Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdobyła sławę z powodu długiej czkawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdobyła sławę z powodu długiej czkawki


Nastolatka cierpiała przez pięć tygodni z powodu czkawki i cała Ameryka zaangażowała się, aby pomóc dziewczynie. Wszelkie rady okazały się bezużyteczne. Czkawka ustała samoczynnie - donosi internetowa edycja niemieckiej gazety "Die Welt".

Dołączona grafika


Dziwna przygoda nikomu wcześniej nieznanej nastolatki rozpoczęła się 23 stycznia podczas zajęć szkolnych. Po pięciu godzinach nieustającej czkawki została zwolniona do domu, a po paru dniach przestraszona matka poprosiła lokalną gazetę o pomoc. Po opublikowaniu historii odzew czytelników był natychmiastowy. Redakcję zasypały rady, jak pozbyć się przykrej dolegliwości.

Wszelkie próby zwalczenia przypadłości kończyły się fiaskiem. Sok z grejpfruta, płukanie gardła wodą z solą, stanie na głowie, nawet życzliwe próby przestraszenia dziewczyny nie przyniosły rezultatu. Podobnie zakończył się maraton po wszelkich specjalistach rozpoczynając od lekarza chorób zakaźnych, przez neurologa i znawcy medycyny naturalnej, kończąc na hipnotyzerze. Ani leki, ani ostre igły używane do akupunktury nie dały rezultatu.

Dziewczyna trafiła nawet do telewizji, gdzie cała Ameryka mogła przyjrzeć się nastolatce, która w ciągu godziny 50 razy wydała urywane odgłosy czkawki. "Sława" i dolegliwości skończyły się nagle w środę popołudniu, pozostało tylko bolące gardło i podrażniony nos.

Nastolatka nie pobiła jednak rekordu, który ustanowił Amerykanin - przez 69 lat miał czkawkę, mimo to dożył imponującego wieku - 93 lat. Jak widać można się do wszystkiego przyzwyczaić.

źródło: http://news.yahoo.co...dless_hiccups_5
  • 0



#2

j.z.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak ja mam czkawke czasem to nie moge wytrzymac ale piec dni ...
jak chodzila spac? ciekawe; dd
ps. 69 lat miec czkawke.. ; oo
podziw, podziw.. d;
  • 0

#3

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

heh, mi jak się czknie z 3 razy, to mnie szlak trafia :)
Swoją drogą, ciekawe czym taka dolegliwość może być spowodowana...
  • 0



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą, ciekawe czym taka dolegliwość może być spowodowana...


czytałem, że nie ma sensownego (naukowego) wyjaśnienia odnośnie tego co powoduje czkawkę
  • 0



#5 Gość_shiyoto

Gość_shiyoto.
  • Tematów: 0

Napisano

a ja czytałem gdzieś kiedyś że czkawka to jakaś pozostałość po naszych prehistorycznych przodkach, którzy sami wykonywali podobną czynność jak czkawka która do czegoś tam była im potrzebna( już nie pamiętam do czego)
  • 0

#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

do czegoś tam była im potrzebna( już nie pamiętam do czego

Najważniejszego nie zapamiętałeś :) Do czego może być potrzebna czkawka? Też mnie to wnerwia jak mi się czknie ledwie kilka razy, nie wyobrażam sobie "cierpieć" tak długo :P
  • 0

#7

Uriziel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wejdzcie tu i tu
  • 0

#8

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten facet co miał czkawke przez 69 lat pobił rekord guinessa! Z początku zawsze jest ciężko, potem człowiek przystosowuje sie do problemów zdrowotnych i fizycznych. Jeśli będe miał informacje o tym rekordziście zamieszcze jego życiorys i w ogóle informacje o nim. :>
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych