanda prątnicka? to nie jest ta egzorcyskta co była w ekspresie reporterów?
  • 0

#19

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Galakar, mam prośbę, możesz mi skrobnąć na PW jakieś dobre źródła wiedzy nt. shintoizmu?

Ana mert, sugerujesz, że ludzie słuchający metalu nie są normalni?
  • 0

#20

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiem że to nie jest temat na temat :P muzyki ale napiszę tylko że jestem Punkiem i słucham Punk Rocka i zaznaczam że nie słucham Metalu chociaż nic do niego nie mam, nie lubię słuchać o tym że śmierć nas uwolni albo że strach jest ludzką potęgą ale mimo to bardzo lubię się bać :P pisze horror i lubię oglądać horrory zdarzają mi się też tego typu sny choć przeważnie ( wiem że to głupio zabrzmi) kończą się tym że godzę się z czarnym charakterem... wiem że głupio to brzmi ale już taka moja natura :P wieże w to że taki sen jest możliwy a co do głównego tematu to... nie mam pojęcia jak można zginąć i nie wiedzieć o tym że się nie żyje... chociaż wiem że jest to możliwe gdyż mimo tego że nie jestem fanem "ciemnej strony :D " interesuję się takimi rzeczami
  • 0

#21

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

już dawno o tym ktoś pisał, tzn o tym, że jak zginie się nagle, to jest taki szok, że się nawet nie wie, że już się nie jest na ziemskim padole. taka dusza wraca sobie do domu i nagle uświadamia sobie, że nikt jej nie widzi ;)

@Wiciu
stary, jeśli Twoim zdaniem wszystkie piosenki metalowe traktują o śmierci i strachu to przykro mi mówić, ale lepiej się nie wypowiadaj na ten temat ;)
  • 0

#22

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja napisałem: "nie słucham Metalu chociaż nic do niego nie mam." i po tym podkreślam był przecinek "," znak interpunkcyjny który miał odgradzać metal od tego co piasłem o tym że nie lubię słuchać o śmierci co miało oznaczać że nie słucham metalu i nie lubię słuchać rzeczy typu: śmierć nas uwolni załapałeś :D
  • 0

#23

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wiem czy Prądnicka była w telewizji musisz sobie poszukac w necie bo tv nie jest moją mocna stroną.
popełniłam literówke, właśnie miało pisac Wanda nie Anda...

wiciu i jeśli wiesz że piszesz nie ma temat to pisz to gdzie indziej,
no chyba że jak już ma byc ten off top

wytłumaczcie mi jak możecie sie wypowiadac i oceniac rzeczy na których się nie znacie, o metal mi tu chodzi.
swoje pytanie kieruje do Wicia.

/edit
coś mi tekstu wcieło:) poprawiłam:)
  • 0

#24

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szada wiesz co chętnie bym ci odpowiedział na pytanie ale tak nie wyraźnie napisałaś że nie mogę go się w tekście doszukać i bynajmniej nie chce Cię tym urazić ale naprawdę nie wiem o co mnie pytasz... :)
  • 0

#25

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głęboki offtop się tu rozwinął. I tak pewnie zostaną posty usuniętę.
Szada - ja jestem największym anty-metalem w moim mieście i w okolicach. Nienawidzę ludzi z tej subkultury. Za dużo zła wyrządzają, same debile i psy. Chociaż respektuje dwóch czy trzech metali, a tych, których nie znam - nie mam do was NIC, neutralny jestem, ale z mojego otoczenia to jest lekkie przegięcie !. Ja jestem punkiem, trzech ludzi z subkultury metalowej grozi mi śmiercią. Nie puszczam się dalej w miasto bez kosy, mam na pieńku z paroma zespołami w moim mieście metalowymi, jestem jaki jestem, wg. mnie to ja pomagam innych, bo już pomogłem poprzez moją walkę z tą subkulturą. Pozdrawiam. Nie będę na koniec wypowiadał ras słów typu 'metale ssą', gdyż nie do wszystkich tak uważam.
  • 0



#26

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja teoria na ten temat jest prosta:
Te dusze, które za życia nie dokończyły swych spraw na ziemi to zostają, zaś te, które mają już wszystko załatwione to idą tam gdzie mają iść, czyli do nieba lub piekła.
  • 0

#27

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to ja chyba nigdy się z ziemi nie wyrwe :)
  • 0

#28

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

amadeo - za dużo filmów ;p poczytaj sobie parę książek (bruce'a najlepiej) to zmienisz swoją teorię raz dwa ;p
  • 0



#29

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że ta teoria jednak w większości opiera się na domysłach, no bo skąd można mieć informacje typu ,,większość dusz nie odchodzi do światłości"? Spis powszechny?

PS: Refused a ja nie uważam się za psa ani za debila, a większość metali których znam to inteligentni, pogodni i religijni ludzie, więc teks o szerzeniu zła nie był zbyt trafiony. Nie dziwię się, że grożą Ci śmiercią, bo krew się burzy, kiedy słuchasz opinii o sobie od człowieka, który Cię wogóle nie zna. To właśnie przez takich ludzi jak Ty, obie subkultury nie żyją ze sobą w przyjaźni. Pomagaj dalej światu niszcząc tych, którzy Ci się nie podobają, świetne podejście :/
  • 0

#30

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem Punkiem i jakoś z Metalowcami żyję w zgodzie :) a wracając do tematu to myślę że jedyną słuszną teorią jest to że co będzie po śmierci dowiemy się po śmierci :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych