Skocz do zawartości


Zdjęcie

2009 Asteroida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Baron.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może są jakieś tajne programy rządowe gdyby zagrożenie z kosmosu nadchodziło? Bo coś mi się wierzyć nie chce że Bush jest aż tak głupi:/
  • 0

#17

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głupie to ze musza płacic za cos co jest w ich własnym państwie. Nigdy tego nie mogłem zrozumiec. Jak by tak leciało cos na ziemie? Chcą ratowac a tu Pupa, nie ma funduszy na to. Moim zdaniem to co pomoze przetrwac ludzkosci powinno byc robione za DARMO. Od ludzi dla ludzi. Tak to komu panstwo płaci? Samym sobie? hah. Nigdy tego nie zrozumiem. Gospodarka i finanse to nie moja działka. Ja bym zrobił by to co ma ochronic ludzkosc jest robione dla swiata. Wtedy ten ktos moze byc uznany za bohatera. A jak ludzkosc zginie to raczej za zdrajce albo kogos tam. Ze mógł ale nie ochronił bo kasy nie dostał. Głupie to.
  • 0

#18

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Seboolek głupie to ale tak jest. Ale mysle ze jednak UsA , UE i dodam jeszcze do tego towarzystwa Rosje, potrafiły by wspolnie cos zdzialac, i gdyby od tego zalezalo przezycie ludzkosci napewno zaczeli by wspolnie rozwiazywac problem. Jednak czy to dzialanie bylo by owocne, watpie. Pewnie doszli by do porozumienia w przeddzien katastrofy i juz nic nie dalo by sie zrobic ;)
  • 0

#19

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście w każdej chwili można władować paru "Dzielnych Amerykanów walczących o Wolnośc Waszą i Naszą!" (oczywiście musi być conajmniej jeden nigger, inaczej akcja będzie nieudana!) po parugodzinnym treningu w symulatorze "Microsoft Flying Simulator '99" do wachadłowca z paroma ładunkami atomowymi i posłać w cholerę, eee, to znaczy na asteroidę.
Oczywiście, że się uda! Sam widziałem w "Armaggedonie"!
  • 0



#20

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

moim zdaniem oni powinni sie do prawdziwej roboty wziac zamiast jakies plany robic, jezeli by cos takiego zaszlo to jest wiadome ze trzeba pomoc bez zadnych planow no ale oni w koncu za cos kase musza brac
  • 0



#21 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

filmik


coś takiego jest raczej nierealne ale wstawiłem bo fajnie wygląda
switnie zrobiona animacja :)
  • 0

#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jowisz chroni Ziemię przed katastrofą


Jowisz dzięki swej masie może zatrzymywać niektóre komety, ale wysyła w stronę naszego globu inne.


Przekonanie, że Jowisz jest "tarczą", która osłania Ziemię przed zderzeniem z kometami czy asteroidami, nie jest do końca prawdziwe - wykazały ostatnie badania astronomów zaprezentowane podczas European Planetary Science Congress w Poczdamie.

Rzeczywiście Jowisz - dzięki swemu oddziaływaniu grawitacyjnemu - chroni Ziemię przed ciałami, które pochodzą spoza Układu Słonecznego. Sam jednak jest źródłem zagrożenia, za sprawą komet zwanych Centaurami, które znajdują się na orbicie w większości pomiędzy Saturnem a Neptunem. Ciała niebieskie, które zagrażają naszej planecie, a które astronomowie nazywają bliskimi Ziemi obiektami, pochodzą właśnie stamtąd lub z głównego pasa asteroid pomiędzy Marsem a Jowiszem.

Dr Jonathan Horner i prof. Barrie Jones opracowali komputerowy model, który wytyczył trasy ponad 100 tys. asteroid z gromady Centaurów, obejmujący 10 mln lat. Wzięto pod uwagę kilka scenariuszy: oprócz istniejącego obecnie układu planetarnego sprawdzono trasy komet w kilku przypadkach: gdyby Jowisz był planetą o mniejszej masie, a także gdyby go w ogóle nie było. I okazało się, że ilość zderzeń z Ziemią w przypadku brakuJowisza byłaby taka sama, jak w warunkach, gdy planeta rzeczywiście istnieje. I choć Jowisz dzięki swej masie jest w stanie zatrzymywać niektóre komety, wysyła w stronę naszego globu inne.

Ale gdyby zastąpić Jowisza planetą o mniejszej masie, np. wielkości Saturna, ilość kolizji zwiększyłaby się radykalnie. -Nie oczekiwaliśmy takiego obrotu rzeczy, że planeta wielkości Saturna zamiast Jowisza spowodowałby wzrost zagrożenia kolizją - przyznał Jonathan Horner.
http://www.rzeczposp.../nauka_a_3.html
  • 0



#23

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doskonale. A zatem mamy już wszystkie najważniejsze informacje.

Asteroida 99942 Apophis. Sieć rozmieszczonych na Hawajach amerykańskich teleskopów pracujących w zakresie podczerwieni, poczyniła obserwacje na podstawie których NASA w roku 2005 oszacowała długość tej asteroidy na 350 metrów. Ocenia się że jej masa wynosi 46 000 000 ton.
W roku 2029 Apophis przeleci w bardzo niewielkiej odległości od Ziemii. Jeżeli wpadnie wtedy w strefę przyciągania ziemskiego, może do doprowadzić do kolizcji w roku 2036.
Apophis została dostrzeżona po raz pierwszy 19 czerwca 2004 roku przez zespół naukowców w skład którego wchodzą Rou Tucker, David Tholen i Fabrizio Bernardi.
Apophis okrąża Słońce w średniej odległości 0,922 AU (AU - Astronomy Unit - średnia odległość Ziemii od Słońca - 150 000 000 kilometrów) i porusza się z prędkością 30,73 kilometra na sekundę (Ziemia porusza się z prędkością 30 km/s).

Aby uspokoić nastroje społeczeczne (co jest mądrym posunięciem), NASA stworzyła osobną stronę poświęconą możliwości potencjalnego uderzenia Apophis w Ziemię:
http://neo.jpl.nasa....isk/a99942.html
NASA obliczyła że w razie kolicji, Apophis wejdzie w ziemską atmosferę z prędkością 5,87 km/s. Na skutek oddziałowywania ziemskiego pola grawitacyjnego zacznie przyśpieszać i ostatecznie może uderzyć w powierzchnię Ziemii z prędkością 12,59 kilometra na sekundę (45 324 km/h). Skutki takiego uderzenia są trudne do przewidzenia.
Jakkolwiek z obliczeń NASA wynika że Apophis nie jest, że się tak wyrażę, "wycelowana" wprost w Ziemię. Z precyzyjnych obliczeń wynika że jeżeli nawet w roku 2029 wejdzie w strefę przyciągania ziemskiego, to w roku 2039 powinna minąć Ziemię w odległości 0,53 promienia Ziemii, czyli w odległości 3380 kilometrów.

A zatem, nie ma powodów do obaw i pamiętajcie że MOC jest z nami !

P.S. Amerykańska administracja postępuje nie rozsądnie. Na przyszły rok wyasygnowali już dla Pentagonu 460 000 000 000 USD, a dla NASA dwóch miliardów nie mają. Przypuszczam że Biały Dom jest bardziej zainteresowany irackimi polami naftowymi niż globalnym bezpieczeństwem.
  • 0

#24

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A zatem, nie ma powodów do obaw i pamiętajcie że MOC jest z nami !


Miejmy nadzieje ze NASA nie pomyliła się co o tych obliczeń, bo ta sytuacja nie wyglada za ciekawie. Tym bardziej ze jest to bardzo bliska przyszłość.
  • 0

#25

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale i tak rok 2039 jest dość daleką przyszłością, czyż nie?
  • 0

#26

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zależy od punktu widzenia. Ja się będę cieszył jeżeli dożyję do następnego weekendu.

A wracając do Apophis'a, to istnieje też pewne prawdopodobieństwo iż asteorida odbije się od ziemskiej atmosfery. To kwestia kąta pod jakim w nią uderzy. I wreszcie NASA może podjąć aktywne działania. Czy pamiętacie misję sondy Deep Impact, wyniesionej na orbitę Ziemii przez rakietę Delta II w styczniu 2005 roku ?
Celem misji była kometa Tempel 1 krążąca w odległości 1,5 AU od Słońca, której okres obiegu wynosi 5,5 roku ziemskiego.
W dniu 4 lipca 2005 roku, po wejściu na kurs kolizyjny, Deep Impact wystrzeliła specjalnie zaproktowany moduł który uderzył w Tempel 1, wybijając w komecie krater mający około 100 metrów średnicy i głębokość 28 metrów. Statek macierzysty Deep Impact sfilmował i sfotografował przebieg kolizji z odległości 500 kilometrów.
W ten sposób zdobyto cenne infromacje na temat:
- zawartości wnętrza komety, zawierającego materię sprzed czterech i pół miliarda lat;
- planowania misji mających na celu niszczenie ciał niebieskich które potencjalnie zagrażają Ziemii.
Myślę że doświadczenia z misji Deep Impact, będzie można wykorzystać w roku 2039.

http://www.nasa.gov/...sion/index.html
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych