Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 przykazań łowców duchów


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#16

NpX.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm.., jak by to ująć. Moim skromnym zdaniem, w ogóle nie powinno się wywoływać duchów. Wyobraźmy to sobie na takiej zasadzie:

Mamy znajomego który nie z naszych przyczyn się odsunął od wszystkich, i chce być samotny, nie chce żeby ktoś go odwiedzał. Porostu zamknął się w swoim świecie. I nagle pojawia się ktoś, ktoś kogo zna ale nie kojarzy. Wie że ta osoba była kimś, może i znajomym. Lecz po prostu jej nie kojarzy.

I w ten sposób osoba ta chce żeby osoba która się pojawiła w jego drzwiach sobie odeszła...

Ten właśnie przykład można przenieść na świat duchów.

Duch słyszy że ktoś się zbliża do niego, a więc podąża z nadzieją że może to być jego ukojenie itd.
Gdy ten zauważa że to nie ukojenie itd. możliwe że będzie chciał się zemścić. I możliwe że dlatego są opętania itd.

A więc moim zdaniem duchów nie powinno się "budzić" z ich wędrówki.
  • 0

#17

duch_cham.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh niezłe te przykazania :)
  • 0

#18

kakulukia.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja popieram w 100% NpX

Nie powinno sie budzic duchow mozna by poweidziec "duch tez czlowiek " ^^
  • 0

#19

Kenny.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powiem nie powiem interesujące naprawdę... Jeszcze nie próbowałem wywoływać duchów, ale w nie wierzę i mam respect for them :roll: . Cóż nie chciałbym się obudzić i mieć jednego przed oczami, ale wszystko zależy od przeznaczenia! :)
  • 0

#20

zyrardow36.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TAK DLA SPCEPTYKÓW (zlukajcie to) :


KOZACKIE


PS.Według mnie najlepszy moment jest z OBRAZKIEM JEZUSA !!
  • 0

#21

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten moment z obrazkiem Jezusa już opisywałem, w temacie o tym filmie. Wyraźnie widać że zostały tam wycięte jakieś klatki, gdyż obrazek Jezusa zaraz przed krwawieniem w dziwny sposób zmienia kąt nachylenia. Ktoś go po prostu niechcący przesunął, gdy zajmował się "krwią".
  • 0

#22

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ee widać nawet otwory z których wypływa krew... a poza tym widać że zegar jest papierowy i te majty są na sznurku ..
  • 0

#23

Settika.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuję dopisać 26 przykazanie, tj. "Nie wywołuj duchów".

Jestem za :drink:
Edit: Tacita

  • 0

#24

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Parę słów odnośnie filmu. Pewne sceny faktycznie są zastanawiające jednak gro z nich jest kiepską mistyfikacją. Zastanawia mnie dlaczego w przypadku otwierających się drzwi, poruszających się krzeseł stołu czy szuflad nie widać ich w całości tylko zawsze jest jakiś fragment zakryty a tam może ukrywać się np sznurek który to wszystko sprawia. A ta bielizna która wylatuje z szuflady to już przegięcie :rotfl:
  • 0

#25

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuję dopisać 26 przykazanie, tj. "Nie wywołuj duchów".


A raczej ''nie wywołuj duchów jeśli nie masz co do nich żadnych celów''
Bo wtedy się wkurzą :)
  • 0

#26

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich ! Jestem Florek.

Owe przykazania łowców duchów bardzo mnie zainteresowały. Jestem katolikiem i wierzę w podział duchów który propaguje moja religia: anioły, demony, duchy ludzi.
Aniołów, rzecz jasna, nikt obawiać się nie musi. Dusze ludzkie, po śmierć ich fizycznego ciała, odchodzą ku Królestwu Bożemu, Czyśćcowi lub ku Piekłu. Nie mogą stamtąd wrócić.
Natomiast Demony, to potępione duchy, które "na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą". Demony niekiedy podają się za Anioły i dusze zmarłych ludzi. Ułatwia im to fakt iż mogą pokazać się pod dowolną postacią.
Jednak jest jeszcze opcja którą mój Kościół Katolicki pomija, a która wydaje się być prawdopodobna. Otóż niekiedy zdarza się że dusza umarłego człowieka, z jakichś niejasnych przyczyn nie mogą zaznać spokoju, nie odchodzi z tego świata lecz błąka się po nim. Jeżeli znajdziecie miejsce, jak to się określa - "nawiedzone", to módlcie się za zmarłych.
Jeżeli macie do czynienia z ludzkimi duszami - pomoże im to odejść w zaświaty. Jeżeli natomiast macie do czynienia z demonami - być może uda wam się uwolnić to miejsce od ich wpływu. Specjalistami od uwalniania opętanych ludzi i nawiedzonych przez demony miejsc (także zwierząt i miejsc) są egzorcyści (mam tu na myśli wyłącznie kapłanów Kościoła Katolickiego z odpowiednimi uprawnieniami nadanymi im przez Biskupa danej diecezji).
Jakkolwiek pamiętajcie że będąc chrześcijaninem, każdy z was reprezentuje w pewien sposób Jezusa Chrystusa który ma władzę nad każdym złym duchem gdyż ma władzę nad wszelkim stworzeniem. Wynika to z faktu iż jest Bogiem.

Nie jestem przekonany czy istnienie świata duchowego można udowodnić. Bardzo wielu ludzi twierdzi że widziało duchy. Duchy zdołano już nawet sfotografować i sfilmować, a nawet nagrać dźwięki które wydają. A mimo to nauka nie akceptuje istnienia duchów. Dlaczego ? Ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto zasugeruje że ludzie którzy widzieli ducha są psychicznie chorzy lub też jedynie im się wydawało, a nawet jeżeli im się nie wydawało, to z pewnością to co wiedzieli nie było duchem. Natomiast wszelkie materiały multimedialne można poddać w wątpliwość ze względu na możliwość ich sfałszowania. I nawet gdybym duchy mi pozowały do zdjęcia i nawet gdyby może zdjęcia były tak realistyczne jak tylko być mogą, to i tak znajdzie się ktoś kto powie: "to że nie widać śladów fałszerstwa, nie znaczy że go nie było". Ludzie już tacy są. Jeżeli nie chcą w coś uwierzyć, to nie uwierzą.

Jeżeli wybieracie się w jakieś nawiedzone miejsce, to warto pomyśleć o zabraniu odpowiedniego sprzętu. Oczywiście każdy w zależności od tego kim jest, ma inne preferencje. Niektórzy w pierwszej chwili pomyślą pewnie o krucyfiksie a inni o pójściu na Policję i wyrobieniu pozwolenia na broń palną. Jakkolwiek ja bym zabrał ze sobą po prostu czysty zeszyt, długopis, dyktafon i latarkę. Jak zauważono już na samym początku, pobyt w takim miejscu może okazać się naprawdę ekscytujący więc warto na bieżąco robić zapiski.
A tak w ogóle to owe 25 przykazań podoba mi się. Zostały dobrze przemyślane.
  • 0

#27

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kto z was tak na serio odwazylby sie wywolywac duchy, czy na nie polowac???
  • 0

#28

aRON.
  • Postów: 108
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem do końca przekonany, ale duchy powinno się wywoływać i polować na nie tylko wtedy, kiedy są uciążliwe, niebezpieczne lub trzeba im pomóc, ale nigdy dla zabawy.
  • 0

#29

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tylko dlatego, możesz być w 100% pewien :)
  • 0

#30

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aRON napisał:
"Nie jestem do końca przekonany, ale duchy powinno się wywoływać i polować na nie tylko wtedy, kiedy są uciążliwe, niebezpieczne lub trzeba im pomóc, ale nigdy dla zabawy."

Wiec jesteś zdania że przywoływanie ducha, który jest uciążliwy lub niebezpieczny, to dobry pomysł ? Moim zdaniem to tylko pogorszy sytuację.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych