Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dolina Rospudy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie jest Twoje zdanie? (104 użytkowników oddało głos)

Jakie jest Twoje zdanie nt. obwodnicy?

  1. Zniszczyć Dolinę Rospudy. (14 głosów [13.46%])

    Procent z głosów: 13.46%

  2. Alternatywna droga lub inne rozwiązanie. (81 głosów [77.88%])

    Procent z głosów: 77.88%

  3. Zostawić problem, nic złego się w Augostowie nie dzieje. (4 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  4. Nie mam zdania. (5 głosów [4.81%])

    Procent z głosów: 4.81%

Jakie jest Twoje zdanie nt. mieszkańców augostowa?

  1. Dziki, zaślepiony tłum nie słuchający drugiej strony. (31 głosów [29.81%])

    Procent z głosów: 29.81%

  2. Zwykli ludzie chcący żyć spokojnie kosztem przyrody. (47 głosów [45.19%])

    Procent z głosów: 45.19%

  3. Mądra, chcąca swoich praw i spokojnego życia, część Polskiego Narodu. (26 głosów [25.00%])

    Procent z głosów: 25.00%

Jakie jest Twoje zdanie nt. ekologów, zielonych i ludzi broniących rospudy?

  1. Popieram w pełni ich chęć ratowania Doliny. (83 głosów [79.81%])

    Procent z głosów: 79.81%

  2. Barbaczyńcy, wolący jakieś tam paprotki i ptaszki od życia ludzkiego. (21 głosów [20.19%])

    Procent z głosów: 20.19%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co słyszałem od ludzi kolo co siedzi na drzewie dostaje 400zł dziennie od Greenpeace a ci co są na dole od 150 do 200 dziennie !!


Skąd te informacje?

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie nieistotne rozsiane ploty ;)

#18

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

za frii to napewno tam nie koczuja [attachment=223:attachment]

#19

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie sa straszni, niedlugo to nie bedzie zadnych ladnych krajobrazow na swiecie, bo kilku osobom sie chcialo zrobic droge...
dla mnie paranoja, wyjscie ejst jedno - alternatywna droga :o

#20

Bulldogs-f.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem za budową obwodnicy, nie ważne gdzie, ale żeby powstała jak najszybciej.
Mieszkam niedaleko miasta, gdzie 2 lata temu wybudowano obwodnicę. Tu, tak jak w Augustowie gineli ludzie, praktycznie nie było dnia bez wypadku. Odkąd powstała obwodnica liczba wypadków się zmniejszyła i to znacznie. Także życia w mieście się poprawiło, teraz można BEZPIECZNIE przejść na drugą stronę ulicy.
Dla mnie prostesty ekologów są beznadziejne, dla nich bardziej się liczy jakaś roślinka czy zwierzątko, niż ŻYCIE LUDZKIE.
Dlatego popieram mieszkańców Augustowa.

#21

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

za frii to napewno tam nie koczuja [attachment=223:attachment]


Gdyby nie szkoła i to że mieszkam na drugim końcu Polski to bym tam za darmo się przyczepił do tego drzewa i nie dał się buldożerom i tym barbarzyńcom. To, że Ty byś nie koczował, nie oznacza, że inni mają takie poglądy jak Ty. Nie bądź żałosny.

#22

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem załosny tylko wyrażam swoje zdanie na ten temat!!
w takim razie coś z Tobą jest nie tak jezeli chcesz się przywiązać z tymi wybrańcami do drzewa
Jak byś tam mieszkał i miał wolny czas , TIR by rozjechał Twoje dziecko to ciekawe czy byś siedział teraz tam i koczował przypięty łańcuchami na drzewie i czekał na buldożery...

#23

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wtedy najprawdopodobnije mówiłby pod wpływem emocji, a na tą sprawę trzeba spojrzeć chłodnym okiem inaczej nie bedzie ona obiektywna...
Pozdrawiam

#24

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma sensu budowa obwodnicy i płacenie odrazu kar nałożonych przez UE :)
Nie mam pojęcia dlaczego nie ma jakiegoś mocniejszego lobby za tą drugą trasą...

#25

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesadze zeby jakiekolwiek wysiłki coś zdziałały ... oni mają juz postanowione - sadze ze juz nic sie nie zmieni , niestety

#26

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jestem załosny tylko wyrażam swoje zdanie na ten temat!!
w takim razie coś z Tobą jest nie tak jezeli chcesz się przywiązać z tymi wybrańcami do drzewa
Jak byś tam mieszkał i miał wolny czas , TIR by rozjechał Twoje dziecko to ciekawe czy byś siedział teraz tam i koczował przypięty łańcuchami na drzewie i czekał na buldożery...


Wyrażać zdanie możesz, ale nie rozsiewaj jakiś głupot i nie wytwarzaj sytuacji której nie ma.

Nie wiem jakbym postąpił, gdyby moje dziecko rozjechały tiry, na pewno nauczyłbym je najpierw chodzić bezpiecznie po mieście i nauczył ostrożności. Prawda jest taka, że wszędzie giną ludzie na drogach, w moim mieście (Łódź) również (byłem świadkiem wielu wypadków), ale jakoś ludzie ostrożni (zdarzają się czasem sytuacje kiedy winny jest kierowca, ale zdecydowanie rzadziej), nie chodzący tak bezmyślnie jak ślepe bydło radzą sobie dobrze. Ta statystyka 20 osób rocznie to jakaś propaganda, to nie jest jakieś największe centrum śmierci, gdzie wystarczy wyjść na ulicę i już się ginie, to nie jest jakaś anomalia. W Augustowie tiry nie ganiają ludzi po ulicach. Ludziom się po prostu nie podobają jakieś tirówki, i dobrze, może im się to nie podobać bo przyzwyczaili się że mieszkają w cichym miasteczku (ale nie okłamujmy się, czasy się zmieniają), ale dlaczego od razu niszczyć perełkę przyrodniczą na skalę Europejską? Niszczyć to, co może być dla augustowian bardzo dobre, to, co jest dobre dla całej Polski? A tu wypada jakiś tłum zaślepionych maniaków, którzy żyjący w jakiejś jaskini oglądając cienie (wyedukowani będą wiedzieć o co chodzi)...

#27

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nawet informacja o końcu świata mnie nie zmartwiła tak jak ta... Ponieważ ta sytuacja, to zniszczenie, będzie spowodowane tylko i wyłącznie przez ludzi. Przecież te tereny są piękne, jak można chcieć to zniszczyć? Niech zbudują to gdzie indziej, jak się nie da to niech nie budują. Paranoja, giną ludzie na ulicy, IMO 90% potrąceń wynika z błędu przechodnia. Naprawdę, chyba w depresje wpadnę :] .
PS. List do premiera wysłany.

#28

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jestem za alternatywną drogą, przecież rospuda to unikat ( :P )
i takie tereny powinno się chronić a nie dewastować
Ekolodzy mają rację że bronią jej ale znając naszych polityków to i tak ta droga będzie przez środek tej doliny :/

#29 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

PiS chce zyskać na Rospudzie

PiS chce wykorzystać awanturę o Rospudę w walce o samorząd Podlasia. Jak dowiedział się "Dziennik", w poniedziałek u premiera Kaczyńskiego odbyła się narada na ten temat. Niedługo padną słowa, że opozycja nie ma czystego sumienia w sprawie obwodnicy Augustowa - zapowiada gazeta.
Dołączona grafika

Taktyka PiS już jest wypracowana. W poniedziałek premier rozmawiał o niej z najbliższymi współpracownikami Michałem Kamińskim i Adamem Bielanem. Na spotkaniu ustalono, że sprawę Rospudy będzie rozgrywać partia, a nie rząd. Jedynym polem aktywności rządu mają być kontakty ministra środowiska z Komisją Europejską - pisze "Dziennik".

PiS dzięki Rospudzie chce zdobyć Podlasie. Chodzi o powtórne wybory do sejmiku wojewódzkiego, którego radni nie zdołali w terminie powołać zarządu województwa. Wybory mają się odbyć do 20 maja. W tym czasie, według planów sztabowców PiS, ma się toczyć gorąca kampania, której jedną z najważniejszych spraw ma być właśnie obwodnica Augustowa. Elementem walki wyborczej ma być referendum w tej sprawie.

Na Podlasiu akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum już się zaczęła. W trakcie kampanii referendalnej ma tam przyjechać sam premier. - Poinformuje mieszkańców, że sprzeciw wobec tej wersji drogi oznaczać będzie przynajmniej 10 lat zwłoki w budowie innego wariantu - mówi "Dziennikowi" bliski współpracownik Kaczyńskiego.

Wygraną ma ułatwić też to, że PO i SLD zachowują się niejednoznacznie wobec sprawy Rospudy. Awantura o Rospudę ma jeszcze jedną zaletę dla PiS: przykryła inne niewygodne sprawy, a zwłaszcza krytykę raportu o likwidacji WSI. Politycy PiS są zadowoleni także z tego, że zyskują w oczach zwolenników budowy autostrad. Liczą na ich głosy, wiedząc jednocześnie, że obrońcy Rospudy w większości nigdy nie należeli do grona zwolenników ich partii.

Źródło informacji: PAP

#30

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To smutne, że Rospuda zostanie zniszczona tylko po to, żeby PiS tam w pełni rządził...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych