Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleziono szczątki Jezusa i jego rodziny?


  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#31

makaryn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Jakoś mocno sceptyczny jestem w tym temacie.

A to ci dopiero niespodzianka. :rotfl: Wszystkie pozosałe tematy przyjmujesz entuzjastycznie. :rotfl:

Sory, nie mogłem się powstrzymać.

nic dodać, nic ująć... :D

Co do tematu...Czekamy na film...Może to na prawdę będą przełomowe newsy...kto wie...na pewno zaważyło by to na pozycji kościoła lecz czy by go "unicestwiło"? Mimo wszystko raczej nie...Chyba, że z czasem...
  • 0

#32

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejna zadyma speców od urabiania maluczkich. Niewątpliwie, mogli znaleźć jakichś zmarłych, lecz zapomnieli o najważniejszym; Trzeciego dnia od pochówku grób Jezusa znaleziono otwarty i pusty. Jezusa w nim nie było!
  • 0



#33

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jaką masz gwarancje, że tak faktycznie było??
  • 0

#34

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jaką masz gwarancje, że tak faktycznie było??


Trywialnie prosta, niesamowicie logiczna. Ciekawe, nie..... znajdziesz ja?

mariuszm
  • 0

#35

Alkazam.
  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytalem o tym 2 lata temu w książce "Ręce precz od tej książki" to co znalezli archeolodzy (jak podaje książka ) jest prawdziwym ciałem Jezusa, który ożenił się z Marią Magdaleną i dochował się dzieci. A tym, który został ukrzyżowany i zmarchwytał, był jego brat, który przyszedł z nieba. Tyle pamiętam :P Może napiszę więcej, jak znajdę książkę...

edit Inga: Popraw byki kolego i to natychmiast, bo strasznie dają po oczach.
:)

Ja już poprawiłem za niego :P Ivellios

Edit: BASTERD !! :P czuje sie zduskryminowany :lol
  • 0

#36

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co jeśli Jezus wcale nie umarł na krzyżu?
Link and link
  • 0



#37

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jaką masz gwarancje, że tak faktycznie było??


Chowa się zmarłych, nie żywych.
  • 0



#38

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dajcie spokój, ja już dawno straciłem nadzieje w prawdziwość tego typu sensacji. Jeszcze się okaże że to chwyt marketingowy, film się sprzeda, a ludzie dalej będą wierzyć, w co będą chcieli.

To zbyt piękne aby było prawdziwe.
  • 0

#39

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chowa się zmarłych, nie żywych.


Świetnie. Musze przyznać, że nie wiedziałem.

Ale ja się pytam jaką mamy gwarancje, że Jezus faktycznie zmartwychwstał a to co jest opisane w Biblii nie jest najzwyklejszą bajką na potrzeby KK??
  • 0

#40

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skad wiadomo czy Ciało Jezusa nie zostało wykradzione przez jego uczniów...albo kogoś inneego. :)
Co by nie było czekam na film... jak bedziecie miec jakieś info kiedy bedzie puszczane na Discovery to dajcie znac ;)

Pozdrawiam
  • 0

#41

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale ja się pytam jaką mamy gwarancje, że Jezus faktycznie zmartwychwstał a to co jest opisane w Biblii nie jest najzwyklejszą bajką na potrzeby KK??


Podwójnie dziwi mnie Twoje pytanie. Po pierwsze, wiary nie podpiera się gwarancją, i chyba jest to dla każdego oczywiste. Po drugie, dziwi mnie, że kojarzysz KK z Biblią, skoro jest to kościół skażony od początku naukami całkowicie sprzecznaymi z przekazem biblijnym i z pismami apostolskimi w szczególności.
  • 0



#42

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wisnia - a Christo to popularne nazwisko ? popularne jest miec brata Jozefa i zone Magdalene Marię ? xD ja tam w to nie wnikam zamieszanie. Ale czytajcie dokładniej.
  • 0



#43

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dager

Chowa się zmarłych, nie żywych

Co jak co, ale nikt wtedy na to klauzuly nie wydawał..
  • 0

#44 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Śmierć Jezusa i jego zmartwychwstanie to tylko alegoria mająca stanowić przekaz że życie nie kończy się wraz ze śmiercią fizycznego ciała. Miała być przysłowiową kropką nad "i", podkreślającą,, i dającą dowód na boskość Jezusa.
  • 0

#45

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podwójnie dziwi mnie Twoje pytanie. Po pierwsze, wiary nie podpiera się gwarancją, i chyba jest to dla każdego oczywiste. Po drugie, dziwi mnie, że kojarzysz KK z Biblią, skoro jest to kościół skażony od początku naukami całkowicie sprzecznaymi z przekazem biblijnym i z pismami apostolskimi w szczególności.

Dobra dobra. Nie ma żandego nakazu wierzyć we wszystko albo jeśli nie wierzyć - to w nic.
Jeśli mam wątpliwości pytam a nie wierze ślepo we wszystko co nam serwują ;)

Niestety, tak ten system został stworzony: nie myśl, nie zadawaj pytań tylko w to wierz bo tak było.

I nie można zaprzeczać wszystkiemu, popierając się cytatami z jakiś kartek tylko dlatego, że trzeba w to wierzyć, bo jezeli nie uwierzysz to zgrzeszysz... W ten sposób nie poznamy prawdy na gnebiące nas pytania, zawsze będziemy traktować takie sprawy jako tematy tabu a głowy będziemy chować w piasek.

Niestety społeczność katolicka była przez wieki w kajdanach mózgowych i teraz kiedy te kajdany się odrobine poluźniły, zaczęła w koncu zadawać trudne pytania... Trzeba zadawać pytania zamast stac w miejscu z globalnym rozwojem umysłowym wiary i bać się, że jesli będziemy chcieli pomyśleć to źle uczynimy.
Moim zdaniem to jest słuszne i w najmniejszy sposób nie przeszkadza w wierze i byciu dobrym człowiekiem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych