Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleziono szczątki Jezusa i jego rodziny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#136

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z całym szacunkiem Tabi ale ten "dowód" jaki podałeś jest śmieszny ... I teraz nie bronie tutaj dziewictwa Maryji czy ogólnie chrześcijaństwa ... bo jest mi do tego bardzo daleko, ale by pisac ze ten fragment dowodzi iż Maryja nie byla dziewca ... no prosze :)
Przeciez umieścileś nawet cytat - "Ktokolwiek czyni wolę Bożą, ten jest moim bratem i siostrą, i matką."

Pozdrawiam

P.S. - Jeżeli to jest prawda (szczatki Jezusa) to i tak KK nie upadnie, z prostego powodu ... ludzie w to nie uwierzą. A ponad to było by wielkim błędem niszczyć Kościół. On jednoczy ludzi i naucza. Czy głosi prawde, sam w to wątpie ale jego nauka kieruje ku dobru i to jest najistotniejsze.
  • 0

#137

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Etam niszczyć kościół :P
Ja się stane jak taki blayde i zaczne każdego księdza po kolei zabijać co mi nie da dowodu na istnienie Boga :P
  • 0

#138

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

eros_14 i po co takie głupoty wypisujesz? Nawet żartem nie wypada bo tu sporo takich półgłówków co mają ciągoty do takiego myślenia na poważnie a takie pisanie to woda na ich młyn.
  • 0

#139

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeciez umieścileś nawet cytat - "Ktokolwiek czyni wolę Bożą, ten jest moim bratem i siostrą, i matką."

Wiec chcesz mi wmowic, ze wers:
*Wtedy przyszli matka i bracia jego, a stojąc przed domem, posłali po niego i kazali go zawołać*
znaczy ze to sa zwykli ludzie, w przenosni uznani jako Siostry i bracia...
(i matki tez? :D )
  • 0

#140

marika.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czegos tu nie_rozumiem, te tak wazne sarkofagi odkryto w 1980 roku, a dopiero teraz je badano?! Toz to jakas paranoja, lub chec rozglosu. :hmm:

[b]
TO JEST NIEMOŻLIWE!!! JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ. BZDURY!!
  • 0

#141

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[b]
TO JEST NIEMOŻLIWE!!! JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ. BZDURY!!

Taka jest wersja kościoła,a prawda może okazać się biegunowo odległa od tego co nam serwowali przez prawie 2000 lat.
  • 0



#142

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tamtych czasach imie Jezus to bylo popularne imie, on imogli znales kazdego innego jezusa z inna rodzina.

Skad oni maja pewnosc ze to ten Jezus?
  • 0

#143

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak, może to i nie sa szczątki Jezusa Chrystusa ale to nie świadczy że Jezus Zmartwychwstał.

Czy to sa szczatki tej osoby, czy Jezus zamartwychwstał to tak naprawde nigdy sie tego nie dowiemy...przynajmniej tutaj na Ziemi. Możemy tylko w cos wierzyć albo nie wierzyć ;)
Może ustalimy że każdy z nas ma racje i bedzie dobrze :]

Pozdrawiam
  • 0

#144

meren.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie jestem gorliwą katoliczką.. ale troszke mnie zatrważa to co mówicie... cieszycie się że kościół może upaść.. ale pomyślcie.. przez setki lat, to tak naprawdę kultura i nauka szła do przodu tylko dzieki szlachcie i duchowieństwu... tysiące ludzi dzięki swojej wierze przetrwało, wyleczyło się samo, miało niesamowite chcęci do życia.. religia towarzyszyła człowiekowi od zawsze.. od epoki kamienia łupanego. to katolicyzm sprecyzował jako tako zasadę nie zabijaj, pomagaj biednym itp... jestem świadoma tego, że kościół, niegdyś bardziej zaawansowany technicznie, kulturowo i ogólnie cywilizacyjnie od ludzi lauczkich był.. a teraz jest zacofany... ale nie chciałabym żeby upadł... to by oznaczało.. KONIEC świąt bozego narodzenia, co nie oznacza tylko wysiadywania godzinami w kościele czy prezentów.. ale niesamowity czas spędzany z rodziną, babcia bądź dziadek opowiadający historie biblijne... niesamowite ksiązki z dużą dozą fantastyki i przypuszczeń w stylu Maria miała dziesięcioro dzieciaczków a Jezus pobił ją na głowę bo miał ich aż piętnaścioro.. itp.. uważam że więcej stracilibyśmy niż zyskali...
  • 0

#145

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to takie gadanie, a ludzi dalo by sie przyzwyczaic.

pomyślcie.. przez setki lat, to tak naprawdę kultura i nauka szła do przodu tylko dzieki szlachcie i duchowieństwu... tysiące ludzi dzięki swojej wierze przetrwało, wyleczyło się samo, miało niesamowite chcęci do życia...

W takim razie ludzie będa nadal trwac, tylko w innej wierze.

to by oznaczało.. KONIEC świąt bozego narodzenia

No ale my nie mowimy o zlikwidowaniu wszytskiego w co wierzy kościol katolicki, tylko o sprostowaniu jego błedów.

Wiesz jak ksieza zarabaiaja na roznych rzeczach, oni to robia dla siebie, wtracaja sie nawet do rządu, nie wiadomo po co oni tam.

Mysle ze boze narodzenie by zostalo, ale lepiej jest wierzyc w cos co jest falszywe dla przywilejow, czy moze lepiej wierzyc wlasciwie?

babcia bądź dziadek opowiadający historie biblijne

I to by zostalo.

Naprawde... kosciol byl by bardziej uczciwy, i wiara katolicka bardziej sluszna, nie chodzi o calkowity upadek kosciola, ale o to co jest prawda a co jest wymyslone przez kosciol :)
  • 0

#146

keniu.
  • Postów: 119
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przez setki lat, to tak naprawdę kultura i nauka szła do przodu tylko dzieki szlachcie i duchowieństwu...


LOL zastanawiam się czy my żyjemy w tej samej rzeczywistości czy w alternatywnej :rotfl: przecież kościół przez setki lat hamował wszelki postęp jak tylko umiał. :lol
  • 0

#147 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W kościele nie było mnie dość długo.Bardzo sporadycznie do niego wchodzę.Bliżej mi do Buddyzmu niż do jakiejs innej religii ale chcę się czymś podzielić.Konkretnie chodzi mi o wrażenia jakie towarzyszyły mi podczas tej wizyty. Była to msza za moją już nie żyjącą babcię. Jak zwykle ,gdy jestem w kościele, obserwowałem ludzi, słuchałem księdza i wyciągałem wnioski. Wielu zagorzałych katolików broni kościoła i religii katolickiej jako dobro.Jestem odmiennego zdania.dlaczego?? Patrząc na moherówki, które w tym kościele są na niemal każdej mszy, wiem bo zawsze je widziałem ,kiedy byłem jeszcze częstym klijentem tej instytucji, dostrzegłem pewien komizm całego zgromadzenia. Te kobiety są najbardziej religijną(jakby się wydawało) a zarazem najgłupszą grupą ludzi. W kościele trzymają różaniec, by poza nim pluć ogniem ,by używać ograniczonych i durnowatych form zdaniowych.Nie wspomnę o wulgaryzmach. Podczas tej mszy zauważyłem(podczas modlitwy Ojcze Nasz) jak jeden mężczyzna dłubał w nosie, drugi ziewał ze znudzenia. Dzieciaki rozmawiały a niektóre bawiły się komórkami.Byli też tacy nieWIERNI, którzy przysypiali.Reszta odklepywała modlitwę z pamięci jak wierszyk na lekcji języka polskiego w szkole podstawowej. Po całej ceremonii jak zwykle asystent chodził z koszykiem po opłatę.
Do czego zmierzam; zwolennicy KK zagorzale twierdzą ,że kościół jest potrzebny , dobry i że rozwija ludzkie umysły, ducha i ciało. Czy naprawdę tak jest?? Śmiem wątpić. Im częściej jestem w kościele, tym bardziej dostrzegam monotoniczność rytuału, ogłupianie i zatrzymywanie rozwoju duchowego. Być może taki był zamiar KK? Być może miał na celu ogłpienie ludzi by Ci tańczyli jak on im nakaże? Jedno jest pewne. Zmartwychwstanie Jezusa jest tak prawdopodobne jak rozwój duchowy przeciętnego katolika. Jak jest naprawdę to co mądry wie i rozumie. Bynajmniej nie mam również na myśli rozwoju duchowego na zasadzie; cotygodniową wizytę w kościele i szczere odmówenie modlitwy wymiawianej za każdym w sposób mechaniczny, pójscia do konfesjonału czy do komunii św. Mam na myśli rozwój ducha i ciała, dzięki któremu możemy poznawać siebie, rozwijać własną świadomość, dzięki której możemy zrozumieć naturę. Ludzie, którzy stawiają na taki rozwój żyją najbliżej natury i myślę że najbliżej Boga bo On sam jest całym stworzeniem. Starając się zrozumieć otoczenie i samego siebie zbliżamy się tym samym do Niego. Taki rozwój umożliwia nam również rozwój umysłu i wielu partii naszego mózgu. Dlaczego kościół tak zażarcie tępił i dalej tępi umiejętności, które nazywa czarną magią ?? Czyżby telekineza, lewitacja i inne do nich należały?? W sumie im się nie dziwię, bo człowiek o takich zdolnościach jest ponadprzeciętny i nie mógłby tym samym być jak Jezus, który chodząc po wodzie używał lewitacji(prawdopodobnie), który słyszał w głowie głosy wymieniając myśli telepatycznie(prawdopodobnie). Dlaczego instytucja( w takiej formie) ,którą tępił Jezus wykorzystała tego człowieka do własnych celów?? Dlaczego święci z KK przyczynili się do wzburzania tłumów przeciwko Jezusowi?? Czyżby widzieli w nim zagrożenie?? Czynu ostatecznego dokonali oczywiście później ludzie, skazując go na ukrzyżowanie wybierając łotra(biedni Rzymianie również byli w ten niecny plan uwikłani, ciekaw jestem, kto bardziej na tym skorzystał).Mi to przypomina bardziej; likwidację zagrożenia w stylu komunistycznej akcji jednego z agentów, który miał zlecenie na jednostkę wybitną. Kościól doskonale wiedział ,że to jedyne wyjście.Wiedział również ,że wykorzystanie późnej takiej jednostki może wznieść go na wyżyny , dzięki nadanej boskości Jezusowi. Biedny Jezus, który ucząc się u mnichów życia i poznania siebie poszedł na misję , podczas której miał nauczyć ludzi miłości i podczas której miał nauczyć ludzi jak żyć zgodnie z własnym sumieniem. Z jednej strony przez 2000lat kościół negował zdonlności ponadzmysłowe, a z drugiej strony je wykorzystywał. Nawet nie miał czelności ukazać ewangelie ,które opisują okres żywota Jezusa pomiędzy jego dzieciństwem a misją przed śmiercią. Dlaczego??
Jest wiele dlaczego, jest wiele niedomówień, niejasności i ale jedno wiem napewno. Kościół nie nakłoni nikogo do rozwoju ducha, ciała i umysłu. Dalej będzie trzymał ludzi w ręku, dalej będzie zastraszał wiecznym potępeniem ludzi, którzy psotanowili nie chodzić do spowiedzi, komuni , do kościoła.Inaczej nazywają to odwróceniem się od Boga. Dalej kościół będzie ogłupiał ludzi i przekształcał biblię i dopisywał kolejne ewangelie pod natchnieniem Ducha św..Ja natomiast dalej podczas mszy będę dostrzegał kolejne umartwianie ciał i umysłów ludzi, którzy taki stan bytu akceptują, którzy później tuż przed śmiercią pod wpływem strachu będą rozmyślać; czy aby moje życie jest spełnione,czy prawidłowo je porzeżyłem/am i czy trafię do Boga.
  • 0

#148

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

LOL zastanawiam się czy my żyjemy w tej samej rzeczywistości czy w alternatywnej laugha.gif przecież kościół przez setki lat hamował wszelki postęp jak tylko umiał. laugh.gif

To się zgadza.
Nie dość ,że hamował rozwój to jeszcze narzucał swoje nauki.
Dzięki temu święta inkwizycja miała co robić.
Pozwolicie,że coś zacytuję.

1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Szacuje się, że w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30 milionów Indian.


  • 0



#149 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

" ...w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30 milionów Indian."

o to Słowo Boże...
  • 0

#150

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W ciągu 50 lat komunizmu zabito około 100 milionów ludzi.
oto świat bez Boga...

A wracając do temtu: http://www.msnbc.msn.com/id/17599355/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych