Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje, gdy umieramy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co się dzieje, gdy umieramy?

To bardzo ważne pytanie. Ta kwestia intryguje rodzaj ludzki, odkąd jesteśmy w stanie się takim rzeczom przypatrywać.

Czy istnieje życie po śmierci? Gdzie idziemy? Czy istnieje dosłowne Piekło i Niebo? Czy przechodzimy do innego wymiaru? Na inną planetę? A może tylko znikamy i przestajemy istnieć?

Nie ma żadnego twardego dowodu naukowego potwierdzającego istnienie życa po śmierci. Istnieje jednak wiele niepotwierdzonych dowodów na to, iż nasze duchy - nasza energia, nasze dusze lub jakiekolwiek inne nasze jestestwo - przeżywają śmierć w jakimś innym planie istnienia. Istnieje wiele tysięcy doniesień o obserwacjach duchów zarejestrowanych od początku naszej historii, najważniejsze z nich to spotkania ze zmarłymi ukochanymi, krewnymi, którzy wydają się zapewniać, że w nowym życiu są zdrowi i szczęśliwi.

W doświadczeniach z pogranicza śmierci ludzie klinicznie umarli wracają do życia. Opisują przemieszczanie się przez świetlny tunel do innego wymiaru, gdzie spotykają ukochanych, którzy przeszli tam już wcześniej, a także niekiedy spotykają postacie znane w ich religii. Czy takie osoby doświadczyły życia po śmierci z pierwszej ręki?

Istnieje także wiele nadzwyczajnych przypadków reinkarnacji. Czy są one dowodem na istnienie życia po śmierci?

Dołączona grafika

Źródło: Paranormalium.pl
  • 0

#2

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" Cóż stąd, że umieramy? Życia jest wciąż tak dużo. Wszystko mija, a nic się, nic się nie zmienia " - Maria Dąbrowska

Chyba tak naprawde bedziemy tego pewni po swojej własnej śmierci... :) Nawet OOBE nie da nam 100% pewności, nawet śmierć kliniczna, etc. ... poprostu nigdy nie bedziemy pewni czy to wlasnie to i czy to wlaśnie tak wygląda.

Pozdrawiam
  • 0

#3

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez obrazy, ale po co poruszać taki temat ? Wątpie by ktoś Tobie odpowiedział na te mroczne pytania.
  • 0

#4

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co się dzieje gdy umieramy? umieramy :P
  • 0

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pyziak powiedz mi co twój post wnosi do tematu...
Elkojotle wiele osób sobie zadaje to pytanie i poszukują na nie odpowiedzi. Wiele przemawia za tym że te pytania jedna jakiś sens mają, wbrew pozorom :P i że są osoby będące w stanie udzielić na nie choćby cząstkowej odpowiedzi.

A wracając do tematu, to częściowo na pytania "co się dzieje" może odpowiadać film dokumentalny "Życie po życiu" a także książka Raymonda Moody'ego pod tym samym tytułem.

W filmie przedstawiono historie sześciu osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Wszyscy wspominają o tunelu ze światełkiem na końcu, o "doświadczeniach z miłością" objawiającą się w postaci światełka latającego po pokoju, i o innych podobnych rzeczach.

Sam film niedługo umieszczę w dziale "Download", jakoś udało mi się podpiąć pod niego polską ścieżkę dźwiękową ze starego VHS'a ;)

A tak już lekko offtopując, to czy przeżył ktoś z was lub waszych bliskich/znajomych doświadczenie przedśmiertne?
  • 0



#6

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem gdy umieramy to żyjemy dalej w świecie astralnym czyli OOBE ;) .
  • 0

#7

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ten pic z tunelem na końcy światła i Bogiem oraz umarłymi osobami z rodziny podczas smierci klinicznej to tylko podświadomość. To dzieje sie tylko w głowce i jest tak jak sen, swykła wyobraźnia :)

A co do nieba i piekła to uważam, że po śmierci tracimy świadomość i nie ma nic, poprostu nas nie ma. Nie myślimy i to koniec :)
  • 0

#8

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jakim cudem osoby po NDE opisują miejsca, w których w życiu nie były? To chyba nie jest dzieło wyobraźni...
  • 0



#9

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

imo reinkarnacja.
biedny zmienia sie w bogatego itd
  • 0

#10

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Arthein przecież w "Nie do wiary" było że typiara w czasie operacji nie miała sprawnego muzgu wogule nie przejawiał aktywnosci to jakim cudem jej wyobraźnia mogła działać i po operacji wiedziała co kto mówił i co działo się za oknem szpitala :/
  • 0

#11

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moje zdanie jest takie ze gdy umieramy organizm i wszelkie funkcje poprostu sie wyłączają ... a co do reinkarnacji osobiscie nie wierzę w takie coś :) a co do swietlnego tunelu to nie musi byc jakies zjawisko parapsychologiczne a poprostu naturalna częśc konca zycia :) choc jak widac nie zawsze konca :) a spotkanie osob bliskich to zdaje sie iż
tylko psychika działa w tym momencie
  • 0

#12

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja sądze że po smierci rodzi się na nowo i tak aż do moment osiągnięcia przez duszę doskonałości
  • 0

#13

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam własne przemyślenia na ten temat.

Moim zdaniem po śmierci reinkarnuje się wielokrotnie, wykonując pewnego rodzaju wędrówkę.
Gdy wędrówka się zakończy, zmierza do miejsca ostatecznego przeznaczenia - tak zwane niebo.

Ja tak myślę.
  • 0

#14

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pyziak powiedz mi co twój post wnosi do tematu...


może na przykład moje zdanie na ten temat? :)
  • 0

#15

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według mnie najbardziej możliwym wyjściem będzie reinkarnacja. Wiele osób widzi w szczeniaku zmarłego nie dawno dziadka itp ;)
Umieścił bym tą książkę ale prawo zabrania.

Sam film niedługo umieszczę w dziale "Download", jakoś udało mi się podpiąć pod niego polską ścieżkę dźwiękową ze starego VHS'a wink1.gif


To chyba zabronione panie moderator ?? :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych