Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fotografowanie duchów


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#31

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Inną skuteczną metodą na uchwycenie ducha jest wykonanie zdjęcia przez ramię za siebie.


Eee. :o Po przeczytaniu tekstu coś mi się robi i zaczynam bać, chcecie, żebym dostała zawału? Zrobię sobie zdjęcie przez ramię, coś wyjdzie i do końca życia będę się bała, bo stał za mną duch :cry: I nigdy nie wejdę na cmentarz w nocy. Brr :omfg:
  • 0

#32

JayC..
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!Czytam forum od dawna ale dzis postanowilem sie zalogowac!Mam takie male pytanie.Wakacje spedzalem w chorwackim Splicie.Kto byl,wie,ze jest tam stary cmentarz(rzymski chyba),ktory obecnie jest miejscem spacerow itp.Wieczoram zrobilem zdjecie pewnej wyspy,wlasnie stojac tam.Ujrzalem pelno tzw Orbsow,bylo ich tyle,ze nic poza nimi nie bylo widac.Nakladaly sie na siebie!!Mieliscie taki przypadek?Zdjecia nie mam,bo nie szukam na sile takich fot,i nic nie chce nikomu udowadniac,ze widzialem takie cos.chce tylko znac Wasze zdanie.Bylo cos jeszcze.Przestrzen,ktora wypelnia blyskajacy flesz byla pelna czegos migocacego!Bylo tyego pelno w miejscu blysku.I to nie byly owady,bo wiem jak wyglada owad.Chce znac Wasze opinie,bo takie cos znam tylko z tego forum!Pozdawiam!
  • 0

#33

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co mozna powiedziec nie widzac tych zdjec ? poza tym orbsy juz wyszly z mody, temat dawno wyjasniony.
  • 0

#34

JayC..
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatni post byl 9 sierpnia,wiec chyba nie tak dawno byl wyjasniony...Poza_tym zdjecie w miare opisalem,jak nie mozesz mi odpowiedziec,to nie pisz.Zadalem pytanie,jak to kogos interesuje to mi odpowie!!Widziales pewnie pelno orbsow,duchow i innych dziwnych rzeczy,to fajnie,ja sie spotkalem 1 raz i chce sie dowiedziec co_nieco,dlatego pisze!
  • 0

#35

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pokaż zdjęcie, to będzie można pomóc. Tak to nie za bardzo wiemy jak to uczynić. Z resztą to zjawisko jest dość powszechne...

@Tiamat: ja bym się kłócił czy zostało wyjaśnione ;)

Proszę NIE CYTOWAĆ całych postów!
Tacita

  • 0



#36

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś udało mi się uchwycić ducha na zdjęciu przez czysty przypadek.
Byłam z przyjaciółką na spacerze. Nagle zaczął padać deszcz, więc wparowałyśmy do klatki schodowej. Pierwszej lepszej. Usiadłyśmy na pierwszych, najniższych schodkach i rozmawiałyśmy. Wyjęłam aparat cyfrowy, którym wcześniej robiłam nam fotki. Chciałam zobaczyć jak wyglądam będąc częściowo mokra przez deszcz. Zrobiłam sobie zdjęcie twarzy w odległości na szerokość wyciągniętych rąk. Patrzę na ekranik - a jest on spory - i widzę, że na półpiętrze rysuje się czyjaś sylwetka. Wyglądała, jak szara mgła. A zaraz po tym łupnięcie o taką jakby skrzynkę, w której są jakieś korki czy coś. Boże, uciekłyśmy stamtąd błyskawicznie, a ja od razu usunęłam zdjęcie, bo s*a*a*ym ze strachu patrząc sie na nie xD
  • 0

#37

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za jakis czas i ja ide na cmentarz porobic fotki. Mam pytanie, czy jak zrobie naprawde zdjecie 'czegos' skopiuje do kompa i zmienie co najwyzej wage zdjecia lub nic nie zmienie to bedzie wiadomo, ze to oryginal bez zadnych efektow z programu graficznego?
  • 0

#38

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam,
Mam pytanie na temat fotografowania-nie znalazłem na razie odpowiedzi na moje pytanie na tym forum...
Biorę pod uwage to, że może tego nikt nie wiedzieć ale dobra...
Wieć:
Dziś jade koło 17.00 na cmentarz, będę tam trochę, a co za tym idzie będe musiał użyć długiego czasu naświetlania(mam zamiar użyć 30 sekund i przysłona otwarta na maxa)
I odnośnie tego mam pytanie, czy jeśli użyje tak długiego czasu i powiedzmy "uchwycę" ducha, to czy on nie będzie czasem rozmazany itp jak to bywa przy długim czasie naświetlania i poruszania się danego obiektu w kadrze...?
Czy może duchy pojawiają się w tedy na ułamek sekundy ?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • 0



#39

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mogłem zedytować poprzedniego posta więc piszę następny(jeśli nie można, to przepraszam)
Więc:
Jednak nie udało mi się uchwycić nic paranormalnego, sprawdziłem wszystkie zdjęcia na tyle dobrze, na ile potrafiłem.
Zamieszczam tak dla przeglądnięcia najlepsze z nich(Było tam o wiele bardziej ciemniej niż to widać na zdjęciach ale wiadomo, photoshop i możliwości aparatu robią swoje ;) ):
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
P.S. Zamierzam jeszcze w przyszłym czasie przejść się gdy już się ściemni i nie bedzię ludzi na cmentarz, może będą w tedy większe szanse na uchwycenie czegoś, no i oczywiście że tak powiem adrenalinka i ciśnienie podskoczy nieco ;)
Pozdrawiam
  • 0



#40

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi się żadne fotki nie pokazały, eeej

oj sorki przeoczyłam jedną stronę,
a tak btw na twoich fotkach nic nadzwyczajnego nie widze :]
jak można sfotogafować DUCHA? duch nie ma ciała, nie ma materialnej powłoki..!
  • 0

#41

Dwid.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pierwszym zdjęciu fajnie wygląda efekt jak wiara jest przeźroczysta :D , ja chciałbym zapytać jaką mam szansę uchwycenia ducha na zdjęciu koło godziny 18:00 aparatem analogowym (+flash). Pytam, bo na zdjęciach sebacywa niestety nic nie było widać.
  • 0

#42

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No sorry, ja na 8 zdjęciu widzę sylwetkę jakiegoś gościa.

http://i177.photobuc...yw/DSC04086.jpg

Prawa część zdjęcia, pod drzewem.

http://i177.photobuc...yw/DSC04094.jpg

Tu widzę dwóch przezroczystych gości idących po lewej stronie XDDD

Jestem chora?


Btw, śliczne zdjęcia.
  • 0

#43

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

http://i177.photobuc...yw/DSC04094.jpg - tak na tym zdjęciu rzeczywiście widać jakieś dwa "cienie " postaci . Niestety nie znam się na obróbce graficznej na tyle ,by powiedzieć czy to fake .
  • 0

#44

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://i177.photobuc...yw/DSC04094.jpg
Tu widzę dwóch przezroczystych gości idących po lewej stronie XDDD
Jestem chora?


A zobacz na prawą stronę ... tam stoi jeszcze facet i kobieta z dzieckiem. Dziecko jest bardzo realistyczne, a przez matkę widać znicze. Nie wiem czy to fałszywe, ale trochę dziwnie to wygląda :D ...
  • 0

#45 Gość_Cecilia89

Gość_Cecilia89.
  • Tematów: 0

Napisano

Może akurat tak wyszło zdjęcie, że widać przez tą facetkę znicze.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych