Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykańskie ptaki-olbrzymy


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Ta fotografia leżała ściśnięta między stronami serowatej paranormalnej książki z lat siedemdziesiątych, którą znalazłem w schowku z oszczędnościami. Jeśli jest prawdziwa, skłania to do obrania interesującego założenia. Czy podczas wojny domowej żołnierze zabili (lub znaleźli) coś, co wydaje się być pterodaktylem?

Nazywam to pterodaktylem i mówię, że są to żołnierze z czasów wojny domowej, ponieważ tak to właśnie dla mnie wygląda, nie chcę wyciągać jakichś nieprzemyślanych wniosków.

Przyjrzałem się niektórym zdjęciom z czasów wojny domowej i wyglądają one bardzo podobnie do tego. Strzelby wyglądają na starego typu i nakrycia głowy, które w tamtym okresie nosiła większość ludzi. Niebieskie mundury sprawiły, że uwierzyłem, że są to żołnierze Wspólnoty. Zdjęcie jest wydrukowane na papierze wartościowym, ale może to być także kopia oryginału.

Załóżmy więc, że jest to prawdziwa fotografia oddziałów Wspólnoty w okresu wojny domowej.

Następne pytania powinny dotyczyć olbrzymiego ptaka, wokół którego stoją żołnierze. Nie mogę znaleźć żadnej wzmianki o wojsku, które podczas wojny domowej natknęło się na ptaka tej wielkości. Jeśli jest to oszustwo z tamtych czasów, dlaczego sfałszowaliby pterodaktyla? Czy mogło istnieć stworzenie o takich wymiarach? Największym ptakiem występującym w Ameryce Północnej jest kalifornijski kondor, który osiąga rozpiętość skrzydeł ponad 330 cm, jednak stworzenie na fotografii nie przypomina kalifornijskiego kondora. Głowa jest zbyt duża, że nie wspomnę o braku piór.

Czy ten ptak należy do szarej dziedziny nauki o zwierzętach zwanej kryptozoologią? W latach czterdziestych XX wieku pisarz Robert Lyman doniósł, że widział ptaka o rozpiętości skrzydeł co najmniej 6 metrów, lecącego w stronę lasów Pennsylvanii. Sądził, że jest to młody okaz Thunderbird'a, który zgodnie z indiańską legendą był odpowiedzialny za zsyłanie grzmotów i błyskawic.

Zachodnioamerykański historyk Mari Sandoz napisał o "latającym wężu", który był widziany nad Missouri przez pasażerów parowca w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Także w 1976 roku o opisie olbrzymiego ptaka przelatującego nad partiami Rio Grande mówił cały kraj. Jego wzrost wynosił 4 stopy (około 1,3 metra) i miał czarne pióra, długi dziób i błyszczące, czerwone oczy. Gazety natychmiast nazwały go "wielkim ptakiem" od postaci z "Ulicy Sezamkowej".

Tak więc doniesienia o dużych ptakach krążą w pobliżu przez wiele lat. Może, ale tylko może, są to autentyki. Osąd pozostawiam moim czytelnikom.

Autor: Shawn, 20 czerwca 1998
Oryginał na http://www.haxan.com...~1/THUNDE~1.HTM
Tłumaczenie: Ivellios
  • 0



#2

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

WOW !! :o ale ptaszysko :D ciekawa sprawa w pewnycm sęsie zdjęcie jak najbardziej realne
  • 0

#3

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyżby przetrwały pterodaktyl....
  • 0

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytałem o takich stworzeniach w książce Hausdorfa - ciekawa sprawa. W jakichś enklawach może coś przetrwało ...
  • 0



#5

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dj!!! zapodaj tytuł tej książki!!!
  • 0

#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dj!!! zapodaj tytuł tej książki!!!


Hartwig Hausdorf "Powrót Smoków - W poszukiwaniu ostatnich żywych dinozaurów"
  • 0



#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

juz niejednokrotnie mozna bylo uslyszec o tych latajacych dinozaurach...zewszad naplywaly informacje z przeszlosci ze takie sprawy mialy miejsce...czy to tylko fikcja?
  • 0

#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

...czy to tylko fikcja?


Ja pamiętam relacje z 2002 roku, która mówiła o pteropodobnym stworzeniu zaobserwowanym nad Alaską - info z w/w książki ...

Gdzieś chyba o tym pisałem w tym dziale ...
  • 0



#9

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

SMOK ?

Jeszcze te intrygujące zdjęcie bardzo pasujące do sprawy z dużymi stworzeniami w powietrzu
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tak tylko to zdjecie nie przedstawia pterodactyla np.
  • 0

#11

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrazek

Ta fotografia leżała ściśnięta między stronami serowatej paranormalnej książki z lat siedemdziesiątych, którą znalazłem w schowku z oszczędnościami. Jeśli jest prawdziwa, skłania to do obrania interesującego założenia. Czy podczas wojny domowej żołnierze zabili (lub znaleźli) coś, co wydaje się być pterodaktylem?


Musze was rozczarować :!: .Mam książke o żyjących ptarodaktylach.Jest tam te zdjęcie.Autor nawet napisał że jest to fotomontaż.
  • 0

#12 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

moze jest moze nie...a co to za ksiazka? jaki autor?
  • 0

#13

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to jest autentyczne zdjecie, ale "Ptak grzmotu" czyli thunderbird raczej istnieje, ale w bardzo małej ilości. Indianie się nie mylą, faktycznie jego obecność sygnalizuje zbliżającą sie burzę.(widziałem program) te ptaki wykorzystują ponoć prądy wznoszące powietrza które powstają przed frontem burzowym, i dlatego najpierw widać je a potem przychodzi burza. W tym programie były relacje świadków. Ptak jest ponoć bardzo duży, prezentowane też były filmy wideo na ktorych bardzo wyraźnie widać duzego ptaka, którego nie potrafili skwalifikować ornitolodzy. Ale był to ptak opierzony. Tak również opisywali go świadkowie.
  • 0

#14 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

a gdzie o tym slyszales? w tv czy inne zrodlo?
  • 0

#15

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakies pół roku temu na TVP3 był o tym program.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych