Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stacje Numeryczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#31

maytek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Glos dzieci mi nie pasuje do rządu, chyba ze robią go przez jakiś syntezator... A i to polskie nagranie - w tamtych liczby to jakis szyfr, ida nie po kolei, a po polsku to tylko odliczanie, wiec test. I kiedyś też słuchałem różnych długich fal, było słychać kiedyś śmigłowiec i jakieś bardzo niewyraźne komunikaty. A jak z Kanady dostałem CB radio to ktoś tam nawijał jakiś chłopak z dziewczyną, to po kilku dniach nie wytrzymałem i powiedziałem:
-KIEŁBASA!
-Ty to powiedziałaś?
-Nie, a ty?
-Nie, to kto?

Maly edicik:
Jeszcze w niektórych (wziołem na moje studyjne słuchawki:P ) w tle tych muzyczek jest ciche odliczanie, tak jakby te melodyjki były kodowaniem tekstu.
  • 0

#32

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A jeżeli głos dziecka, kobiety albo mężczyzny ma znaczenie dla komunikatu? Np. ten sam przekaz werbalny ma różne znaczenia w zależności od tego czy to głos męski, kobiecy czy dziecka. Po prostu kolejna zmienna w szyfrowaniu.
  • 0

#33

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nawet jesli to sa komunikaty wojskowe to skad taka roznorodnosc zwiazana z prezenterem (rozne osoby, kobiety, mezczyzni, czasem dzieci), po kiego muzyka, dziwne melodyjki itd. Poza tym z tego co mi wiadomo, wojskowe komunikaty nadawane sa na osobnych pasmach i chyba nie jest mozliwe przechwycenie np. rozmowy pilotow z wieza kontrolna / lub zolnierzy z dowodztwem.



A może oni chcą żebyś tak myślał ?? ;>
  • 1

#34

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się czemu nic nie ma o tym w internecie :? Po wpisaniu w google frazy "stacje numeryczne" pojawia się odnośnik do paranormalne.pl i odnośniki do jakiegoś forum muzycznego... :]
  • 0

#35

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Stacje_numeryczne"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Stacje_numeryczne[/url]
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Numbers_station"]http://en.wikipedia.org/wiki/Numbers_station[/url] (polecam)
[url="http://www.spynumbers.com/"]http://www.spynumbers.com/[/url]
[url="http://www.wired.com/news/technology/0,1282,65698,00.html"]http://www.wired.com/news/technology/0,1282,65698,00.html[/url]

mozna przeczytac miedzy innymi, ze wiadomo skad nadaja najsilniejsze stacje numeryczne. wiadomo tez wiec kto mniej wiecej za tym stoi (cia, mi6, mosad, wczesniej kbg, wywiad kubanski).
  • 0

#36

scania-tuning.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasami szło też przez kilka godzin coś nadawane alfabetem Morse'a.



ee dokladnie. ja tez pare ladnych lat temu bawilem sie radiem (daewoo, nic wielkiego) na dlugich falach i na pewnej czestotliwosci non stop morsem ktos nawalal :roll:



Ja kiedyś bawiłem się walkmanem z radiem - na 531 kHz AM zawsze (przez kilka lat bez przerwy!) leciał powtarzający się co kilka sekund sygnał "beep beep beep bip bip beep beep" (gdzie beep to dźwięk długi, a bip to dźwięk krótki) ;>
Miałem wtedy 9 lat, spać nie mogłem bo się bałem tego xD
Nastawiłem walkman na tą samą częstotliwość 3 lata później... i znowu to samo! :D


No więc już Wam tłumacze o co chodzi:)
Nie jest to ani Morse, ani urzędzenie kontrolujące, tylko... sygnał identyfikacyjny przekaźnika.
Krótkofalowcy rozmawiają używając modulacji wstęgowych (dolnowstęgowej LSB, lub górnowstęgowej USB).
Chodzi o to, że na jednej częstotliwości w AM jest nadawany sygnał przekaźnika, czyli coś w rodzaju latarni morskiej dla krótkofalowców. Po tym sygnale wiedzą, że dostroili się w częstotliwość jaką chcieli. Potem przełączają sposób modulacji i pokrętłem "coarse" odstrajają się od tej częstotliwości o setne części kiloherca, bo z taką dokładnością pracuje się na modulacjach wstęgowych. Mniej więcej co milimetr kręcenia gałką można słyszeć zupełnie innych, niezależnych rozmówców. Tylko tego już nie zrobicie zwykłym walkmanem ani radiem unitra, już nie tyle ze względu na dokładność, co na sposób demodulacji - AM wykorzystuje doliny i wzgórza fali, natomiast wstęgi - albo jedno albo drugie. Rozmowa wstęgowa odbierana na odbiorniku AM jest słyszana mniej więcej tak, jak zakodowany CANAL+ na telewizorach naziemnych...

A sygnał "beep beep beep bip bip beep beep", o którym mowa wcześniej, to transmiter znajdujący się, ze tego co pamiętam, pod moskwą, ma zasięg koło 2-3 tys kilometrów, także podczas wycieczki do londynu, rzymu, St.Petersbyrga czy Sztokholmu, ustawiając radio na 531 kHz usłyszycie jego sygnał identyfikacyjny.
  • 1

#37

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jaki sprzęt trzeba mieć żeby nasłuchiwać tych audycji? Wystarczy zwykłe radyjko?
  • 0

#38

scania-tuning.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytaj mój poprzedni post, to wszystko bedziesz juz wiedział
  • 0

#39

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykłe radio i baaaardzo dużo cierpliwości. ;)
  • 0



#40

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak by tak odebrac jakas audycje z przesłosci? hmm.. mi sie to wydaje nawet mozliwe. Bo te faje radiowe lecą gdzies tam w kosmos i jak by sie tak odbiły i spowrotem trafiły na ziemie... Jakas tam audycja by doszła z lat 50' czy cos :) Jakis Presley by spiewał itp... To by było cos... Posłuchac audycji z tamtych lat dla samego tego by posłuchac co kilka tysiecy jak nie milionów to juz słuchało i w dodatku ten spiker co mówi niezyje... ciary by az przeszły.

Ja nieraz odbierałem takie sygnały na Walkie Talkie :) np rozmowy policyjne itp... Sie wtracałem czasami ;) Albo udawałem ze jestem jednym z glin i ze gonie tam kogos na takiej i takiej ulicy... hehe Niezłe to było... Wzywałem posiłki itp. ;) Czasami to wypala a czasami nie tak czy inaczej fajna zabawa :D
  • 0

#41

scania-tuning.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykłe radio i baaaardzo dużo cierpliwości. ;)

na zwykłym radiu nie posłuchasz, nie masz najmniejszych szans...
  • 0

#42

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak by tak odebrac jakas audycje z przesłosci? hmm.. mi sie to wydaje nawet mozliwe. Bo te faje radiowe lecą gdzies tam w kosmos i jak by sie tak odbiły i spowrotem trafiły na ziemie

Poczytaj sobie o tajemniczych telefonach które w latach 90-tych odbierali mieszkańcy Bahamów. Miały to być rzekomo głosy pilotów z Lotu nr 19, eskadra zaginęła w okolicy Trójkąta Bermudzkiego w roku 1945 podczas lotu ćwiczebnego.

Może z radiem ma to niewiele wspólnego, ale to takie nawiązanie do przedstawionej przez ciebie teorii - w tym wypadku badacze też coś wspominali o odbiciu, czy czymś co nazywali "magnetycznym echem".
  • 0



#43

scania-tuning.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie coś miało miejsce w filmie "Kontakt". Jodie Foster odebrała transmisje przemówienia Hitlera. Z tą różnicą, że później okazało się, że ten sygnał został nadany ponownie przez obcą cywilizację. Technicznie jest to jedyna możliwość odebrania sygnałów z przeszłości: w kosmosie nie ma takiego NATURALNEGO obiektu od którego fala elektromagnetyczna mogłaby się odbić i pozostać o takim natężeniu żeby wrócić do nas, więc jedyna opcja to taka, że ktoś taki ekran tam umieści celowo, lub zarejestruje nasz sygnał i nada go z powrotem. Tyle, że jeśli taki sygnał kiedykolwiek odbierzemy, to jednego możemy być pewni - to nie sprawka ziemian, z tego względu, że nawet podróżując z prędkością światła nie przegonilibyśmy fali elektromagnetycznej, żeby umieścić przed nią ekran.
  • 0

#44

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wciągną mnie ten temat :D
Mam zamiar popróbować odsłuchiwać te nagrania od tyłu, w spowolnieniu itp...
Sami też próbujcie, może znajdzie sie coś ciekawego...
np. przy odsłuchiwaniu któregoś z niemieckich nagrań od tyłu natrafiłem no coś podobnego do rozmowy, ale była zbyt szybka by cokolwiek zrozumieć... Dziś po szkole się tym zajmę...
  • 0

#45

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam. odsluchalem duzo nagran tych stacji numerycznych i niewiem jak to odwrocic w winampie. w rejestratorze dźwięku nie da rady żadnej nie wiem jak a w winampie też nie. proszę was podajcie mi jakieś nazwy programów którymi będe mogl manipulowac tymi nagraniami aby uslyszec glebsze znbaczenie tych kodów... i powiedzcie jakie trzeba mieć radio zeby zlapac takie cos albo audycję z przyszlosci....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych