Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stacje Numeryczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#16

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To moze ktos wytlumaczy sens niektorych dzwiekow, muzyki (czesto z przed lat)? Wyjasnienie wcale nie musi byc takie proste o czym swiadcza informacje w sieci.
  • 0



#17

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba was trochę po... kręciło...
A o radiolatarniach słyszeliście?
Sygnały morse'a nadawane w tych przekazach określają, jaka to radiolatarnia. Na falach długich nadawane są również sygnały synchronizacji czasu. Niektóre zegary są regulowane w ten sposób. Natomiast gadane audycje, to inna "branża" :)
  • 0

#18

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem, że trchę bez sensu, ale po lekturze tego tekstu odsluchując niemiecką próbkę przeszly mnie ciary po plecach. Ta muzyczka na początku, myślalam, że zejdę jak mi się tam ktoś odezwie....a tam tylko kobieta wymieniala cyfry...hahaha
  • 0



#19 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Interpretacja aby te liczby były z zaświatów lub jeszcze lepiej z równoległych światów,
a może z przyszłości jest bardzo ciekawa, ja proponuję aby każdy zainteresowany wypełnił totolotka
z aktualnej audycji w celu sprawdzenia jeśli wygra to liczby były z przyszłości
jak przegra to z przeszłości jak nie wypełni wcale to z równoległego świata były
i nie miał możliwości tam się dostać, a jeśli potem umrze to numerki były z zaświatów.
  • 0

#20

cocee.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czasami jak słucham RMF-u to mogę podsłuchać policję w moim mieście :D :D Mówię wam, czasami niezłe dżezy lecą w stylu:
- 070 zgłoś się, wracaj na komendę bo już po 22!

:lol :
  • 0

#21

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odrazu kojarzy się wontek z LOST.

Dla niewtajemniczonych:
Pewien grubas przebywający w zakładzie psychiatrycznym usłyszał te liczby od znajomego o obstawił je w Totku. Oczywiście wygrał :D lecz ta kasa zaczęła sprowadzać na niego nieszczęścia i postanowił się dowiedzieć u zrudła skąd one pochodzą kiedy opowiedział koledze co się dzieje to on wystraszył się i pokierował go do znajomego z wojska. Gdy owy tłuścioch przybył do niego w domu zastał tylko kobiete która starciła przez nie męża. Gdy mąż był w wojsku w czasie nasłuchu usłyszał te liczby. W domu w czasie jednego z festynu postanowili wziąść udział w konkursie który polegał na tym by powiedzieć ile jest kulek w wielkim słoju. Staruch niewiele myśląc zsumował usłyszane wcześniej liczby i podał ich wynik. WYGRAŁ!! (nie pamiętam jaka była nagroda). W czasie powrotu do domu mąż zginął w wypadku samochodowym a jego małżonka straciła nogę. Gdy milioner leciał potem samolotem rozbił się a nr seryjny silnika to własnie te liczby które słyszał dziadek i te same które obstawił w totka :o Dalsze perypetie grubasa i reszty rozbitków są powiązane z tymi numerami.
(Jeżeli napisałem coś zle lub niepoprawnie to prosze mnie poprawić)
  • 0

#22

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hah. Mi też transmisja z czech się odrazu skojażyła z projektem dharma (tajemnicze liczby) :P . Te sygnały jak dla mnie są wiadomościami wojskowymi i/lub nadawane tak jak ktoś wspomniał specjalnie np. do nastrajania zegarków.
Pozdrawiam Solo11!
  • 0



#23

Labamba.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ej i jeszcze w "Zagubionych" pamiętacie jak był motyw z tą radiostacją co odebrali komunikat po francusku co od iluś tam lat krążył w eterze?? :D może to naprawdę też tak działa że wysyła ten komunikat miliony razy :D
  • 0

#24

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak naprawde ciekawe co to jest i czemu tego jeszcze nikt nie rozszyfrował :(
  • 0

#25

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet jesli to sa komunikaty wojskowe to skad taka roznorodnosc zwiazana z prezenterem (rozne osoby, kobiety, mezczyzni, czasem dzieci), po kiego muzyka, dziwne melodyjki itd. Poza tym z tego co mi wiadomo, wojskowe komunikaty nadawane sa na osobnych pasmach i chyba nie jest mozliwe przechwycenie np. rozmowy pilotow z wieza kontrolna / lub zolnierzy z dowodztwem.

Druga sprawa to szyfrowanie. Odbior takich komunikatow w warunkach dzialan wojennych wiazalby sie z potrzeba ich deszyfrowania w czasie rzeczywistym. W przypadku Stacji Numerycznych komunikaty te NIE sa nadawane ciagle tylko przez kilka minut maksymalnie po czym zanikaja i slad po nich sie urywa.


wkrótce przedstawię więcej szczegółów związanych z tym zjawiskiem.
  • 0



#26

badacz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Właśnie przypomniały mi się zabawy z pegazusem. Przełanczam telewizor na kanał dostrojony do gierki, wyciągam antene i chce podłączyc maszynke a na ekran wyskakuje obraz gry.Zamglony, ale jest. A gierki różne leciały.Czasem turtlesy, czasem contra, czasem godzilla z king kongiem miasto naparzały.
  • 0

#27

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sąsiad miał za ścianą coś, co nadawało na tym samym kanale modulatora, albo jakiś videosender w okolicy. Nie róbcie z tematu pośmiewiska.
  • 0

#28

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakby to było coś utwożonego bez pomocy człowieka to nie było by takich idealnych zgrań muzyki/melodyjek z różnorakimi komunikatami...
  • 0



#29

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jesli to sa komunikaty wojskowe to skad taka roznorodnosc zwiazana z prezenterem (rozne osoby, kobiety, mezczyzni, czasem dzieci), po kiego muzyka, dziwne melodyjki itd.

melodyjka moze sluzyc do 'zapowiedzenia' transmisji.

Druga sprawa to szyfrowanie. Odbior takich komunikatow w warunkach dzialan wojennych wiazalby sie z potrzeba ich deszyfrowania w czasie rzeczywistym. W przypadku Stacji Numerycznych komunikaty te NIE sa nadawane ciagle tylko przez kilka minut maksymalnie po czym zanikaja i slad po nich sie urywa.
wkrótce przedstawię więcej szczegółów związanych z tym zjawiskiem.

to i tak wyglada na dzialania czasu pokoju, a nie wojny.

poza tym agencje wywiadowcze to nie jest to samo co wojsko, wiec nie nalezy mylic ich rol.
  • 0

#30

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poza tym z tego co mi wiadomo, wojskowe komunikaty nadawane sa na osobnych pasmach i chyba nie jest mozliwe przechwycenie np. rozmowy pilotow z wieza kontrolna / lub zolnierzy z dowodztwem.

Przechwycienie takich rozmów jest możliwe, wysatarczy wiedzieć na jakich pasmach szukać i znać się na elektronice, aby podkręcać własny sprzęt do nasłuchu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych