Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stacje Numeryczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#136

majndfak.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie do końca ma to związek ze stacjami numerycznymi, ale nie wiem gdzie indziej mogłabym się tym podzielić, więc piszę tutaj.
Kilka lat temu moi rodzice kupili dekoder cyfrowego polsatu, a ja, jako że zawsze lubiłam bawić się elektronicznymi urządzeniami, postanowiłam sobie w nim "pogrzebać". Znalazłam opcję pozwalającą na wyszukanie bardzo wielu nowych programów ustawiając częstotliwość ich nadawania (na przykład arabskich, włoskich, indyjskich). Wyglądało to trochę tak, jakby mieć taką "normalną" satelitę, jaką miałam na przykład w latach 90. i dzięki której mogłam oglądać Pokemony po włosku ;) Oczywiście od razu przejrzałam wszystkie nowe kanały. Niektóre z nich się powtarzały, kilka takich samych kanałów pod rząd. Dwa z nich jednak były dziwne: nie było żadnego obrazu, leciało natomiast zapętlone nagranie. W pierwszym przypadku była to około pięciosekundowa melodyjka, grana jakby na fortepianie. W drugim - mężczyzna, mówiący: "This is radio Free Europe, Radio Liberty, Praha", po czym następowało krótkie "biip". Co ciekawe, oba kanały nadawały non stop, nawet w nocy. Sprawdzałam.
Wtedy mnie to cholernie wystraszyło, ale dziś przez przypadek natrafiłam na artykuł o stacjach numerycznych i od razu mi się z tym skojarzyło. Czy mogło być to coś podobnego?
  • 0

#137

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie ma nic wspólnego ze stacjami numerycznymi! Człowiek znający choćby podstawy angielskiego powinien od razu się zorientować, że "Radio Free Europe" to nic innego jak "Radio Wolna Europa"... czyli najzupełniej legalnie nadająca stacja, która w 1995 roku przeniosła się z Monachium do Pragi właśnie, stąd nazwa miasta w nadawanym identyfikatorze...
  • 0



#138

majndfak.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, co to Radio Wolna Europa, zastanawia mnie tylko dlaczego mój telewizor łapie stację, na której nadawane jest tylko jedno zapętlone zdanie.
  • 0

#139

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To mogła być emisja testowa, później na tym kanale RWE nadawało już normalny program (wiem, bo też to odbierałem).
  • 0



#140

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dobry klimat ! nie widziałem wcześniej tego tematu : ] fajna sprawa - owiana tajemnicą. opcja ze szpiegami bardzo prawdopodobna wg mnie

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 01.11.2012 - 15:45

  • 0

#141

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy odpowiedni dział ale podepnę tutaj, a nowego wątku nie chciałem zakładać. Jak coś to moderator zadecyduje co z tym zrobić. Otóż na radiu CB odbieram bardzo dziwny przekaz, wygląda to tak jakby było nagrane i puszczone w eter w kółko to samo. Brzmi bardzo ciekawie, klimatycznie aż ciarki przechodzą. Może ktoś złapał coś podobnego albo potrafi mi wyjaśnić cóż to może być???

 

http://w535.wrzuta.p...VOr0gZ/glos_001


  • 0



#142

michu3ct.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy odpowiedni dział ale podepnę tutaj, a nowego wątku nie chciałem zakładać. Jak coś to moderator zadecyduje co z tym zrobić. Otóż na radiu CB odbieram bardzo dziwny przekaz, wygląda to tak jakby było nagrane i puszczone w eter w kółko to samo. Brzmi bardzo ciekawie, klimatycznie aż ciarki przechodzą. Może ktoś złapał coś podobnego albo potrafi mi wyjaśnić cóż to może być???

 

http://w535.wrzuta.p...VOr0gZ/glos_001

SSB? Albo łapiesz jakieś przebitki zagraniczne.Ostatnio "w modzie" na CB msze po angielsku ;)


  • 0

#143

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie wiem czy odpowiedni dział ale podepnę tutaj, a nowego wątku nie chciałem zakładać. Jak coś to moderator zadecyduje co z tym zrobić. Otóż na radiu CB odbieram bardzo dziwny przekaz, wygląda to tak jakby było nagrane i puszczone w eter w kółko to samo. Brzmi bardzo ciekawie, klimatycznie aż ciarki przechodzą. Może ktoś złapał coś podobnego albo potrafi mi wyjaśnić cóż to może być???

 

http://w535.wrzuta.p...VOr0gZ/glos_001

SSB? Albo łapiesz jakieś przebitki zagraniczne.Ostatnio "w modzie" na CB msze po angielsku ;)

 

A co to SSB?


  • 0



#144

michu3ct.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Nie wiem czy odpowiedni dział ale podepnę tutaj, a nowego wątku nie chciałem zakładać. Jak coś to moderator zadecyduje co z tym zrobić. Otóż na radiu CB odbieram bardzo dziwny przekaz, wygląda to tak jakby było nagrane i puszczone w eter w kółko to samo. Brzmi bardzo ciekawie, klimatycznie aż ciarki przechodzą. Może ktoś złapał coś podobnego albo potrafi mi wyjaśnić cóż to może być???

 

http://w535.wrzuta.p...VOr0gZ/glos_001

SSB? Albo łapiesz jakieś przebitki zagraniczne.Ostatnio "w modzie" na CB msze po angielsku ;)

 

A co to SSB?

 

Tak na szybko..  http://pl.wikipedia...._jednowstęgowa     Typ modulacji wykorzystywany w łącznościach radiowych..Jeśli nie masz radia z obsługą SSB wtedy wlaśnie tak mogą brzmieć takie rozmowy.Z naszej 40-tki na CB to najczęściej się zdarza na kanale 38.Tam często rozmawiają  w modulacji LSB.(w piątkach) Zresztą jak propagacja poniesie to w całym zakresie 40-tu kanałów sieje strasznie,przeważnie z USA w AM.No i Rosja taxi;)


  • 0

#145

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja na 19 kanale to wszystko słyszę. Często słyszę właśnie coś po rosyjsku i francusku, ogólnie mam cały czas zakłócenia ale najbardziej zaintrygowało to co przesłałem.


  • 0



#146

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lekko odkopując,

Spoiler

 

polecam do nasłuchiwania przez http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/

 

A co do buzzer'a nadal nadaje na 4625 kHz,  :) nagrane dosłownie przed chwilą :

Załączony plik  websdr_recording_start_2017-08-02T22-07-30Z_4625.0kHz.wav   196.04 KB   295 Ilość pobrań


 


  • 0

#147

Marines.
  • Postów: 42
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nagrałem cały zapis od E11 ! O godzinie 9:40 zaczęli nadawać a o 9:50 skończyli. Mam całe nagranie i spektrum. Już wrzucam nagranie, na początku bawiłem się buzzerem i innymi ale potem od 10 minuty idealnie się wstrzeliłem. Od wywołania do "out".Częstotliwość 10213 na USB. Jak nie chcecie słyszyeć przez 10minut jak sie bawie to skaczcie odrazu na 10 minutę i do końca słuchajcie. Mega.

https://soundcloud.c...35-59z-46250khz

Image already added
Na
 

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych