Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ouija


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czym jest tabliczka ouija ??

Ouija to zastrzeżona nazwa handlowa gry składającej się z planszy z literami, cyframi i słowami oraz niewielkiej trójkątnej wskazówki zamocowanej na dwóch rolkach i pionowej igły. Kiedy lekko położy się koniuszki palców na wierzchu tej wskazówki, ma ona poruszać się nad powierzchnią planszy i wskazywać litery, tym samym tworząc pewien przekaz. Zwolennicy mówią, że dzięki tabliczce ouija można komunikować się z duchami zmarłych.

Zastosowanie ouija

Osoby wierzące w istnienie zjawisk paranormalnych i dziedzinę duchową korzystają z tabliczki ouija jako narzędzia do channelingu i są przekonane, że uzyskiwane tą drogą wiadomości to prawdziwe przekazy od duchów. Ouija jest wykorzystywana do channelingu i wróżenia.

Wskazówki korzystania z ouija

Opracowano ścisłe zasady, dzięki którym powinno się bezpiecznie korzystać z tabliczki ouija:

Nigdy nie używaj ouija w samotności ani w miejscu, w którym duchy mogą się zbierać, na przykład na cmentarzu, w nawiedzonych domach, miejscach jakiejś wielkiej tragedii itd.; żeby chronić się podczas używania ouija, należy wizualizować sobie białe światło wpływające do ciała, wypełniające je o otaczające je całkowicie; traktuj duchy, z którymi nawiązałeś kontakt, z szacunkiem i kurtuazją; nie pozwól duchom liczyć wstecz ani recytować alfabetu. Jeśli ukończą taką recytację, będą w stanie uciec z planszy; jeśli wskazówka kilkakrotnie pokazuje cyfrę 8, oznacza to, że jakiś zły duch przejął kontrolę nad planszą; jednym sposobem ochrony przed przejęciem kontroli przez złego ducha jest natychmiastowe użycie wskazówki w odwrotnym położeniu; nie próbuj zniszczyć tablicy ouija poprzez jej spalenie. Często w takim przypadku krzyczy, zaś każdemu, kto usłyszy ten krzyk, pozostaje mniej niż 36 godzin życia; nigdy nie pytaj o Boga; nigdy nie pytaj o to, którego dnia i jak umrzesz.

Prawda czy fikcja ??

Istnieją w literaturze relacje o ludziach, którzy posługiwali się grą ouija i uzyskiwali informacje, które później okazywały się prawdziwe. Niemniej jednak jest prawdopodobne, że w zdecydowanej większości przypadków wszelkie wiadomości przekazywane przez ouija stanowią skutek działania zjawiska, które nazywamy efektem ideomotorycznym. Niekontrolowane i nierejestrowane ruchy mięśni, powodowane przez podświadomość użytkownika planszy, przesuwają wskazówkę nad planszą. Sceptycy utrzymują, że nie ma krzty prawdy w twierdzeniach, że duchy komunikują się za pośrednictwem tej gry, zaś jakiekolwiek pozornie trafne informacje wynikają pewnie ze zjawiska synchroniczności.


zrodło : google.pl
  • 0

#2

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny artykulik.

Czy ktoś się tym zabawiał z ludzi na forum?

Dziękuje właśnie poszerzyłeś baze danych Parapedii wolnej encyklopedii paranormalnej. Link do twojego artykułu jest tuaj.
  • 0

#3

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się tym bawiłem pare razy tylko raz coś mi wyszło ale przekaz nie miał żadnego sensu :hmm:

Fajna ta parapedia życze szybkiego rozwoju
  • 0

#4

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z podobną tabliczką mamy do czynienia choćby w filmie Egzorcysta, kiedy to dziewczynka komunikowała się z duchem, ułatwiając mu w ten sposób nawiedzenie jej.
  • 0

#5

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.fraida.pl/product_info.php?prod...de128b9729d1593"]http://www.fraida.pl/product_info.php?prod...de128b9729d1593[/url]
ta tabliczka prezentuje sie nieco inaczej niz ta przedstawiona w opisie :P
a co do komunikacji z duchami za jej pomoca mam mieszane zdanie , nie sadze by kazdy seans z taka grą owocował jakims przekazem ...
ciekawi mnie jakie inne zastosowanie ma taka tabliczka :)
  • 0

#6

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ta parapedia to kopia Wikipedii xD Ja się boje w coś takiego bawić. Mimo to kiedy kolega zaproponował mi wyprawę na duchy to byłem chętny jednak kumpel się speniał 5 min przed wyprawą xD
  • 0

#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym z chęcią tym się pobawił... może na następnej wycieczce szkolnej ;] ??

Oczywiście jako test...
  • 0



#8

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No może i fajna zabawa by była, a wiecie może z kąd można nabyć taką tabliczkę??
  • 0

#9

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wiecie może z kąd można nabyć taką tabliczkę??

Wrecz niesamowite, ale nie ma na allegro :o

Ale jest na ebayu :D => http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
za 0.99$- prawie za darmo. Tylko jakas taka malo profesjonalna, duch moze sie obrazic jak taka zobaczy i nie zechce przemowic.

Tutaj z kolei mamy juz super zestaw z drewna dębowego za jedyne 110zlociszy http://www.fraida.pl...2c0c6b0db9b3927
Drogo, ale jak sie przezentuje :mrgreen:


Jest jeszcze wariant superoszczednosciowy- wydrukowac sobie ouije na kartce papieru, a z pudelka zapalek zrobic wskaznik (20 groszy za papier + tusz oraz 30 groszy za pudelko zapalek- najtansze rozwiazanie :victory: )
  • 0

#10

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

turrkus po co :) lepiej zrobic cos porzadnego ... kawałek sklejki i lutownica do wypalenia słow i liter :) a wskaźnik wedle uznania :)
  • 0

#11

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

kiedyś taka tabliczka była na allegro.pl za 30zł.... teraz to pozostaje zrobić takową sobie samemu :)
  • 0

#12

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale z tego opisu wynika, że najtrudniej zrobić wskaźnik - trójkątny na dwóch rolkach, ale jak je zamocować?
  • 0

#13

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kori wlasnie tez tej kwestii nie rozumiem wskazniki na tych "polskich" tabliczkach to poprostu kawałki drewna i nie widac zadnych rolek czy coś , zdaje sie ze owe rolki mialy pomoc sile duchowej ruszać wskaźnikiem :P
  • 0

#14

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli polskie duchy mają więcej siły widocznie :D
  • 0

#15

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bwaha, a ja zrobiłem swoją tablice (nie tabliczke, bo to coś to duże jest :P ) Ouija :D . Taki kawał drewna, wyryłem litery, wskaźnik trójkątny, bez rolek :P . I wszystko to za darmo :P .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych