Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to prawda że po dekapitacji głowa zachowuje świadomość jeszcze pół minuty?


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#31

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

głowa żyje jeszcze przez 13 sekund, czytałem o tym w "Focus'ie", nawet mam go w domu ale za długi art o rewolucji francuskiej żeby przepisać :) pamiętam tak z głowy że np. skazańcy umawiali się przed ścięciem że będą np. mrugać do znajomych czy robić miny :D
może dziś później poszukam tego więcej :)
  • 0

#32

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nawet sam widziałem taki przypadek u koguta , gdy mój tata odciął mu łeb siekierą to on se jeszcze trochę pobiegał . I czytałem że kurczak żył bez głowy 6 miesięcy :o
  • 0

#33

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raczej "żył", bo był bez świadomości i do mózgu nie przekazywane były żadne impulsy. To były pewnie po porostu napinające i rozkurczające się jeszcze mięśnie, drgawki jakieś i końcowe, lekkie pobijanie serca... Albo może coś innego, z biologii jeszcze taki dobry nie jestem.
  • 0

#34

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo kontrowersyjny temat się rozwinął. Film zalinkowany przez Jareckiego zmusza do myślenia i wywołuje sporo negatywnych emocji. Swoją drogą nie chciałbym się dowiedzieć co czuł koleś w chwili wykonywania wyroku. Pierwszy raz widze tak brutalną formę pozbawienia życia. Już o wiele lepsza była by gilotyna lub fotel. Oby nam nigdy nie było dane poznać odpowiedzi na pytanie zadane w temacie.
  • 0

#35

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeszczep głowy u małpy ******

Edit [30.06.08] Cashpoint
7.4 Niesmaczny żart


To nie jest zaden niesmaczny zart! ja ten link znalazlem we Focusie! -.-
  • 0

#36

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co ma poruszanie się do rozumienia co się wokół kogoś dzieje? może głowy mrugały z powodu skurczu mięśni? czy to tylko określone głowy, które wcześniej obiecały mruganie xD ?
  • 0

#37

MattanJa.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#38

Dragosani.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat. Według mnie głowa przez jakiś bardzo krótki czas może zachować świadomość, po ścięciu. Ale podejrzewam że to naprawdę krótki czas. Wątpię by przekroczył sekundę. I rozbawiło mnie twierdzenie, ze podczas rewolucji francuskiej, ludzie umawiali się, że będą mrugali po ścięciu. Na pewno każdy myśli o takich sprawach, gdy ma wątpliwie przyjemną perspektywę śmierci poprzez ścięcie głowy. Już to widzę, jakiś "skazany" siedzi ze znajomymi przy winie i mówi "Ach niedługo zetną mi głowę, więc patrzcie na nią. Będę robił śmieszne miny."
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych