Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lider sekty: Jestem nowym Jezusem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W USA objawił się nowy Jezus. Za takiego podaje się lider pewnej sekty. To wolny kraj i każdy może mówić, co chce, ale problem polega na tym, że coraz więcej Amerykanów mu... wierzy!

Dołączona grafika


Jose Luis de Jesus Miranda 20 lat temu założył swoją sektę w magazynie pod Miami. Obecnie jego kościół "Wzrastając w Łasce" - jak sam twierdzi - ma miliony wyznawców, głównie z Ameryki Łacińskiej. Członkowie wybudowali dziesiątki kościołów w USA i Ameryce Łacińskiej, prowadzą własny kanał telewizyjny, a co roku zbierają miliony dolarów dla swojego kościoła.

Sekta jest coraz bardziej widoczna. Dlaczego? "Bo ja robię rzeczy większe niż Jezus z Nazaretu" - tłumaczy 61-letni Miranda. Sam mówi, że jest antychrystem, czyli nowym Jezusem. Setki tysięcy jego wyznawców święcie w to wierzą, dlatego robią, co im karze. Ostatnio lider wpadł na pomysł, by jego wielbiciele wytatuowali sobie "666" - biblijny znak antychrysta. I ludzie masowo tatuują sobie ten symbol na łydkach, ramionach, przedramionach, a nawet na szyjach.

Daniel Alvarez, profesor religii na Międzynarodowym Uniwersytecie Florydy, ostrzega, że Miranda może być niebezpieczny, bo on naprawdę wierzy, że jest bogiem. "A członków swojego kościoła może namówić do czegoś znacznie bardziej gorszego niż tylko tatuażu" - prognozuje Alvarez.

http://www.dziennik....ArticleId=31889
  • 0



#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no to mamy antychrysta.
trza go ukatrupic. tylko ja moge miec takie miano!
  • 0

#3

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja myślałam, że to Tom Cruise... ;)
  • 0

#4

Fawin.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Macie tu fragment z biblii odnosnie fałszywych prorokow:

(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (...) (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!

zrodlo: http://www.biblia.info.pl/biblia.php
  • 0

#5

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rydzyk made in USA :lol

Ale żeby świadomie robić z siebie antychrysta?
  • 0

#6

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym tu nie mieszał Biblii do tego. Kolejny koleś, który robi kasę na naiwności i łatwowierności innych. Amerykanie mają to do siebie, że lubią być manipulowani w imię wyższych celów. Obejrzyjcie sobie film pt. "Jesus Camp" - Aż przykro się robi, co oni wyprawiają z własnymi dziećmi, to już nie jest wiara, to jest sekta niosąca ogromne zagrożenia, którą powinno się eliminować. Zresztą daleko nie trzeba szukać - w debilnym, prześmiewczym filmie Borat, też jest co nieco na ten temat.
  • 0

#7

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak przepowiadali o tych "prorokach", zaczelo sie ;p
  • 0

#8

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jakiś pajac a nie antychryst :lol
  • 0

#9

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wywiad telewizyjny z nowym Jezusem.
  • 0



#10

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Porównywać go do Rydzyka to przesada - Rydzykowi wiele można zarzucić ale ani Jezusem ani Antychrystem się nie nazywa. Ten "nowy Jezus" to nie pierwszy i nie ostatni naciągacz. Nic nadzwyczajnego.
  • 0

#11

Uwolniony.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OLABOGA, nastepmy "wiesniak" ktory zalozyl sekte :/ Jest to osoba ktora po prostu ulozyla sobie taki plan zycia. Trzepie na tym gruba kase... tak jak kazdy przywodca sekty.

Prawdziwy Jezus nie posiadalby swojej stacji telewizyjncej, zlotego sygnetu... eh... Zal mi tych ludzi ktorzy zwatpili na rzecz tego "wiesniaka"
  • 0

#12

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale to fanatycznie zabrzmiało... zwątpili w jedyną prawdziwą wiarę, czyż nie ? :D ...

Człowiek, który uważa się za boga jest niebezpieczny... ludzie, którzy są gotowi zrobić dla boga wszystko są jeszcze bardziej niebezpieczni.
  • 0

#13

Uwolniony.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.youtube.com/watch?v=P2Iy0AdzRpg"][/url] - Wywiad amerykanskiej stacji informacyjnej z "Jezusem"
  • 0

#14

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie! ;)

Kazdy w tych czasach moze stac sie panem swojego losu , To od kazdego z Nas zalezy jakie bedzie wiódł życie w tym swiecie i na jakie zasłuzy na drugim.
To ze sie nazywa Jezusem to jeszcze nic o jego wyższosci nie świadczy,a ze zwiudł ze scieszki nieświadomych ludzi ,to siwadczy o nim jaki wielki bład popełnia.
Jego droga -czyny -musiała chyba pogubic , jaka wiedzie prawdziwa droga do Najwiekszego Boga.
Niestety, nie tylko on jest tu takim wielkim kapłanem ,jaki sie ima z prawdziwoscia kierunku zycia ku zycia
Stworcy .
Człowiek czeka na tego jedynego, ktory ma przyjsc w ciszy , anie w haosie jak to robione jest przez wielu
głoszacych sie zbawicjeli.

Pamietajmy jak czynił sam Jezus , ktory głosil swoja wiare tak- by ludzie byli wierni Bogu ,a nie kosciolowi,popularnosci,pieniadza itp.

>Wiara ,to wiara ktora człowieka zblizy przez miłosc do Nas samych i Strworcy,ktora jest wiara w głebi naszej miłosci-serca-duszy< :devil: ;) :devil:
  • 0

#15

Patrol.
  • Postów: 36
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Omg... Facet noszący złoty sygnet, krawacik, garnitur, posiadający własną telewizję(!) ma być Jezusem?! Ta cała sekta to jedna wielka paranoja! A ten pseudo Jezus mnie dobija! :wall:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych