Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to prawda że po dekapitacji głowa zachowuje świadomość jeszcze pół minuty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

djmindcrasher.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosze się nie śmiac, wiem że to dziwnie brzmi, zwłaszcza że nie przypominam sobie żadnych konkretnych źródeł (chyba jakaś książka o Rewolucji Francuskiej), ale chciałbym poznać mozliwe wyjaśneinie tej teorii.
  • 0

#2

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no coś czytałem kiedyś, że jakiś francuz, co mieli mu łeb ściąć poprosił żonę, żeby się przypatrzyła, bo on spróbuje mrugnąć :P i chyba mrugnął, nie pamiętam :P a tak poza tym, to nie znam udokumentowanych przypadków.
  • 0

#3

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

bo głowa moze przezyć bo przeciez troche tlenu jeszcze zostało w komórkach żeby nadal życ :P to przypomina mi o tym kurczaku co żył bez głowy
  • 0

#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś ma ochotę się przekonać,czy głowa zachowuje świadomość po ścięciu niech wejdzie tutaj.

Ostrzegam! Scena jest ekstremalnie okrutna.

Jeżeli moderatorzy zdecydują się usunąć tego posta nie będę miał nic przeciwko temu.
  • 0



#5

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też gdzieś się z tym spotkałem, ale to była raczej jakaś ksiażka sensacyjna... chyba "hannibal"
  • 0

#6

Terweten.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brrr.... nieprzyjemne.
Sam na lekcjach historii ucze się o rewolucji Francuzkiej więc temat ścinania głów nie jest mi obcy.
Jaki ci ludzie musieli odczuwac strach :o

Teraz wracając do tematu, także czytałem o tym, że świadomosc "istnieje" jeszcze kilka sekund po ścięciu, ciekawe jak długo.

W sumie takie puszczenie "oczka" do kata na swój sposób byłoby bardzo przyjemne. :] Spadał by gdzie pieprz rośnie :devil:
  • 0

#7

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja kiedyś ogladałem film dokumentalny i tam właśnie było jak jakiś doktor czy profesor robił takie doświadczenie czy głowa po odcięciu jeszcze żyje. Więc poszedł na egzekucje jakiegoś więźnia, który był skazany na śmierć przez ścięcie na szugienicy. Po odcięciu głowy szybko położono ją na biurku, badacz mówił do niej imie faceta, którego ścinali. Przez 30 sekund głowa po wypowiedzeniu imienia otwierała oczy.
  • 0

#8

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jarecki, to była przesada...ufff to muszą być popaprańcy...bleh
  • 0

#9

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pyziak takie niestety były reakcje Irakijczyków na okupacje ich kraju przez Amerykanów.
  • 0



#10

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film był troche dziwny i nic nie zrozumiałem. Może mi ktoś powiedzieć kogo oni zabili?? ;D A co do tematu to oglądałem pare filmów w których stwierdzono że mózg może pracowac jeszcze pare sekund po odcieciu głowy ;)
  • 0

#11

j.z.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

terweten@. no albo usmiechnac sie: )

btw. jak nagle nam sie odetnie glowe, to od razu nie przestaniemy otwierac oczy itd. a ciekawe co wtedy taki czlowiek mysli? co czuje? moze juz nic?
  • 0

#12

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jarecki niezły film :)
ale moim zdaniem to nic poza nerwami choc jakis ułamek sekundy głowa zachowuje swiadomosc napewno choc w wypadku tego filmu trwało to zadługo zeby cos zobaczyc :P
  • 0

#13

NaiMad87.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to prawda że po dekapitacji głowa zachowuje świadomość jeszcze pół minuty?

Oczywiście. Przynajmniej jeśli chodzi o kurczaki. Mieszkam na wsi i od czasu do czasu pozbawiam siekierą głowy tych biednych ptaszków i zawsze po egzekucji oba kawalki, czyli głowa i reszta się ruszają. Ostatnio jak zabilem takiego sporego koguta to mrugał oczami i otwieral dziób tak szeroko ze myslalem ze mu jezor wypadnie. A tułowia jakby nie trymac to latałoby toto po całym podworzu i to tak szybko jak w całosci tyle ze sie przewraca. Zauważyłem ze im silniejszy i wiekszy kurczak tym dluzej sie rusza i mysle ze tak samo jest z ludźmi. Nic szczegolnego. Mięśnie działają same z siebie chyba. Tylko zastanawiam sie czy wtedy glowa odczuwa ból bo w koncu tam jest mozg wiec system nerwowy powinien działac.
  • 0

#14

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fragment artykułu J. Sampedro "Czy ścięcie głowy boli?":

(...)
"Czy ścięcie głowy boli? – chce wiedzieć William Wild z Oksfordu. – Jak długo odcięta głowa zachowuje świadomość swojej trudnej sytuacji?".

"Oczywiście, że boli" – odpowiada Dale McIntyre z Uniwersytetu w Cambridge. Nie opiera tej deklaracji na osobistych doświadczeniach, lecz na świadectwach dotyczących Marii Stuart, królowej Szkocji, ściętej w 1587 roku: "Niezręczny kat ciął ją trzykrotnie, lecz nie udało mu się oddzielić głowy całkowicie (aby dokończyć dzieła, musiał przeciąć skórę i chrząstkę nożem). Głęboki, zawodzący jęk wydany przez Marię po pierwszym ciosie nie pozostawiał przerażonym świadkom najmniejszej wątpliwości, że ból musiał być okropny".

Podobno pewien kat podczas Rewolucji Francuskiej miał w zwyczaju prosić skazańców, by po zgilotynowaniu zechcieli z łaski swojej mruganiem dać mu znać, jeśli zachowają przytomność. Według doktor McIntyre głowy mrugały powiekami przez około pół minuty. Ta współpraca w przeprowadzaniu eksperymentów naukowych jest jak najbardziej godna pochwały. Współcześni fizjolodzy skłaniają się jednak ku opinii, że świadomość zanika już w ciągu trzech-czterech sekund. Właśnie z powodu silnego bólu.
(...)

  • 0



#15

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście. Przynajmniej jeśli chodzi o kurczaki. Mieszkam na wsi i od czasu do czasu pozbawiam siekierą głowy tych biednych ptaszków i zawsze po egzekucji oba kawalki, czyli głowa i reszta się ruszają. Ostatnio jak zabilem takiego sporego koguta to mrugał oczami i otwieral dziób tak szeroko ze myslalem ze mu jezor wypadnie. A tułowia jakby nie trymac to latałoby toto po całym podworzu i to tak szybko jak w całosci tyle ze sie przewraca. Zauważyłem ze im silniejszy i wiekszy kurczak tym dluzej sie rusza i mysle ze tak samo jest z ludźmi. Nic szczegolnego. Mięśnie działają same z siebie chyba. Tylko zastanawiam sie czy wtedy glowa odczuwa ból bo w koncu tam jest mozg wiec system nerwowy powinien działac.

Tak, tylko co ma ruszanie sie, do swiadomosci. Tak samo wegorz na patelni zwija sie dlugo po zabiciu, czy to znaczy ze ma swiadomosc tego ze sie smazy ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych