Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielka Wyprawa do "Wnętrza Ziemi"


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#31

kamil_d.
  • Postów: 87
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo jak poprzednia ekspedycja z jakiegoś mniej lub bardziej nie wyjaśnionego powodu zostanie odwołana...
Takie same posty ludzie pisali odnośnie ekspedycji na która zbierano pieniądze od początku roku 2006. Która to ekspedycja została odwołana dosłownie w przed dzień wyjazdu ze względu na śmierć rzekomo głównego organizatora.


Mi sie wydaje ze z ta bedzie podobnie. Narazie to robienie szumu.

Ale nawet bez popłynięcia można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem graniczącym niemal z pewnością, że tam nic nie ma. Tzn. nie ma bajkowego wejścia do równie bajkowego świata. :)


Ale moze odkryja jakiegos mamuta czy inne nieznane zwierze ;) .
  • 0

#32

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yyy... Jeśli ziemia jest pusta w środku to skąd bierze się magma? Chociaż ja ogółem w to wierzę... Fajnie było by odnaleźć Atlantydę :) Pozostaje nam czekać na rezultaty tej ekspedycji...
  • 0

#33

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inicjatywa ciekawa... Tylko czy dojdzie do skutku???

I wiecie co, ciekaw jestem czy w skład tej wyprawy naukowców wejdą np: bioldzy, geolodzy itd...
  • 0

#34

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I wiecie co, ciekaw jestem czy w skład tej wyprawy naukowców wejdą np: bioldzy, geolodzy itd...

Poniżej masz odpowiedź ;) :

"W ekspedycji weźmie udział 33 naukowców, wśród których znajdzie się 30 ekspertów w dziedzinach takich jak medytacja, ufologia, historia, mitologia, jasnowidzenie. Dodatkowo na wyprawę wybierze się zespół filmowców, w tym eksperci od 24 godzinnej obserwacji UFO uzbrojeni w sprzęt do obserwacji w podczerwieni, ultrafiolecie. Na statku znajdą się także trzej analitycy danych. Wyłączając umiejętności poszczególnych osób, wszyscy zostali wybrani w taki sposób aby zachować możliwie otwarty i bezstronny umysł w tej ekspedycji."
  • 0



#35

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A czy Ty jestes taki naiwny i wierzysz ze takie odkrycie mogloby byc ujawnione opini publicznej??

Typowa spiewka spiskowego umyslu, takim jak Ty wydaje sie ze sa myslacy, oswieceni, a tak naprawde to Ty bladzisz po slepych uliczkach, bo nie potrafisz obiektywnie spojrzec na sprawe i uzyc wlasnego rozumu, tylko wszedzie ta sama regulka: "jak znajda to napewno ukryja". Bo jesli czegos nie ma to znaczy ze to jest, tylko jest ukrywane, oczywiscie najczesciej przez rzad USA lub NASA. Nie wspomne juz o calkowitym braku wiedzy o czymkoliwek, w tym przypadku podstaw geologii i fizyki.

Yyy... Jeśli ziemia jest pusta w środku to skąd bierze się magma?

Materializuje sie na powierzchni :P

"W ekspedycji weźmie udział 33 naukowców, wśród których znajdzie się 30 ekspertów w dziedzinach takich jak medytacja, ufologia, historia, mitologia, jasnowidzenie. Dodatkowo na wyprawę wybierze się zespół filmowców, w tym eksperci od 24 godzinnej obserwacji UFO uzbrojeni w sprzęt do obserwacji w podczerwieni, ultrafiolecie. Na statku znajdą się także trzej analitycy danych. Wyłączając umiejętności poszczególnych osób, wszyscy zostali wybrani w taki sposób aby zachować możliwie otwarty i bezstronny umysł w tej ekspedycji."

To tak jakby powiedziec: na zbadanie cudu krwi sw. Januarego wybrano kapelana, proboszcza, dziekana, biskupa, oraz organiste, zeby zachowac bezstronny umysl w badaniu.
  • 0

#36

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ekspedycja ma mieć miejce w dniach od 4 czerwca do 17 lipca 2007 roku.

źr.:http://www.ourhollow...itionUpdate.htm
  • 0

#37

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niedawno były te same dysputy na temat poprzedniej wyprawy, która w ogóle nie doszła do skutku....

"30 ekspertów w dziedzinach takich jak medytacja, ufologia, historia, mitologia, jasnowidzenie. "

to faktycznie ich badania dadzą miarodajne wyniki. Tego typu specjalizacje charakteryzują się produkowaniem sprawozdań składających się z różnorakiego bełkotu, który w żaden sposób nie daję się policzyć, sklasyfikować, bądź poddać naukowej analizie.

Gdyby jechali tam geologowie, fizycy, biologowie, astronomowie i przedstawiciele innych "prawdziwie" naukowych dziedzin na podwałach których badań powstała obecna wiedza na temat świata byłbym skłonny uwierzyć w puźniejsze wyniki i sens takiej wyprawy.

co do teorii spiskowej tutaj często przytaczanej.

Muminki nie są wynikiem artystycznego umysłu autora owej książki tylko prawdziwym tworem niestety zakonspirowanym przez (tu wstawiamy to co nam pasuje, rząd, agencję, itd itp).

To samo tyczy się:

Smerfów
Gumisiów
Kaczora donalda!!
i shrecka (w tego wypadku niestety dla rządów, agencji itd itp wyciek informacji na ten temat był tak potężny że stworzono już dwa filmy z jego udziałem a 3 jest w produkcji...)

Nie popadajmy w paranoję. Istnienie czegoś się stwieredza po wcześniejszych faktach a nie po poszukiwaniu faktów, stwierdzających istnienie.
  • 0

#38

Amadi510.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To bardzo ciekawe mam nadzieje że expedycja się powiedzie poniewasz jestem bardzo ciekawy co z tego wyniknie.
Jeśli uda im się tak głęboko dokopać może znajdą coś ważnego co dotyczy powstania naszego świata i życia na tej ziemi :) to może być przełomowe odkrycie albo klapa to lubie wszystko albo nic
  • 0

#39

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

North Pole Inner Earth Expedition :


  • 0



#40

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiele to wnosi :E Chyba wszystko o czym tam mowa już wiedziałem. Kiedy będą ogłoszone rezultaty wyprawy? I kiedy się kończy?;>
  • 0

#41

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co jest w środku Ziemi?

Nasze wyobrażenia o tym, co mamy pod stopami, zmieniały się wraz z rozwojem nauki.

1644 - Kartezjusz głosi, że w środku Ziemi znajduje się jądro zbudowane z "pierwiastka słonecznego", otoczone powłokami metali, gazów, wody i skał.
1906 - Richard Dixon Oldham stwierdza istnienie płynnego jądra zewnętrznego.
1910 - Andrija Mohorovicic odkrywa granicę między skorpą ziemską a płaszczem (Moho).
1914 - Beno Gutenberg odkrywa granicę między płaszczem a jądrem.
1915 - Alfred Wegener publikuje "Powstanie kontynentów i oceanów", w którym przedstawia hipotezę dryfu kontynentalnego.
1936 - Inge Lehmann stwierdza istnienie stałego jądra wewnętrznego.
1939 - Walter Maurice Elsasser wysuwa hipotezę, że zawirowania w jądrze Ziemi wywołują pole magnetyczne planety.
1960 - Harry Hamond Hess odkrywa, że nowa skorupa ziemska powstaje na grzbietach śródoceanicznych, a "stara" tonie w rowach oceanicznych.

Źródło:
Focus

Ciekawe co odkryją tym razem :)
  • 0



#42

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konferencja przed wyprawą North Pole Inner Earth Expedition

Dr. Brooks Agnew - North Pole Inner Earth Expedition
  • 0



#43

MrPukwa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że ta wyprawa dojdzie do skutku i wreszcie dowiemy się czy ziemia jest pusta. Ja już naprawde nie mam siły dłużej czekać!
  • 0

#44

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Konferencja przed wyprawą North Pole Inner Earth Expedition

Dr. Brooks Agnew - North Pole Inner Earth Expedition


Jest gdzieś sam tekst tego naukowca? Bo trochę słabo słychać/nie znam angielskiego na tyle dobrze, aby rozumieć każde słowo ze słuchu :E
  • 0

#45

MrPukwa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyprawa miała odbyć się 4 czerwca. Czyli ekspedycja już ruszyła?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych