Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 przykazań łowców duchów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#31

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja jednak podziękuję. I bez wywoływania dziwne rzeczy się dzieją.. :/

Byty niższego poziomu wykorzystują przedmioty codziennego użytku takie jak gry komputerowe, filmy, telewizję, używki, aby sprawować kontrolę. Nazywamy to niższym poziomem opętania. Jeśli zaniedbujesz rodzinę, bliską osobę lub nie rozwijasz się w żadnym stopniu bo wolisz np. pograć na komputerze oznacza to, że jesteś pod ich wpływem. Osoby, które chcą polować na duchy jak najbardziej unikają takich materialnych pułapek, aby minimalizować swoją podatność na opętanie.


Jeżeli ktoś siedzi pół dnia przy komputerze z nudów, jest opętany? :|
  • 0

#32

Amnezja.
  • Postów: 99
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duchom nalezy sie szacunek!!! W koncu to tez ludzie.. tzn. byli ludzmi :P Czy tak, czy tak trzeba sie do nich odnosic z szacunkiem..
  • 0

#33

Meles.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawde powiedziawszy nie wiem co jest tu rozumiane przez "polowanie na Duchy". Mam nadzieje, że nie to ta czynność jaką można przez to wyrażenie dosłownie zrozumieć. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem teurgii bowiem jest to dokładnie to czego należy unikać jak ognia w kontaktach z Duchami-okazywanie im braku szacunku. Z Duchami należy się komunikować ale w ich wymiarze. Trzaba wyjść do nich, a nie kazać im przyjść do ciebie. Wywoływanie Dusz można porownać do sytuacji kiedy chcecie żeby jakiś człowiek, ktorego dobrze nie znacie, wyświadczył wam jakąś przysługę. A wy zamiast pojść do niego do domu z czekoladą i prosić go o tę przysługę, to zawiadamiacie go telefonicznie żeby przyszedł do was do domu bo wam sie nie chce wychodzić. To jest chamstwo poprostu.
  • 0

#34

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem wam, że to forum jest bardzo ciekawe.
Tym bardziej, jak ktoś się interesuje takimi sprawami jak na przykład ja.

Łowcy duchów? Ja na nich mówię po prostu Egzorcyści. Ale ich zadaniem raczej powinno być pomaganie zagubionym duszom wydostać się z tego świata. Ewentualnie uwolnić kogoś z wpływów demona albo jakieś miejsce. I tyle. Bo po co w innych przypadkach zakłócać ich spokój?

Ja wierzę w duchy. Będąc mną po prostu trudno nie wierzyć.
  • 0

#35

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Będąc mną po prostu trudno nie wierzyć.

Altariel jeśli masz do opowiedzenia jakąś ciekawą historię ze swoich przeżyć to śmiało pisz, z chęcią dowiemy się co się przydarzyło. Tylko oczywiście napisz w subforum "nasze historie".
  • 0

#36

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Naprawde, bardzo ciekawy temat. ;)
  • 0



#37

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jednak wątpie w 'polowania' na duchy.. bajki i tyle.
  • 0

#38

ksiadz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z księgi Powtórzonego Prawa rozdział 18
10) Nie znajdzie sie pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; (11) nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał sie do umarłych. (12) Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. (13) Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu.

Jeśli ktoś z tego forum ma jeszcze wątpliwości czy Pismo Święte mówi coś na temat "zabawy" w sprawy których wy tu dotykacie, to teraz nie miejcie wątpliwości - to jest ZŁE i zadajcie sobie pytanie na jakie moce się otwieracie, bo na pewno nie na Jezusa Chrystusa.

Teraz nie możecie mówić "a ja nie wiedziałem" teraz już wiesz
ps. odsyłam do stron:


Edit [13.11.2007]: Żbikuś
Zabronione jest reklamowanie innych stron www.



poczytajcie troszkę, pozdrawiam Ksiądz katolicki
  • 0

#39

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niby księża tacy inteligentni, a regulaminu nie czytają - prawie jak dziecko neo...
Zresztą, drogi księże nikt tutaj nie twierdzi, że Biblia jest jedynym słusznym źródłem prawdy.
  • 0

#40

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

troszke dziwny poradnik. Nie ma w nim ujętego aspektu ze jesli ktos na prawde chce sie zajmowac takimi rzeczami na bardzo powaznie to musi miec kontakt z taka osobą lub sama byc dosc inteligentna. Taka ktorej nie obca jest fizjonomia wlasnego ciala, roznego rodzaju aspekty religijne zwiazane z duchami. Bo osoba ktora mysli ze od zaraz bedzie 'ghosts hunterem' bez takich podstaw w dziedzinach nauki jak: biologia, fizyka, teologia, psychologia itp. daleko nie zajdzie, a predzej sie pogubi. takie jest moje zdanie :P
  • 0



#41

Tobi is a Good Boy.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko jedno mam do powiedzenia... LOL... Sam zajmuje się duchami i jedyne co z tego poradnika inteligentnego mogę wyciągnąć to to że należy szanować duchy, cała reszta zależy od sytuacji... A co do pkt. 18, muszę to zrobić : HAHAHAHAHAHAHAHA... To było dobre, przez to że spędzam przed kompem kupę czasu jestem podatniejszy? chyba na ślepotę... Stek bzdur! Poza tym z doświadczenia(niby nie ma go dużo ale jest jak text: Krótko ale treściwie) wiem iż nie można zakładać jakich kolwiek praw działających w zaświatach. Bo wszystko się zmienia 24/7 cały czas są prowadzone zmiany... Wszyscy mówią że musi być tak a nie inaczej... A skąd WY wiecie że jest akurat tak? Eurycide, skąd wiesz że to co napisałeś zapewnia bezpieczeństwo? z doświadczenia? czy spisałeś to na lekcji geografii bo ci się nudziło lub w firmie bo miałeś fajrant?

Loffam was lulzy... Jesteście niewiarygodni...
  • 0

#42

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tobi a ja z chęcią przeczytam poradnik twojego autorstwa, podejmiesz się czy tylko będziesz krytykował? :)
  • 0

#43

Tobi is a Good Boy.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podjął bym się, jeśli było by czego... Mówiłem w swoim poście że nie ma to sensu - prawa świata zmieniają się 24/7 nie można ustalić stałych praw bo zaraz pojawią się nowe wyjątki i będzie problem... Jednym słowem tworzenie pewnych za dużo zasad jest zbędne... Najlepszy kierunek to szacunek - szanuj innych jeśli chcesz być szanowany... Reszta zależna jest od sytuacji i inteligentny człowiek wyciągnie odpowiednie wnioski jak się zachować...

Loffam was...

Edit 21.04.2008: Arkadiusz
Kolego, nie rób zamieszania. Za następny nie wnoszący nic post będzie ostrzeżenie.

  • 0

#44

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejne przykazanie: Po prostu nie szukaj duchów.
  • 0

#45

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kiedyś poszedlem z kolegami do lasu w ktorym straszy. Śmialiśmy się z tego i wyzywaliśmy wszystko w kolo... Po powrocie z tej wyprawy przez jakis tydzień czułem czyjąś obecność w pokoju... Kiedy miałem juz tego dosyć powiedziałem stanowczo żeby się z tąd wyniusł... I pomogło :D :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych