Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fotografowanie duchów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#46

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Długi czas naswietlania, i przechodzący ludzie. Tu wszyscy sa przezroczyści.
  • 0



#47

szymon021990.
  • Postów: 19
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://i177.photobuc...yw/DSC04094.jpg - tak na tym zdjęciu rzeczywiście widać jakieś dwa "cienie " postaci .


Faktycznie. Zauważcie że jeden z '"cieni" ma na głowie jakby dziwny (staromodny) kapelusz.
  • 0

#48

Estera.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kiedyś miałam wrażanie że ktoś mnie obserwuje ( byłam w parku to było coś około 7 rano ) odwróciłam się i zobaczyłam fioletową smugę jak dym od papierosa wiatr zawiał i to coś odfrunęło nie wiem co to było
  • 0

#49 Gość_Cecilia89

Gość_Cecilia89.
  • Tematów: 0

Napisano

http://i177.photobuc...yw/DSC04094.jpg - tak na tym zdjęciu rzeczywiście widać jakieś dwa "cienie " postaci .


Faktycznie. Zauważcie że jeden z '"cieni" ma na głowie jakby dziwny (staromodny) kapelusz.


Rzeczywiście, są tam te dwie postaci.
  • 0

#50

Grzesi3k.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, są tam te dwie postaci.


Cały fenomen polega na naświetlaniu. Autor zdjęć mówił że przy robieniu zdjęć stosował 30 sekundowego naświetlania a widać ze te postacie były w ruchu tak samo za tym dzieckiem po prawej stronie stoi jego wierna pół przeźroczysta kopia :) I to cały fenomen tego zdjęcia.

Pozdrawiam Grzesi3k.
  • 0

#51

Timhay_.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy wpis na tym forum ^^

W ciągu kilku najbliższych dni mam zamiar wybrać się z aparatem, na cmentarz w mojej miejscowości. Byłem ostatnio tam kilkakrotnie w przeciągu ostatniego tygodnia, by zorientować się, która część cmentarza jest najstarsza i wybrać wzrokowo kilka miejsc na ciekawe zdjęcia...

Teraz jednak mam kilka pytań do was.

Po pierwsze zawsze zastanawiało mnie czy godzina o której pójdę robić zdjęcia ma znaczenie. Zawsze i chyba wszędzie chodziło przekonanie, że duchy "straszą" w okolicach 24. Jednak wydaje mi się, że to tylko bujda przekazywana z pokolenia na pokolenie. Patrząc z kolei na godzinę 3:00, która jest uznawana za godzinę demonów, można by wywnioskować, że o tej godzinie mamy większe szanse na uchwycenie jakiś złych duchów, lub w gorszym wypadku zakłócenie spokoju takowym, co mogłoby się dla nas źle skończyć...

Jakiś czas temu wyczytałem na forum jakoby dobre duchy miały być "białe", a złe "cieniste", więc nawiązując do wcześniejszego akapitu o godzinach, o 3:00 mógłbym uchwycić tylko te "cieniste", które byłoby potem bardzo ciężko zauważyć na zdjęciach. Więc mam pytanie czy waszym zdaniem taki podział duchów na zdjęciach był wymysłem jakiegoś neo-kida, czy więcej osób popiera tą teorię.

Następnie chciałbym zapytać o coś co intryguje mnie od jakiegoś czasu, duchy na zdjęciach wydają się przeważnie świecić jakimś własnym wewnętrznym światłem, więc czy z takiej racji robienie zdjęć w nocy bez użycia lampy błyskowej nie byłoby bardziej opłacalne? Rozumiem także, że wtedy każde najdrobniejsze światło można by czasem uznać za ducha, ale to już takie ryzyko "zawodowe" xP

Liczę na szybkie i w miarę konkretne odpowiedzi i
Pozdrawiam! ^^
  • 0

#52

lompi.
  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szybka odpowiedź...duchów nie ma!
  • 0

#53

Timhay_.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Są czy nie ma sprawdzić nie zaszkodzi ^^

Jednakże liczę także na trochę inaczej ukierunkowane wypowiedzi...
  • 0

#54

lompi.
  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://i177.photobuc...yw/DSC04094.jpg
co do tego linka...wszyscy tam widzą cienie po prawej stronie zdjęcia a czy nikt nie zauważył jeszcze dwóch cienie po lewej stronie?? Chłopaka z dziewczyną? Dziewczyna ma jeansy z modnym paskiem lekko opadającym na bok. Tak jak już ktoś wyżej napisał to kwestia naświetlenia. Popróbujcie sami porobić zdjęcia wieczorem przy słabym naświetleniu. Nie stosując lampy zasłona musi się otworzyć na kilka sekund (do kilkunastu) jeśli ktoś między czasie przejdzie wyjdzie właśnie jak duch.
To nie żadne zdjęcie duchów tylko zwyczajnie spaprane zdjęcie.
  • 0

#55

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^^ powiadasz że duchy straszą o 24, a godzina 3 jest godziną demonów ... a czy oni wiedzą że przesunęliśmy czas ?

Proponuję wcześniej zostaw wiadomość duchom, że będziesz chciał je sfotografować .
Dasz im szansę przybyć na czas a i możliwość poprawienia makijażu.
  • -1



#56

Timhay_.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe stwierdzenie, którego nigdy nie brałem pod uwagę ;) Twierdzenia o godzinach brałem z wierzeń innych ludzi i starych opowieści.

Do godziny 24 nigdzie nie ma wyjaśnienia, jednakże dużo osób wierzy w coś takiego.

A co do 3:00 to po przytoczeniu twojego argumentu zaświeciła mi się taka mała lampka nad głową ^^
Mianowicie demony ponoć uznały godzinę 3:00 za swoją godzinę dlatego, że Jezus umarł o godzinie 15 (czy coś takiego), tylko właśnie chodzi o to, że to wcale nie musiała być 15 naszego czasu, więc i 3, czyli godzina "demonów" u nas była by o innej godzinie...

Czyli jak by nie patrzeć godzina "3:00" u nas przypada aktualnie na 4:00 xP
  • 0

#57

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz rację co do przesunięcia czasowego.
Ale co my tu mamy :

- dane : - chęć fotografowania ducha, jak nam się poszczęści demona.
- znamy zwyczaje duchów i demonów wynikające z wierzeń ludowych.
- aparat fotograficzny.

- szukane : - duch lub demon.
- czy duchy i demony wiedzą coś o naszych wierzeniach dotyczących czasu w którym maja się nam pojawiać ?
- czy aparat który posiada jest wystarczająco czuły ?

Duchy są to ludzie w ciele astralnym. Czy pamiętają o tych godzinach ? Dalej mają zegarki ?
Demony znają nasz sztuczny podział czasu ?

Przecież czas tak na prawdę jest sztucznym tworem ?
  • -1



#58

Timhay_.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niby tak, ale moim zdaniem każda legenda, wierzenie, musiała mieć jakąś podstawę i kto wie, czy nie była nią właśnie godzina?

Z drugiej strony mam wrażenie, że jak każdy człowiek trzymam się zbyt kurczowo mojego własnego zdania, choć twoja teoria wydaje się być bardziej trafiona/racjonalna ^^
  • 0

#59

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Legendy możemy próbować je " odczytać ". Wierzenia też.

Z czym związana mogła być godzina ?
Może duchy wykorzystują nasze wahnięcia w naszej formie, wynikające z biorytmu.
Może jakimś przesilenia ? Podobnie jak wyznaczano dni w których świętowano ?
  • -1



#60

Timhay_.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem twoją teorię i nie zaprzeczam w prawdy w niej głoszone ;)

Jednakże liczę także, że odpowie mi w tym temacie osoba, która interesuje się tym samym tematem i jest mi w stanie odpowiedzieć choć na niektóre z moich pytań...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych