Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dolina Rospudy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie jest Twoje zdanie? (104 użytkowników oddało głos)

Jakie jest Twoje zdanie nt. obwodnicy?

  1. Zniszczyć Dolinę Rospudy. (14 głosów [13.46%])

    Procent z głosów: 13.46%

  2. Alternatywna droga lub inne rozwiązanie. (81 głosów [77.88%])

    Procent z głosów: 77.88%

  3. Zostawić problem, nic złego się w Augostowie nie dzieje. (4 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  4. Nie mam zdania. (5 głosów [4.81%])

    Procent z głosów: 4.81%

Jakie jest Twoje zdanie nt. mieszkańców augostowa?

  1. Dziki, zaślepiony tłum nie słuchający drugiej strony. (31 głosów [29.81%])

    Procent z głosów: 29.81%

  2. Zwykli ludzie chcący żyć spokojnie kosztem przyrody. (47 głosów [45.19%])

    Procent z głosów: 45.19%

  3. Mądra, chcąca swoich praw i spokojnego życia, część Polskiego Narodu. (26 głosów [25.00%])

    Procent z głosów: 25.00%

Jakie jest Twoje zdanie nt. ekologów, zielonych i ludzi broniących rospudy?

  1. Popieram w pełni ich chęć ratowania Doliny. (83 głosów [79.81%])

    Procent z głosów: 79.81%

  2. Barbaczyńcy, wolący jakieś tam paprotki i ptaszki od życia ludzkiego. (21 głosów [20.19%])

    Procent z głosów: 20.19%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam,
na pewno każdy zna w pełni sprawę Doliny Rospudy, unikalnego zakątka przyrodniczego na skalę Europejską, piękną pełną unikalnych gatunków roślin, zwierząt i owadów którą mają zamiar zniszczyć mieszkańcy Augustowa swoją obwodnicą. Mimo tego, że ta obwodnica łamie prawo europejskie (kilkudziesięcio-kilkusetno milionowe kary będą nakładane), niszczy przyrodę i jest aktem dziwnej desperacji mieszkańców Augustowa (dzisiaj w TVN24 można było oglądać ich protest pod Rospudą (głównie osoby starsze i mohery, z krzyżami w rękach... żałosne), czyli krzyki że ekolodzy to barbarzyńcy, że chcą mieszkańców Augustowa (ekolodzy) zagazować jak w Oświęcimiu, że giną ludzie przez tiry (ok. 20 rocznie) (może problemem jest nieumiejętność ostrożnego poruszania się po ulicy?), że mają zanieczyszczenia (co ja mam, mieszkając w Łodzi w centrum przy 2 gigantycznych ulicach powiedzieć? Nic, nie narzekam!) i im tiry pod oknami jeżdżą. Mimo tego, że można to rozwiązać w inny sposób (np. alternatywna droga, z unijnych pieniędzy, bez kar, zgodnie z prawem), mieszkańcy jak to dziki i zaślepiony tłum stoją przy swoim. A premier chce robić referendum w województwie (IMO powinno być to referendum na skalę krajową, to Polska rospuda nie mieszkańców Augustowa), czyli to tak jakby zapytać czy zalegalizować gwałt... To taki ogólnikowy skrót sytuacji.
Co Wy myślicie o tym wszystkimi?

#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nature trzeba pielęgnować a nie wyniszczać w bezwzględny sposób, szczególnie takie perły jak Dolina Rospudy. Niestety, światem rządzi głupota i pieniądze...
Kaczyński zamiast podjąć decyzje godną prezydenta zachowuje się jak tchórz...

#3

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem absolutnie przeciw budowaniu obwodnicy w rejonie, w którym ma powstać. Oczywiście rozumiem także ludzi, którzy żyją w Augustowie ale jak to powiedziała jedna z mieszkanek Augstowa, że w tym przypadku sama przyroda sie nie obroni. Istnieje prawo unijne, którego trzeba sie trzyamć... chociaż nawet bez tego prawa rozsądek powinien podpowiadac by nie nieszczyć tamtych terenów.

Pozdrawiam

P.S. Referendum, które ma ponoć byc jest czyms smiesznym i calkowicie niepotrzebnym

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W ogóle ta cała sprawa, w dość czytelny sposób uwidacznia nam jaki mamy rząd.
Zrobią to śmieszne referendum, a że więcej jest zapewne ludzi którzy chcą miec obwodnice jak najszybciej to nie przerwą budowy.. Finał będzie taki, że Unia Europejska nałoży na nas kary i będziemy zmuszeni do przerwania prac i przeniesienia planów obwodnicy - dolina będzie "zniszczona", my poniesiemy straty finansowe, a obwodnica i tak znajdzie się w innym miejscu.

#5

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja właśnie nie rozumiem, dlaczego nie można by puścić tej drogi inną... drogą :) . Że niby nie ma kasy ? No ciekawe, więc skąd wezmą kasę na kary ? :)

Mieszkańcy tego Augustowa to też zamiast pomyśleć nad inną trasą to wolą się pozbyć roślinek...

#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trza brać pod uwage przedewszystkim to, że pewnie sporo wałków przeszło pod czas podpisywania kontraktów.. Już gdzies mi się obiło o uszy jakaś wiadomość na temat pewnych podejrzeń tylko nie chciało mi się czytać a nie pamiętam gdzie to było...

Z tego co się orientuję, to ewentualna zmiana obwodnicy na tą trase, która jest alternatywna byłoby o wiele taniej...

#7

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chcą alternatywnej drogi, bo już są popodpisywane papiery i umowy z wykonawcami i podwykonawcami, wszystko ustalone i klamka zapadła. Jeszcze się tłumacza, że tam są na tej alternatywnej trasie pola, i nie chcą wchodzić w życie rolnikom (rolnicy ważniejsi od Rospudy - absurd...) i podobno miałoby to dłużej trwać (tak mówią augustowianie). Dobrze, że CBA coś tam sprawdza, bo to rzeczywiście podejrzanie wygląda. I ciekawe, co z tymi kawałkami ziemi w Rospudzie, które są w rękach organizacji ekologów i dziennikarzy (nie wywłaszczone), to też jest jakaś nadzieja na przerwanie budowy.

Byłem tam w dolinie 2 razy na kajakach, obym mógł tam popłynąć tą trasą jeszcze wiele razy... A w Augustowie też byłem, jakoś wrażenia, że jakaś katastrofa tam się dzieje nie odniosłem, oni poprostu przesadzają, nie potrafią się pogodzić z tym, że żyją w mieście nie na spokojnej wsi (jak mają problem niech się wyprowadzą...).

Poza tym trochę uogólniają wszyscy, że to augustowianie wszyscy są przeciw. Widziałem protest przeciwko obwodnicy ludzi z Augustowa - sami ludzie wykształceni (wykształciuchy), z rodzinami, w średnim i młodym wieku. To pokazuje też problem jaki ma Polskie społeczeństwo z ludźmi starszymi (chociaż nie uogólniajmy na wszystkich, np. moja babcia jest normalna ;) )...

#8

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie no prawda jest taka, że Augustowianie mają przerypane... Niedaleko mają przejście graniczne i cały czas tiry wedrują przez ich miast... Generalnie przerypana sprawa - też bym się nerwił.

Jeśli chodzi o te kawałki ziemi, które są własnością ekologów to nic im to nie da... Prawo przemawia na ch niekorzyść. Ewentualnie moga opóźnić prace.

Mi się wydaje, że w Augustowie jest przewaga ludzi przeciwnych... Być może właśnie dlatego chcą złagodzić sprawe "sprawiedliwym" referendum bo są pewni wyniku :)

Na niekorzyść obwodnicy przez Doline Rospudy przemawia także to, że tereny przez które będzie ona przechodziła są bagienne.. Koszty wysuszania i stabilizacji terenu będą ogromne, a biorąc pod uwage "profesionalizm" naszych drogowców będą jajca jak berety...

#9

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie no prawda jest taka, że Augustowianie mają przerypane... Niedaleko mają przejście graniczne i cały czas tiry wedrują przez ich miast... Generalnie przerypana sprawa - też bym się nerwił.


Dzisiaj na tym spotkaniu protestacyjnym skandowali "zamknąć granicę".

Mi się wydaje, że w Augustowie jest przewaga ludzi przeciwnych... Być może właśnie dlatego chcą złagodzić sprawe "sprawiedliwym" referendum bo są pewni wyniku :)


Ale to tak jakby robić referendum czy można złamać prawo (pisałem już na początku o tym pozwoleniu na gwałt), to absurd i nic nie zmienia, Unia i tak nam nałoży kary, a Rospuda upadnie...


Jeszcze dodam, że Rospuda dla augustowian teraz to byłby świetny sposób na życie, kopalnia złota. Tak jest teraz rozreklamowana, że gdyby puścić obwodnicę w innym kierunku, do Augustowa przybędzie mnóstwo turystów, mogliby zrobić z tego naprawdę potężne centrum turystyczne dla ludzi z całej europy. Mogliby na tym trzepać kasę, no ale niestety ludzi starszych i głuchych na argumenty drugiej strony (czyli przeciwnych ratowaniu Rospudy) jest więcej...

#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A to też prawda... W ogóle Polska ma bardzo duży potencjał na turystyke, a przedewszystkim mazury...

Aż dziw bierze jak się marnują... Przecie możnaby tam zrobić istny raj dla wymagających w dzisiejszych czasach turystów - jest dużo miejsca do zagospodarowania tylko potrzebni są inwestorzy - a tacy się nie znajdą bez odpowiednich udogodnien itd.

Jakby się odpowiednio rozwinęła turystyka w PL to by nasza gospodarka huczała z wrażenia hehe

#11

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To prawda, warunki do stworzenia z nas dużego, chociaż na skalę Europejską, państwa turystycznego są ogromne. Przeszkodą największą jest nasze zawiłe, zagmatwane i absurdalne prawo; niechęć ludzi pokroju takich augustowian do obcokrajowców czy zmiany sposobu życia; brak perspektyw i chęci itp. A szkoda...

#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#13

atwa.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie zgadzasz się na zniszczenie Doliny i nie godzisz się na to, aby budowa autostrad oznaczała poświęcenie najcenniejszych pod względem przyrodniczym obszarów Polski, wyślij list do Premiera Rzeczypospolitej!

Razem chrońmy Dolinę Rospudy!
http://www.dolina-ro...x.php?id=24&m=1

Wątpię żeby to coś pomogło, ale wysłać można :)

#14

Mrozik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obwodnicy nie będzie z tego co widać. Na ten moment można Tiry puścić innymi drogami:
1.Lomża->Grajewo->Ełk->Olecko->Suwałki/Gołdap i przez Kliningrad do Litwy
2.Lomża->Białystok->Sokółka->Grodno(Białoruś)->Sopockin(Białoruś) i prosto na Litwę

Dwa warianty ominięcia Augustowa jadąc po normalnych drogach...


Z tego co słyszałem od ludzi kolo co siedzi na drzewie dostaje 400zł dziennie od Greenpeace a ci co są na dole od 150 do 200 dziennie !!

#15

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to mogą dostawac nawet po 1000 zł :D mnie to różnicy nie robi ... ale jeżeli nie bedziemy chronić tego co jest prędzej czy później to sami sie pozabijamy ... Może to głupio zabrzmi ale świat jest naszym jednym wielkim domem i czy tu w Polsce czy gdzie indziej na świecie musimy o niego dbać.

Pozdrawiam :)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych