Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rashad.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wiec mam pytanie: Jak wejsc w trans, tzw stan alfa. Jakies cwiczenia, poradniki moze odpowiednie presety pomoga? Z gory dzieki za odp.
  • 0

#2

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najprostszy sposób :) położyć się, zamknąć oczy i liczyć np od 100 do 0, skupiając się na tym.
  • 0

#3

j.z.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a cos ciekawego dzieje sie podczas transu?/ stan alfa?
moze inaczej- co sie dzieje? :o

dobra, sora juz wiem;<
  • 0

#4

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja zazwyczaj puszczam sobie jakiś utwór muzyczny aby się powtarzał, im więcej razy się powtórzy tym głępszy staje się trans... oczywiście zamykamy oczy i skupiamy się na tej nicości przed nami :) .
  • 0

#5

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można też położyć się (hehe)... i skupić na oddechu, albo na określonej części ciała, z tym, że w miarę wchodzenia dalej, starać się skupić na większej powierzchni naszego ciała, a na końcu na całym ciele.
  • 0



#6

Rashad.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak ale jak juz sie skupimy i wejdziemy w trans to potem chcemy cos zrobic. Czy jak powiedzmy wstane to trans ciagle bedzie trwal? I jak rozpoznam ze juz jestem w transie?
  • 0

#7

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wchodzę w ten stan licząc od 100 do 0 i jakoś się udaje.

@up

Jak chcemy się poruszyć to się poruszymy ale wydaje mi się że to przerywa trans ;/

@Edit

Stan alfa to uśpienie ciała ale nie świadomości czy jakoś tak.

Znalazłem tekst dotyczący wchodzenia w stan alfa, ja wchodzę w opisany tutaj sposób :

Wchodzenie w stan alfa

Wiadomo, że stanowi alfa towarzyszy głębokie rozluźnienie oraz koncentracja. Może podam konkretny przykład, jaki ja stosuję, bo nie ma sensu przynudzać:
1. Bardzo ważna jest atmosfera, a więc kompletna cisza, panujący płmrok; można lekko uchylić okno i trochę przykręcić kaloryfer.
2. Połż się na łżku, z rękoma wzdłuż tułowia - taka pozycja w wielu przypadkach uniemożliwia wręcz przyśnięcie. Następnie napinaj i rozluźniaj mięśnie od dołu do gry - tak, aby osiągnąć stan całkowitego rozluźnienia. Nie zapomnij o policzkach, szczęce, języku i powiekach!
3. Uspokj swoje myśli. Będąc w stanie totalnego rozluźnienia, zacznij liczyć swoje oddechy, ktre muszą być naturalne i niewymuszone. Zgodnie ze wschodnimi tradycjami, pierwszy oddech należy wykonać przeponą, nie płucami! Wiele osb zaleca trzy takie oddechy!
Jak już wspomniałem, bardzo efektywne jest rwnoczesne liczenie. Zalecam powolne liczenie (w rytm oddechu) od stu do zera. Liczbę, od ktrej zaczynamy odliczanie, można z czasem zmniejszać, zależnie od doświadczenia (znam wiele osb, ktre odliczają od 10 w dł!). Można sobie wyobrażać myśli podczas liczenia. W tej chwili wydaje się wam to bardzo łatwe, ale naprawdę trudno utrzymać swj umysł w stanie 100% koncentracji. Niektre osoby podczas sesji bardzo drażni rytmiczny dźwięk serca. Proponuję wtedy położyć skrzyżowane dłonie na brzuchu.
  • 0

#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po wejściu w trans, można pomedytować, wejść w OOBE...
  • 0



#9

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...pogadać z podświadomością... bardzo przydatne w psionice :)
  • 0

#10

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uhh, wszystko odpowiedziane, ale ktoś tam wyżej powiedział że w stanie alpha ciało śpi, więc z tym się nie zgadzam. Fenix Nightwakjer - rozmowy z 'siłami wyższymy' (czyt. świadomością ;p ) to co najbardziej lubię. Dzięki temu możesz się zmienić w życiu realnym. Być sam ze sobą szczerym.
  • 0



#11

Rashad.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok dzieki teraz kumam dzisiaj sobie pocwicze wchodzenie w trans. By the way jakby ktos mial jeszcze cos do powiedzenia na temat to zapraszam ;]
  • 0

#12

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ze swej strony dodam, że po paru latach bawienia się z różnymi technikami wróciłem do pierwszej - najlepszej (czyli stosowanej w momencie gdy o medytacji przeczytałem pierwszy raz, i to w książce o jodze).

Usiądź w ciszy w ciemnym pomieszczeniu w wygodnej pozycji. Zamknij oczy i skup się na swoich oddechu, przy czym ważna jest kolejność - wdech nosem, wydech ustami.
Max 10 - 15min(z czasem oczywiście czas ten ulega skróceniu) i masz cudowną alfe z miłymi odczuciami ciała astralnego. :)
  • 0

#13

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbowałem wejść w stan alfa w sposób opisany przez Fenixa. Włączyłem sobie muzykę (o ile dobrze pamiętam płytę Tedego) i koncentrowałem się na słowach. Po jakiejś minucie chyba się udało. Koncentrowałem się mocniej i wszedłem w alfe, ale gdy piosenka się skończyła i włączyła się inna, "czar" minął.........
W sumie to dobry patent.
@Fenix
W jaki sposób stan alfa pomaga w psionice bo ćwiczę drugi tydzień?
  • 0

#14

PredTech.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie kilka rzeczy sprostować...
Stan alfa osiągacie za każdym razem kiedy siadacie na fotelu po ciężkim dniu i zamykacie oczy, kiedy przysypiacie w autobusie. Jest to najpłytszy stan umysłu zaraz po czuwaniu; jest to o wiele za mało by chociaż zacząć próbować OBEE. Mamy w nim pełną kontrole nad ciałem, i zaletą jego jest to że nie ma tam uczucia nudy.
Dopiero głęboki trans umożliwia robienie rzeczy wyższych, charakteryzują go wibracje, pisk, wrażenie bycia poza ciałem, całkowity paraliż(jest różnica między paraliżem a myślą "nie chce się ruszać"), uczucie spowolnienie(czas płynie jakby zdaje się wolniej), i nie słyszymy absolutnie żadnych dźwięków otoczenia, ciężko jest bardzo (podobno) go utrzymać bez praktyki bo łatwo można się osunąć w sen.
  • 0

#15

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

Ułóż ręce wzdłuż ciała, to utrudni zasypianie :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych